| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Sezon rowerowy czas zacząć

Rower i turystyka rowerowa.

Re: Sezon rowerowy czas zacząć

Postprzez kuna » 17 października 2015, o 20:08

Najważniejsze, to dobrać wielkość ramy, do swojej postaci. Koła 28" - oczywiście. Oponki średnie, nie grube i nie za cienkie. Kaseta, ale pamiętać, że jak zniszczysz zapadki, to zapłacisz za nowe koło. Lub za zaplecenie nowej kasety. Z tarczami - ostrożnie, zwłaszcza przy niekontrolowanych kolizjach.
Dobrą stalową ramą, jest stara rama, jako że stal ulega z wiekiem, ulepszaniu. Zrobiłem tak - z szosówki, całkiem zgrabny trekingowy rowerek. Z błotnikami, inną sztycą i kierownicą dostosowaną do rąk. Nowe korby, także bagażnik i piórniki. Tylna felga - podwójna. Wcześniej, nie wytrzymywała mnie (ważę ponad stówę). Rower mój, liczy sobie ponad pięćdziesiąt lat... zwłaszcza rama. Jeżdżę także zimą. Czyli cały rok. Do ciągnięcia przyczepki z pływadłem, wykonałem ciągniczek z Wigier. Na przerzutkach. Felgi, dostosowane do hamulców klockowych. Rowerek i przyczepka, mustrują na pokładzie.
Nie daj się uwikłać! Za wyjątkiem wszelkiego ruchu, dla zdrowia!
kuna

Dziękował/a : 0
Dziękowano: 60
Dołączył/a: 02 czerwca 2013
Sprzęt: wpław

Postprzez McArthur » 17 października 2015, o 20:39

Problem ze starym ramami że nie koniecznie chcą współpracować z nowymi hamulcami, przerzutkami, bagażnikami (inne punkty mocowania lub ich brak) czy łożyskami (różne średnice)- trza by oddawać do toczenia, spawania itp. - a tu nie mam doświadczenia komu co i gdzie można oddać by nie zniszczyli.
McArthur

Dziękował/a : 49
Dziękowano: 307
Dołączył/a: 15 grudnia 2013
Sprzęt: Canoe, Brig 500 75KM

Postprzez kuna » 18 października 2015, o 03:42

kuna

Postprzez maciekt1000 » 19 października 2015, o 12:57

Ja średnio kręcę rok w rok około 5000 km (jeżdżę cały rok), nie jest to dużo ale na tyle sporo, że sprzęt musi być wytrzymały - km robię pół na pół: miasto/las.
Rower składali mi na zamówienie, wybralem najpierw ramę a póżniej po kolej komponenty.
Od kilkunastu lat trzymam sie ram meridy i sobie chwalę, dostaje solidnie w kość i nic się nie dzieje. Od 10 lat śmigam na matts sport 500 -rower waży niecałe 11 kg.
Wielkość ramy dobranej do wzrostu to oczywiście podstawa, hamulce mam v-brake Deore bez tarcz bo po górach nie jeżdżę. Ważną rzeczą był dla mnie wysoki osprzęt przerzutek by co chwilę nie ganiać do serwisu -z przodu deore LX a z tyłu deore XT. Hulają bez zarzutu. Plus piasty Deore i sztyca KTM.

Z ciekawostek wrzucę moją dawną historię kradzieży mojej poprzedniej Meridki ;) pilnujcie własnych sprzętów...

