Silnik spalinowy do roweru

Rower i turystyka rowerowa.

Silnik spalinowy do roweru

Postprzez drawa » 18 września 2013, o 20:41

Jako ze temat jest nośny więc go zakładam . Wiele znanych osób jeżdziło Obrazek CHE Obrazek rowerem z silnikem spalinowym .Jeżdzi nim tez drawa :mrgreen: przestrzegam przed umieszczaniem tu opisów rowerów z silnikiem elektrycznym :twisted: kto chce nie załozy nowy temat
drawa

Images: 14
Dziękował/a : 60
Dziękowano: 143
Dołączył/a: 31 maja 2013
Sprzęt: Forum Spływy Pontony

Re: Silnik spalinowy do roweru

Postprzez zzielaniały » 18 września 2013, o 21:25

Halo Drawa? Tu Forum Wodne, czy mnie słychać? :lol:
zzielaniały
*

Dziękował/a : 2
Dziękowano: 3
Dołączył/a: 01 lipca 2013
Sprzęt: ponton

Postprzez Sylwek » 18 września 2013, o 22:21

Obrazek
"Sracz był oddalony od wyra, szło się w deszczu. Gówniane to były czasy."
J.Oborniak
Sylwek

Dziękował/a : 247
Dziękowano: 291
Dołączył/a: 22 czerwca 2013

Postprzez ra_dek » 18 września 2013, o 23:03

Damy szanse na poprawę ;)

Pomysł dobry, tylko z moich obserwacji wynika że wszystkie te silniki, a sporo ich jeździ po Krakowie, są potwornie głośne.
Najgłośniejsze oczywiście te chińskie które w dodatku padają jak much, ale jakiś pomysł to jest. No i jak już zauważono w innym temacie można by taki silnik wykorzystać do jeżdżenia i pływania :D
Mam już nawet hasło promocyjne: Wakacje na jednym baku ;)
Kłopoty z rejestracją na forum... klopoty-z-rejestracja-na-forum-t5433.html
ra_dek

Images: 147
Dziękował/a : 2142
Dziękowano: 444
Dołączył/a: 28 maja 2013
Sprzęt: ponton z Intexu

Postprzez SCHWIMMWANNEN » 19 września 2013, o 15:10

Niestety wszystkie silniki rowerowe które oglądałem a od 2 miesięcy oglądam i szukam tego trochę to 2 takty, ten pierwszy pokazany to Francuski Solex do złudzenia podobny do polskiego Gnoma a który Chińczycy robią do dzisiejszego dnia pod nazwą Hongdu.
Gnom miał ciekawą dostawkę która służyła do pływania ale ciężko ją znaleźć - krótka seria :? Były jeszcze Tummlery, piękne Marlcherki, Warty, Dango, Lochmany, Victorie FM i wiele wiele innych.
Obrazek
Polecam stronę http://rafubikes.pl/ koleś robi rowery sam i to jakie, czekam na naprawę mojego silnika Gnom żeby mi zrobił rower podobny do tego tylko z silnikiem.
Obrazek

Czyż nie piękne te rowerki ? zaczepić tylko jakąś łódeczkę z kółkami i spływać po Polsce :P
http://zabytkowemotocykleirowery.pl/wingwheel_rudge/pl
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Swim i Wanna = Chcę Pływać
Lubimy być wyindywidualizowani spośród rozentuzjazmowanego tłumu.
..................................................................................................Dr.Schwimm i Mr.Wannen
SCHWIMMWANNEN YOUTUBE
SCHWIMMWANNEN

Images: 3
Dziękował/a : 226
Dziękowano: 283
Sprzęt: Kanu i Kawasaki Jet Mate

Postprzez ra_dek » 19 września 2013, o 15:29

Piękne maszyny :D

Autor tematu sobie nie życzy i może słusznie, więc nie będę nic polecał. Fajne te zabawki są i jeszcze trochę pożyją, więc trzeba się śpieszyć je kochać... ;)

SCHWIMMWANNEN a co stoi na przeszkodzie żeby zaadaptować do takich potrzeb czterosuw?
ra_dek

Postprzez dar_ek » 19 września 2013, o 15:32

Spalinowy rower to w dzisiejszych czasach co najmniej chybiony pomysł. Raz, że anachroniczny, dwa, że od dawna są skutery, motorowery itp.
Istotą roweru jest napęd nożny, może dla starszych osób jakieś wspomaganie pod górkę, ale to "załatwiają" rowery z elektrycznym wspomaganiem sterowane mikroprocesorem.

