| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Sezon rowerowy czas zacząć

Rower i turystyka rowerowa.

Re: Sezon rowerowy czas zacząć

Postprzez maciekt1000 » 6 marca 2016, o 18:20

nadal nie wiem jak wyglądasz wiem będziemy się mijać wciąż...
maciekt1000

Dziękował/a : 28
Dziękowano: 178
Dołączył/a: 13 lutego 2014
Sprzęt: Agkanu-lux 420, sevylor ranger

Postprzez kuna » 7 marca 2016, o 00:10

A wybierasz się na:http://www.masa.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=34:nocna-masa-krytyczna&catid=3:bedzie&Itemid=40 ?
Jeśli masz jeszcze dziadka, to możesz być pewnym, że mnie znajdziesz! Wysłałbym zdjęcie, ale jakoś nie potrafię ,,z ręki". Zaczyna to, po za tym, być bardzo zabawne, jako że i ja ,,węszyłem", bez skutku. Spotkanie, będzie tym radośniejsze! Przeszukałem mój nowy komputer i niestety, nikt mi zdjęcia do niego, jeszcze nie zrobił... Następnym razem, postaram się czymś wyróżnić. Napiszę! ;)
Nie daj się uwikłać! Za wyjątkiem wszelkiego ruchu, dla zdrowia!
kuna

Dziękował/a : 0
Dziękowano: 60
Dołączył/a: 02 czerwca 2013
Sprzęt: wpław

Postprzez maciekt1000 » 8 marca 2016, o 11:07

Na nocne nie jeżdzę. W ogóle na masy jeżdżę głównie ze względu na znajomych z którymi jest okazja się spotkać i pogadać podczas jazdy. Bo tempo raczej nie powala.
Jak już masa to właśnie szczególnie jesienne albo zimowe. Im lepsza pogoda tym większy tłum i "masa" rowerowych kretynów.
Tak szczerze to najbardziej lubi jeździć sam - najlepiej w lesie. Wczoraj byłem w Kampinosie, nakręciłem 46km, jest cudnie - wiosnę czuć na każdym kroku.

a cała sytuacja jest zabawna na maksa bo na Twoim zdjęciu z masy lutowej to ja jestem na fotce w bojówkach, bejsbolówce i na srebrnej meridzie :lol: :lol: :lol:

Obrazek
maciekt1000

Postprzez kuna » 8 marca 2016, o 16:27

Rzeczywiście. Nawet nie pomyślałem, że robię Tobie zdjęcie. W duchy, nie wierzę. Ale w telepatię, tak.
I ja, onegdaj, jeździłem po Kampinosie. I mój stary, miał zgrupowanie pod Truskawiem, nad strumykiem. Potem kupą poszli na stare Miasto, aby trochę pomóc Kolegom, w wykańczaniu. Ale to pociąg pancerny, pojawił się od wiaduktu przy Tatarskiej i wykosił większość chłopców z ,,Obroży", z Włoch pod Warszawą... Staruszek umazał się krwią i schował pod nieżyjących kolegów. Nad ranem, był już w domu (w Karolinie). Bardziej uparci koledzy, poszli na pałacyk w Pęcicach, gdzie odpoczywali ci z SS. Nie spali...
Rzeczywiście. Może we dwóch, byłoby raźniej. A nawet gdyby któryś odpadł, to niewielka strata. Ja także samotnie jeżdżę. Jakoś nikt nie chce namówić się, na minimum pięćdziesiąt kilometrów...
kuna