http://forum.rowerymerida.com.pl/viewto ... highlight=

Dodam, że to nie był koniec przygód owego feralnego popołudnia.
W saszetce pod ramą miałem klucze od domu (dobrze, że nie portfel z dokumentami bo by kwadrat mogli obrobić). Wróciłem z Saskiej do siebie na Bielany i pytanie jak się dostać do mieszkania. Mieszkam na 1 piętrze, poszedłem do dozorcy wziąłem młotek, wlazłem po piorunochronie na balkon z zamiarem wybicia szyby (zawsze mniejszy koszt niż rozwalanie drzwi). A tu fart, zostawiłem otwarte uchylnie okno, wsadziłem rękę i już jestem w domu. Minął jakiś czas, wziąłem prysznic i będąc w drugim pokoju zobaczyłem przez przymknięte drzwi, że w pokoju "z balkonem" są jakieś osoby. Trochę zmiękłem :o :o :odrzwi raptownie ktoś otworzył i moim oczom ukazało się dwóch policjantów z giwerami wymierzonymi we mnie. Szybko, przed rzuceniem na glebę przedstawiłem się jako właściciel mieszkania, streściłem przygodę, okazałem dowód i papiery rowerowe. Przy okazji zgłosiłem kradzież bika. (któryś z sąsiadów widząc mnie włażącego po piorunochronie zgłosił włamanie ;))
a policjanci dostali się jak ja po piorunochronie...
Rower skradziono mi 8 sierpnia, już machnąłem ręką :( Post na forum Meridy znalazłem 19 października. W międzyczasie kupiłem nową Meridę. Po wyjaśnieniach na policji i okazaniu w prokuraturze dowodu zakupu -
rower został mi wydany :D :D
Złodziejem okazał się jakiś 20 letni ćpunek, który zawinął rower by mieć na towar. Nie brałem udziału w postępowaniu karnym (gdybym go wtedy złapał to bym go połamał).
maciekt1000

Dziękował/a : 28
Dziękowano: 178
Dołączył/a: 13 lutego 2014
Sprzęt: Agkanu-lux 420, sevylor ranger

Postprzez kuna » 19 października 2015, o 21:27

No nie wiem, czy sąd uznałby Twoją rację, gdy przekroczyłbyś tkzw. obronę konieczną. Byłaby to przygoda znacznie bardziej przykra, od konsternacji jaką doznałeś, po stwierdzeniu straty roweru. No, ale teraz masz dwa rowerki i zawsze któryś jest bardziej sprawny. Może- my spotkać się o 18 00 w ostatni piątek miesiąca, pod Kolumną Zygmunta. My, Wodniacy Rowerowi!
kuna

Postprzez maciekt1000 » 20 października 2015, o 11:17

jaką obronę konieczną, jaki sąd? po prostu dostałby taki wpie.... że by go zbierali z chodnika :twisted:
a z mojej strony trudno to nazwac "konsternacją" - bujanie się po komisariatach, prokuratorach, wymiana zamków (kilkaset złotych) -tylko dzięki znajomościom oddali szybko rower bo chcieli go trzymac do zakończenia sprawy (miałem oczywiście wszystkie papiery, dowody zakupu).
Co do masy krytycznej jestem od kilkunastu lat na każdej jeśli jestem w Wawie (szczególnie jesień, zima nie opuszczam żadnej), zawsze o 18.00 przy wyjściu ze schodów ruchomych trasy WZ, albo Kampinos -jestem kilka razy w tygodniu więc zapraszam na wspólne kręcenie...
maciekt1000

Postprzez kuna » 20 października 2015, o 14:11

No to do 30 października ! :||: Polznasz mnie po czrnym rowerku, razem liczymy sobie 127 latek! :lol:
kuna

Postprzez maciekt1000 » 23 grudnia 2015, o 11:04

sezon trwa, zróbcie sobie przerwę w obżarstwie i wpadnijcie na piątkową masę -jak zwykle pod Zygim o 18.00 -trasa b.przyjemna i krótka a pogoda wymarzona ;)

https://www.facebook.com/events/581662355329363/
maciekt1000

Postprzez MichałD » 23 grudnia 2015, o 15:03

Dokładnie - sezon trwa i do momentu kiedy będzie większy mróz, lub spadnie dużo śniegu :lol: trzeba jeździć.
Fotorelacje z ostatnich wycieczek rowerowych: Do Trójkąta Trzech Cesarzy i nad Białą Przemszę, 3 kamieniołomy, znaczy zachodnimi opłotkami Jury i Między dolinami Białej Przemszy, Udorki i Krztyni
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
MichałD