A do admina apel - nie róbmy z tego forum lamusa ciekawostek wszelakich, bo za chwilę stracimy czytelników.
Πάντα ῥεῖ καὶ οὐδὲν μένει...
dar_ek

Dziękował/a : 8
Dziękowano: 98
Dołączył/a: 11 czerwca 2013
Sprzęt: czym się da, przeważnie kanu

Postprzez SCHWIMMWANNEN » 19 września 2013, o 15:43

Ja tematu nie zakładałem więc siedzę cicho :lol: bo lubię rowery z silnikami oczywiście te zabytkowe lub stylizowane na zabytkowe po prostu uwielbiam na nie patrzeć a i przejechać się raz na jakiś czas to przyjemność, nie na co dzień ale od święta włączyć warkotka i se pokrążyć po okolicy.
Przecież rower normalny ma każdy a taki rowerek to w salonie można trzymać :P
Radku 4 takty to już nowoczesne adoptowane silniki np. hondy ale czy widzisz taki czerwono biały silnik z plastykowym bakiem przy rowerze który ma być piękny a nie służyć jako środek do codziennego poruszania się ;) Owszem jeżeli ktoś szuka roweru spalinowego z 4 taktem do jazdy na co dzień to jest tego trochę w necie domorosłych konstruktorów za nie duże pieniądze ale mnie interesują rowery mające klimat nie do jazdy tylko do poczucia historii w uszach, nozdrzach i włosach :D
Drawa a jaki rowerek i z jakim silnikiem posiadasz :?:
..................................................................................................Dr.Schwimm i Mr.Wannen
SCHWIMMWANNEN YOUTUBE
SCHWIMMWANNEN

Postprzez ra_dek » 19 września 2013, o 15:52

Darek napisał(a):apel - nie róbmy z tego forum lamusa ciekawostek wszelakich, bo za chwilę stracimy czytelników.

Uprzejmie proszę o rozwinięcie i doprecyzowanie wypowiedzi :)
Jeśli tyczy się konkretnie tego tematu, to rozumiem ale... a jeśli ogólnie to też się nie zgadzam.
Uniwersalny napęd spalinowy który mógłby napędzać kanu i rower który kanu ciągnie to ciekawy pomysł.

Oczywiście forum jest wodne i ma poruszać wszystkie tematy związane z rekreacją na i w wodzie.

SCHWIMMWANNEN a to co innego, jeśli ma być ładny to np. taki jak te wyżej, choć ja tam lubię także futurystyczne :D
Myślałem że mowa konkretnie o korzystaniu na co dzień. W Krakowie często widuję, ludzie tym normalnie naginają po mieście.
ra_dek

Postprzez SCHWIMMWANNEN » 19 września 2013, o 16:02

25km w takich rowerach z silnikami zabytkowymi to standard i to jest mało żeby jeździć na co dzień ale od święta to prędkość optymalna :lol: widzisz wszystkich i oni cię widzą.
Może temat nie do końca forumowy ale czy pomysł z małą sklejkową łódeczką ciągniętą za rowerkiem z takim silniczkiem na którym można normalnie pedałować ( silnik waży z 6-7kg) a który potem zabieramy na łódeczkę a silnik wspiera nas w razie potrzeby to nie fajna sprawa ? Człek przenosi się w czasie :P przenosząc się jednocześnie w miejscu ;)
SCHWIMMWANNEN YOUTUBE
SCHWIMMWANNEN

Postprzez drawa » 19 września 2013, o 17:31

Halo Drawa? Tu Forum Wodne, czy mnie słychać?
Damy szanse na poprawę
drawa jest nie reformowalny :mrgreen: Cieszy mnie że temat znalazł spory odzew bo i o czym będziemy pisać w długie zimowe wieczory gdy nasze pływadła będą zimować :roll: MAM jeszcze sporo pomysłów :P Obrazek
drawa

Postprzez SCHWIMMWANNEN » 19 września 2013, o 17:47

Napisz coś więcej, jakiej firmy jest to silnik i jak szybko niszczy Ci oponę która z tego co widzę nie jest odpowiednia do tego typu napędów na koło.
Po lakierze młotkowym stawiam na CCCP ;)
SCHWIMMWANNEN YOUTUBE
SCHWIMMWANNEN

Postprzez drawa » 19 września 2013, o 18:11

Mam tylko to zdjecie nic nie wiem o tym silniku.
drawa

Postprzez SCHWIMMWANNEN » 19 września 2013, o 18:14

Kupiłeś to to czy dopiero cenę negocjujesz ? Opona musi mieć bieżnik pełny od góry bo inaczej zje Ci opone :shock:
SCHWIMMWANNEN YOUTUBE
SCHWIMMWANNEN

