| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Targi Wiatr i Woda 16-19.03.2017

Targi Wiatr i Woda 16-19.03.2017

Postprzez janekorka » 16 marca 2017, o 23:39

Witam
Czy ktoś wybiera się natargi do Warszawy?
Jeśliby ktoś był, to czy mógłby zobaczyć na kajak igla 3 ( teraz firmy zelgear) i porównać materiał do gumotexów. Strasznie się na ten kajak napaliłem i myślę, że go kupię. Żona już częściowo zaakceptowała pomysł zmiany dmuchańca ( he, he). Ja niestety nie dam rady być na targach, a szkoda, może gdybym wcześniej się o nich dowiedział to pewnie by się coś wygospodarowało trochę czasu aby podjechać.
Jeśli ktoś z Was będzie na targach to może porówna ten kajak i materiał do gumotexów

Pozdrawiam
janekorka

Dziękował/a : 9
Dziękowano: 82
Dołączył/a: 11 stycznia 2015
Sprzęt: Pneumatyki

Re: Targi Wiatr i Woda 16-19.03.2017

Postprzez Adam » 17 marca 2017, o 19:21

Witaj Janku.
Byłem dzisiaj na targach i dość dokładnie obejrzałem dwie igły ;)
Na stoisku mieli napompowane Igłę-1 i Igłę-2. Nie potrafili mi dokładnie powiedzieć co to jest za materiał z którego zrobione są kajaki.
Jest to na pewno inny materiał niż ten z Gumotexów. To rodzaj jakiejś grubej gumy, zgrzewanej na łączeniach, nawet pachnie trochę jak cerata, trochę jak guma. Nie jest taki śliski jak Nitrilon, ale wg mnie jest ok, do grubości bym się też nie czepiał. Kultura wykonania generalnie też ok, gdzieniegdzie widać jednak na łączeniach wyciek kleju. Na oko kajaki wyglądają na bardzo pojemne. Zawory takie same jak w Gumotexach umiejscowione z tyłu kajaka, z tym że każda komora ma zawór bezpieczeństwa.
Kajaki mają co pewien czas poprzyklejane na burtach gumowe haczyki do przymocowania fartucha (taki patent jak u Teda). Zakładany na to fartuch pokrywa cały kajak i ma wbudowane kominy dla załogi - także indywidualne fartuchy są tu zbędne. Nie wiem czy jest dobre rozwiązanie, ale jakiś patent na a'la pokład jest.
Mi generalnie te kajaki się podobają, ale mają dwie wady (w porównaniu do Gumotexa) są cięższe i szersze.
Cena też jest okazała, bo za Igłę-3 trzeba dać ~3500 zł, Igła-2 ~3100, Igła-1 ~2700. Fartuch 400-500 zł.
Jak byś chciał jeszcze jakiś informacji to pisz albo dzwoń.
Pozdrawiam!
Adam

Dziękował/a : 14
Dziękowano: 73
Dołączył/a: 19 kwietnia 2014
Sprzęt: Seabeard Discovery, Seawave

Postprzez janekorka » 17 marca 2017, o 21:52

Dzieki Adam za info. Interesuje mnie jeszcze sprawa dziobu w tym kajaki. Ma on specjalne usztywniane. Czy przypatrywales się temu? Jak to od wewnątrz wygląda? Czy w miarę sztywny jest ten dziób.? Ile cm długości ma ta rurka usztywniająca. Jak ten kajak wygląda złożony w pokrowcu?
Ja raczej go kupie. Rozmawiałem z żoną i wyraziła zgodę na ten kajak tylko muszę sprzedać te gumotexa co mam. Mam tajmiena składaka, mogę za 1500zł dokupić do niego nową powłokę, ale moja druga połówka mówi, że za dużo roboty przy rozkładaniu.
Kolejna rzecz to w solarze w trójkę się nie mieścimy, jak widziałem twoje zdjęcia z córkami w seawave to tam już kompletnie miejsca na bagaż nie było. Szkoda, że gumotex nie wypuścił rodzinnego kajaka powyżej 5m. Już dawno bym go miał, a tak to trzeba szukać za rozsądne pieniądze czegoś dłuższego.

Czy był na targach może kajak neris Smart hybryd? Ciekawa propozycja, ale jeszcze w wersji prototypu. Filmik zwiastun wygląda obiecująco. Jednak na rzeki południowej Polski Igla sprawdzi się lepiej.
Dzieki za odpowiedź
janekorka

Postprzez Adam » 17 marca 2017, o 22:20

Dziób jest bardzo sztywny, twardość dziobu porównałbym do twardości polietylenu. Nie przyglądałem się temu od wewnątrz, bo wszystkie te kajaki mają kawałek pokładu z przodu i ciężko tam wsadzić głowę. Od zewnątrz to jest jakby taki pasek jakiegoś tworzywa (to też robi wagę tego kajaka).
Na stoisku nie mieli kajaka w pokrowcu, worek widziałem ale pusty i był na oko większy od tych gumotexowych.
Nerisów w ogóle nie widziałem, nie było ich na targach. Te Igły to też teraz już nie przechodzą przez tych od Nerisa, tylko bezpośrednio na Ukrainie się zamawia od Zelgeara - w Polsce jest człowiek, który im trochę pomaga i był na targach (http://zelgear.com.ua/pl).
Adam