Dziękował/a : 9
Dziękowano: 107
Dołączył/a: 17 czerwca 2013
Sprzęt: kajaki różne

Postprzez kuna » 23 grudnia 2015, o 15:22

Dziękuję serdecznie, za zdjęcia. Być może nigdy nie zobaczę Tej Krainy, ,,na własne oczy"! Jest co oglądać. Trochę ze zdjęć ,,wieje pustkowiem", widać sporo zaniedbanych domostw. Właściciele, zapewne, powyjeżdżali za robotą do Raichu. Strach pomyśleć, co będzie, jak pozamykają wszystkie kopalnie.
Przygoda wspaniała, rzeczki przeurocze, z obrazka.
Życzę zdrowych i wesołych, i dużo zdrowia, dla realizacji następnych eskapad. :||:
kuna

Postprzez maciekt1000 » 29 stycznia 2016, o 11:09

wiosna w Wawie, dziś masa krytyczna o 18.00 -fajna trasa 28km -zapraszamy ;)
maciekt1000

Postprzez Marshall » 29 stycznia 2016, o 11:24

No właśnie! Rower!
Jak co roku składam sobie postanowienie częstego użytku! :)

Dziś nie mam jak ale kiedyś się wybiorę na tę warszawską masę.

Jak często ta impreza jest?
. . . .
| Canoe | Adam Marshall® Marczak |
. . . .
Marshall

Dziękował/a : 409
Dziękowano: 275
Dołączył/a: 06 czerwca 2013
Sprzęt: canoe

Postprzez kuna » 29 stycznia 2016, o 12:01

,,Uderz w stół..." w każdy ostatni piątek miesiąca. Każdego miesiąca, bez względu na pogodę.
http://www.masa.waw.pl/
Chyba, że odwołają! A dzisiaj, wyjątkowo, nie musisz mieć kolców na oponach i zapowiada się, klawo! Ja, przyjadę po raz pierwszy ciągnikiem. Tak nazywam ,,Wigry", po małej modernizacji, z uwagą na holowanie przyczepki z kanu, na którym to kanu, popłynie także ów ciągnik. Zapraszam. Pomarańczowe Wigierki. :||:
kuna

Postprzez maciekt1000 » 30 stycznia 2016, o 11:50

frekwencja słaba a ciepło było jak widać ;)

Obrazek

więcej tu (Kuna może siebe wypatrzysz):

http://travers.pl/m_20160129/
maciekt1000

Postprzez kuna » 30 stycznia 2016, o 20:07

No nie widzę, ale temu żółtkowi podałem grabę, także golasowi (z praskiej strony Wisły, wynikło to z naszej rozmowy), także trzeci w rzędzie kolega, był mi poznany, kiedy dotarłem w miejsce zbiórki, około 17 30 pod osobowy policyjny. Podsłuchałem, że: ,,Radek niestety nie przybędzie", co było wyrażone dosyć smutnym stwierdzeniem. Za Policjantem nie jechałem, jako że nie lubią moje oczęta, błysków. Było superowo. Dla podniesienia rangi rajdu, wyjechałem z domku o 15 00, zaliczyłem Most Siekierkowski, poleciałem do Gdańskiego, nie spiesząc się dotarłem pod Kolumnę Zygmunta. Urwałem się na siusiu. Bez roweru. W czasie rajdu rozmawiałem z kilkoma osobami, jako że rajd jest bardzo kameralny, nikt nie spieszył się, po za porządkowymi, wiadomo dlaczego. Dla potwierdzenia mojej prawdomówności, podklejam zdjęcia:
011.jpg
011.jpg (137.42 KiB) Przeglądane 2354 razy
największą atrakcją była piękna choinka pod Zamkiem.
022.jpg
022.jpg (114.43 KiB) Przeglądane 2354 razy
już niedługo, będzie widniej.
003.jpg
003.jpg (154.05 KiB) Przeglądane 2354 razy
wyczyściłem staruszka...
kuna