Postprzez kuna » 11 marca 2016, o 15:45

Do rowerowego kiermaszu dodam jeszcze, że po za ciągnięciem kanu małym rowerkiem, Wigry, zamierzam wykonać jeszcze kilka wypraw innego rodzaju.
W ubiegłej przeszłości, wyjechałem o bardzo wczesnej godzinie, do Stacji Autobusowej Warszawa Zachodnia i wybrałem dalekobieżny do Ełku, który miał chwilę odpoczynku, jako że jechał z Wrocławia. Za bilet zapłaciłem niewiele, bo około 20 zł i dychę za wzięcie rowerka, do przepastnego luku bagażowego autobusu.
W Ełku, byłem już około godziny 8 00. Co pozwoliło mi objechać ,,wszystkie znajome śmietniki" nie wyłączając innych nowinek architektonicznych. Miasteczko-
ko, odrestaurowane, zwłaszcza w secesji. Pewnie także za pieniążki z Unii. Nie widać także, aby ktoś zaczął kopać kanał dla wodniaków, łączących WJM z Jeziorami Augustowskimi, przez Pojezierze Ełckie. Pewnie gdzieś im plany ,,wsiąkły", lub pieniążki poszły na inny ,,zbożny" cel!
Po całodziennym szlajaniu, zdążyłem na autobus do Warszawy około 16 00, i wieczorkiem, byłem już w domciu. Stwierdzam, tego rodzaju podróżowanie, jest niezwykle pasjonujące i efektywne. Wykonałem multum zdjęć, które nawet zgłosiłem do jakiegoś konkursu, o którym już zapomniałem, jako że nikt nie odezwał się w podzięce. Ale trudno. I tak, w najbliższym czasie, z pod Pałacu Kultury, wyruszam do (miasta) Łodzi. Którą obiecuję przepiłować rowerkiem wzdłuż i wszerz, i jeszcze kolację, zdążę zjeść w Warszawie, czyli w domku. :||:
kuna

Postprzez Marshall » 11 marca 2016, o 15:55

Ale Kuna, w tym Ełku i te pozostałe planowane wyprawy, to wszystko tym Wigrym planujesz??
. . . .
| Canoe | Adam Marshall® Marczak |
. . . .
Marshall

Dziękował/a : 409
Dziękowano: 275
Dołączył/a: 06 czerwca 2013
Sprzęt: canoe

Postprzez kuna » 11 marca 2016, o 18:44

Tak, ostatnio w Ełku, Wigrami byłem. Wigry także będą ciągnęły i pływały z kanu. A Jubilat, po wstawieniu nowego koła z przerzutką i hamulcem szczękowym, znajdzie nowego pana(panią). Klasyczna piasta z hamulcem w niej, nie nadaje się do ostrego podjeżdżania pod górkę. Tracę pieniądze na części do znajdów, a potem oddaję (robię prezenty)i z lubością obserwuję, zachwyt i jazdę obdarowanych. Takie zboczenie. Bywa, że taki rower, ulega destrukcji i ginie w zapomnieniu...
Jutro - pięćdziesiąt. Po dwudziestupięciu, odpoczynek i powrót. Gdzie - do Kosowa. Ale nie Wigrami.
009.jpg
009.jpg (172.63 KiB) Przeglądane 3873 razy
kuna

Postprzez kuna » 11 marca 2016, o 18:53

Do Wólki Kosowskiej. Nie myl z Kosowem, wyrwanym naszym braciom Serbom. To byłoby za daleko. Łódź, jest niewielką mieściną. Niewiele większą od Ełku. Chyba że Drawa, ma inne zdanie... Zastanawiam się, o dostąpieniu do jakiejś pielgrzymki rowerowej. Ale to już po sforsowaniu kanału W-Z. (wschód-zachód)
kuna

Postprzez drawa » 11 marca 2016, o 22:24

Miasto ŁODZ - piekne miasto :||: a w koszyku to pietruszka czy cebula ?
drawa

Images: 14
Dziękował/a : 60
Dziękowano: 189
Dołączył/a: 31 maja 2013
Sprzęt: Forum Spływy Pontony

Postprzez kuna » 27 marca 2016, o 11:25

016.JPG
016.JPG (169.65 KiB) Przeglądane 3782 razy
Tylko 161 osób było. Zakończenie, przed Ambasadą Królestwa Belgii. Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy. Ja, bujałem na Wigierkach, także jako ochroniarz wjazdów na trasę przejazdu peletonu, zaznaczony kamizelką. Dzięki temu, mogłem powiedzieć, że trochę lepiej spało mi się. I... nie było tak nudno. Wigierki spisują się fantastycznie i dlatego rowerek ,,pójdzie" w darze dla kuzynki. Oby nie żałowała opon, a wszystkie drogi były dla Nich, przejrzyste!
Załączniki
054.JPG
054.JPG (170.61 KiB) Przeglądane 3782 razy
kuna

Postprzez maciekt1000 » 28 marca 2016, o 09:43

Byłem, bardzo przyjemna masa i fajna trasa przez mój dawny Grochów
czy to jest pan Kuna?