Postprzez drawa » 19 września 2013, o 18:31

to zdjęcie z mojego archiwum wklejłem do tematu :idea:
drawa

Postprzez ra_dek » 19 września 2013, o 19:09

drawa napisał(a):
Damy szanse na poprawę
drawa jest nie reformowalny :mrgreen: Cieszy mnie że temat znalazł spory odzew bo i o czym będziemy pisać w długie zimowe wieczory gdy nasze pływadła będą zimować :roll: MAM jeszcze sporo pomysłów :P

Ależ piłem do zzieleniałego. drawa pisz ile wlezie tym bardziej że Twoje tematy będą ciekawe :D
ra_dek

Postprzez dar_ek » 19 września 2013, o 22:04

ra_dek napisał(a):Uprzejmie proszę o rozwinięcie i doprecyzowanie wypowiedzi :)

Proponuję nowy dział - Off-topic czyli na każdy temat :)
dar_ek

Postprzez SCHWIMMWANNEN » 19 września 2013, o 22:36

Był temat a jak nie to będzie o przyczepkach do przewożenia łodzi a dla wielu rower jest środkiem do wypełnienia czasu między jednym plywanie a innym. Można jeździć z namiotem autostopem ale też można kamperem i dzięki temu zwiększyć obszar eksplorowany.
Drawa nie pokazał scigacza sportowego tylko popierdka na którym można dalej i wiecej a i można zabrać ponton i nie być zniewolony autem i kwestią powrotu po auto po spływie.
Temat mi bliski i chyba nie tylko mi ale też wszystkim z kajakami składanymi i z pontonami. Nic nie jest złe z założenia tylko ze sposobu wykorzystania ;) Nawet broń służy do obrony ale i też do atakowania. ;)
Ostatnio edytowano 20 września 2013, o 07:58 przez SCHWIMMWANNEN, łącznie edytowano 1 raz
SCHWIMMWANNEN YOUTUBE
SCHWIMMWANNEN

Postprzez ra_dek » 19 września 2013, o 23:45

Darek ani doprecyzowałeś ani rozwinąłeś :lol:
Oczywiście nowe tematy można zakładać bez ograniczeń, byle w pasujących działach. Ten jest w dobrym dziale i są chętni więc nie widzę problemu. Formuła forum pojemna, serwer mamy b. porządny - miejsca nie zabraknie ;)

Moim zdaniem rower jest jednym z najlepszych wynalazków ludzkości, a jego usprawniona - czy może i upośledzona - wersja z silnikiem, ciekawą ewolucją tego cudu. Osobiście autentycznie widzę praktyczne zastosowanie roweru z silnikiem w połączeniu z pływadłem. Tak jak pisze drawa, połączenie przenośnych pływadeł z rowerem to świetna alternatywa i nowy ciekawy sposób spędzania czasu, zwiedzania. Rower + pływadło + silnik do obu to duży zasięg, niezależność i niskie koszty podróżowania.
Tak są skutery ale skuter na ponton raczej nie wejdzie, do kanu już na pewno nie, a rower z silnikiem spokojnie.

Mnie od dawna marzy się podróż rowerowo-pływadłowa, poza bezcennymi przygodami i poczuciem niezależności warto podkreślić: takie podróżowanie jest po prostu tanie. Zaprzęgnięcie do takiego zestawu silniczka, mimo jego ograniczeń i wad, może dla kogoś mieć zalety. W każdym razie, jeśli jest z kim(!), pogadać zawsze warto :)
ra_dek

Postprzez dar_ek » 20 września 2013, o 20:26

ra_dek napisał(a): Moim zdaniem rower jest jednym z najlepszych wynalazków ludzkości

Też tak uważam, ale na pewno nie spalinowy - to wręcz wypaczenie idei roweru.
Sam sporo rowerem jeżdżę, jednak uważam, że na tematy rowerowe są fora rowerowe. A tu co najwyżej jakieś rowerowe przyczepki do przewozu łódek itp.
Oczywiście można pisać tu o wszystkim np. lizakach, traktorach, muzyce, polityce - tylko dlaczego tu, a nie na wyspecjalizowanych forach?
Jesteś adminem, rób jak chcesz, ale moim zdaniem przysporzysz sobie tylko takim "otwarciem na każdy temat" roboty żeby to ogarnąć.
dar_ek

Następna strona

Powrót do Rowery