Postprzez kuna » 31 stycznia 2016, o 09:16

Zapewne szczęki opadły? Dziadek na rowerku, to nie kuna ?
kuna

Postprzez kuna » 1 lutego 2016, o 19:28

No nie obrażaj się, przecież nadal jesteśmy wodniakami. A że w trochę innych przedziałach czasowych, to chyba dobrze !? Moje wodniactwo, to raczej balastowanie, trzymanie się rumpla i szotów. Na pocieszenie, mały filmik z moich zajęć na wodzie. Takie wodniactwo:
https://www.youtube.com/watch?v=kU3J63Qys8Q lubię uprawiać. A jutro, mam na muszce 50 km. na rowerku. Kto pojedzie z dziadkiem?
kuna

Silniczek w rowerze belgijskiej kolarki.

Postprzez drawa » 1 lutego 2016, o 20:53

Niewielki silnik został w weekend znaleziony w rowerze Femke van den Driessche w czasie przełajowych mistrzostw świata w Heusden-Zolder w Belgii. Rowerzystka zapewnia, że korzystała z pożyczonego sprzętu i nie wiedziała o „wspomaganiu”. Kolarscy działacze ostrzegają, że to pierwszy przypadek „dopingu technologicznego”, a producent roweru zapowiedział pozwanie Belgijki.

Putin chce wewnętrznego śledztwa ws. dopingu w rosyjskiej lekkoatletyce
Rowerzystka korzystała ze sprzętu włoskiej firmy Wilier Triestina. Producent zapewnia jednak, że silnik z pewnością nie był zamontowany fabrycznie. „Nasza firma podejmie działania prawne przeciwko tej sportsmence i przeciwko każdej osobie odpowiedzialnej w celu ochrony naszego dobrego imienia” – napisał w oświadczeniu dyrektor zarządzający firmy Andrea Gastaldello.

19-letnia Belgijka nie przyznała się do winy. Twierdzi, że korzystała z bardzo podobnego do swojego roweru należącego do jej przyjaciela, nie zdając sobie sprawy, że był wyposażony w silnik. Zawodniczka nie ukończyła wyścigu, ponieważ jej rower uległ awarii.

Kary za doping technologiczny

W niedzielę prezydent międzynarodowej organizacji kolarskiej UCI Brian Cookson potwierdził na konferencji prasowej, że doszło do pierwszego w historii kolarstwa przypadku dopingu technologicznego w zawodach wysokiej rangi.

– Doping mechaniczny stał się rzeczywistością. Często śmialiśmy się mówiąc o nim, ale teraz wiemy, że kolarze go stosują lub w przeszłości go stosowali – powiedział Cookson.

Do przepisów UCI wprowadzono już kary za ewentualne oszustwo technologiczne: dyskwalifikację zawodnika, zawieszenie na minimum pół roku oraz grzywnę w wysokości do 200 tys. franków szwajcarskich.

http://www.tvp.info/23846177/silniczek- ... ej-do-sadu
drawa

Images: 14
Dziękował/a : 60
Dziękowano: 189
Dołączył/a: 31 maja 2013
Sprzęt: Forum Spływy Pontony

Postprzez kuna » 1 lutego 2016, o 23:31

Willer Tristin zyskało sobie sławę i spotęguje w sądzie. Przypuszczam! Ale teraz zaczynam podejrzewać mojego kolegę, ponieważ zawsze mnie zostawia kajakiem. Poszukam w jego dłubance, silnika. :lol:
A tak naprawdę, to na Grabi, lody już spłynęły?
kuna

Postprzez drawa » 1 lutego 2016, o 23:41

nic mi nie widomo czy były tam jakies lody :D
drawa

Images: 14
Dziękował/a : 60
Dziękowano: 189