Obrazek

Obrazek
maciekt1000

Postprzez kuna » 28 marca 2016, o 20:23

No tak i wydało się... Ale osoba pierwszoplanowa, filigranowa z kwiatkami, nawet przejechała się moimi Wigierkami. Masz rację, że ważniejsze są tu spotkania, nie jazda, która może zanudzić. Ale gdybyś musiał, przy mojej wadze, jeszcze ganiać do czoła, celem zastawiania. To satysfakcję miałbyś podwójną.
A sen, mam potem, mroczny. I o to chodzi. Niebawem, ładuję dechę z żaglem na przyczepkę i ze siostrzeńcem jeździmy na glinianki, potrenować. Nie wiesz, czy woda na gliniankach, jest już ciepła ? ;)
kuna

Postprzez RobertP » 29 marca 2016, o 08:42

A dzisiaj w Lidlu dzionek rowerowy. Ciuchy i sprzęt Crivitu , jakość wiadoma (opisana tu http://polskanarowery.sport.pl/msrowery ... e-czy.html )
Ale jak ktoś robi okazyjne, parogodzinne wycieczki to relacja jakość/cena jak najbardziej OK a ja tych rękawiczek rowerowych to na kajaku do wioseł używam.
RobertP

Images: 0
Dziękował/a : 296
Dziękowano: 168
Dołączył/a: 01 marca 2016
Sprzęt: Gumotex Solar

Postprzez Marshall » 29 marca 2016, o 08:57

Wrzucę linka do Lidla żeby było szybciej: http://www.lidl.pl/pl/oferta.htm?id=1045

___

Pytanie jeszcze - czy orientujecie się, gdzie można nabyć same uchwyty/mocowanie na bagażnik sakwy rowerowej bocznej?
. . . .
. . . .
Marshall

Dziękował/a : 409
Dziękowano: 275
Dołączył/a: 06 czerwca 2013
Sprzęt: canoe

Postprzez kuna » 29 marca 2016, o 19:03

Na Krakowiaków, tuż przy Al. Krakowskiej, po prawej (tuż za sklepem nasiennym), widziałem całkiem niezłe zaopatrzenie. Zupełnie nowy sklep. Ja, zaopatrywałem się na składnicach złomu,
w części. Ostatnio nie ma rowerków zbyt wiele, do odzysku.
kuna

Postprzez kuna » 30 marca 2016, o 15:40

Znalazłem: www.roweroweklimaty.pl Niebawem, wyciągam deskę i zastanawiam się, jak potrenować...?
kuna

Postprzez drawa » 2 kwietnia 2016, o 08:52

ZE TEZ DOTĄD NA TO NIE WPADŁEM Obrazek
drawa

Images: 14
Dziękował/a : 60
Dziękowano: 189
Dołączył/a: 31 maja 2013
Sprzęt: Forum Spływy Pontony

Postprzez Sikor » 2 kwietnia 2016, o 09:40

Dzisiaj już drugi, prima aprilis za nami.
No, to taka prosta konstrukcja :lol:
Ciekawe jak się tym steruje i czy torpedo długo wytrzyma? Woda na pewno dostanie się do środka.
Krótko i na temat.
Grupa Kajakowa "MENAŻA 07"
Sikor

Dziękował/a : 129
Dziękowano: 259
Dołączył/a: 16 października 2014
Sprzęt: kajak

Postprzez kuna » 2 kwietnia 2016, o 11:50

A jaki, skubany, opływowy kształt pływaków. Brawo Drawa! Pewnie nie miał kto sfotografować Ciebie, na tym welocypedzie wodnym ! Bo inaczej siedziałbyś na nim okrakiem? :lol: Ale, uważam, powinieneś ciągnąć tę myśl wynalazczą! Jako że ja, chciałbym ożenić moją deskę surfingową z rowerem. Może byłoby stabilniej i mógłbym pływać po akwenach bez wiatru? Co możecie mi doradzić?
kuna

Postprzez Marshall » 2 kwietnia 2016, o 21:08

Hahhahaaa... Rowerek wodny... :)

Ale dupa mokra... :)
. . . .
. . . .