Dołączył/a: 19 kwietnia 2014
Sprzęt: Seabeard Discovery, Seawave

Postprzez Ted » 20 marca 2017, o 17:49

Janku ,
Nie wiem jak duży masz samochód , ale jak chcesz kupić Igłę 3 to będzie kawał pakunku . Dłuższy niż pontonów pod silniki zaburtowe które posiadałem .
Najlepiej dysponować bagażnikiem dachowym . Igłami zainteresowałem się dwa lata temu , znalazłem m .in. gdzieś info że goście nawet w zawodach
kajakowych brali na nich udział z przyzwoitym rezultatem jak na pneumatyka , choć być może mieli parę w łapie. Mnie osobiście w tych kajakach nie podoba
się tylko wielkość pakunku , paczka nawet w Igle 1 jest spora , w Gumotexie do takiej samej paczki można spakować jeszcze kamizelkę , śpiwór itd.

Choć Igła 1 w wersji podjechać zwodować się i być odebranym ze spływu albo wrócić w te same miejsce do własnego transportu jest raczej warta grzechu 8-) .
Czytam że Adaś podał kontakt do innego gościa niż Nerrisa w Polsce . W Nerisie Polska ceny z kosmosu , przegięcie ,[ przynajmniej tak było puki jeszcze handlowali pneumatykami ] jak wejdziesz na stronę Neriss Ukraina ceny zupełnie inne. Ceny tego Zealger całkiem rozsądne i do przełknięcia.

Janku jak będziesz w Wawie kupował ten kajak i potrzebował byś jakiegoś wsparcia logistycznego daj znać .

Adam napisał(a):Kajaki mają co pewien czas poprzyklejane na burtach gumowe haczyki do przymocowania fartucha (taki patent jak u Teda).

Fajnie było by uwierzyć w zapożyczenie ;) .
Ted

Dziękował/a : 522
Dziękowano: 600
Dołączył/a: 20 lutego 2014
Sprzęt: kajak pneumatyczny

Postprzez janekorka » 21 marca 2017, o 00:29

Witam panowie.
Dzięki za odpowiedzi. Dawno Ted nie dyskutowaliśmy na temat kajaków. Odnosnie Igli 3 to jest to zakup przemyslany. Nie dałem rady być na targach, więc nie widziałem ich w realu. Zakup będzie więc w ciemno. odpowiem na kilka kwestii:

Waga kajaka mi nie przeszkadza. mam Scouta Economy i jak trzeba to na plecach kawałek da się przenieść. Myślę, że z 28 czy 30kg pakunkiem też sobie poradzę. Jak ładuję kajak necky gannet na samochód lub ściągam to jest to większy ciężar (33kg) i wysiłek niż wziąć plecak nawet niech igla 3 ma plecak 120x50-x40cm na ramiona. Co do samochodu to mam fiata doblo, więc nie muszę się martwić o miejsce w bagażniku. Powiem tak, jak przewożę ponton wats 450 , który złożony w torbie jest dużym pakunkiem i ważącym 70kg i sam potrafię go wtaszczyć do samochodu (z pomocą wózka) to myślę , że z iglą też sobie poradzę. Kanadyjką żona pływać nie lubi za bardzo, a mam przecież palavę i ogromnego Scouta. Stwierdziłem więc , że sprzedam część floty i kupię jeden konkretny kajak. Solara też sprzedaję bo w nim z żoną i synkiem się nie mieścimy. Ubzdurałem sobie, że chcę rodzinnie i wygodnie to muszę zmienić kajak. Cieszy mnie to, że z żoną przedyskutowaliśmy jaki kajak wybieramy czy składak czy dmuchańca. Mam przecież tajmiena i mógłbym dokupić nową powłokę za 1500zł i miałbym pływadło dla naszej trójki. Jednak na nasze kilkugodzinne wypady to za dużo roboty z rozkładaniemw porównaniu z dmuchańcem. Poza tym na naszej Rabie czy innych południowych rzekach (Poprad, Dunajec) pneumatyk lepiej sobie poradzi niż składak. Chodzi mi oto, żeby bez ścisku 3 osoby mogły usiąść. Z gumotexów zostawiam sobie safari i swinga

Dziękuję za ofiarowaną pomoc. Ja do Warszawy chciałbym się wybrać albo Polskim Busem lub pociągiem. Nie ukrywam, że chciałbym , abyśmy go w trójkę przetestowali. Może jeszcze ktoś z forumowiczów byłby ciekawy jak się tym pływa. Wiem już, że na pewno będę musiał dorobić do niego ster. Widzieliście pewnie moją konstrukcję; ster z tajmiena w solarze. pływało się wyśmienicie, a w kajaku 2 lub 3 osobowym to powinno się bez problemu płynąć wiosłując jednostajną siłą z prawej i lewej strony. Pokażę wam jeszcze filmik jak jechałem na rowerze z ceratowym kajkiem, gdzie dno usztywniałem dwoma sklejkami 100cm długie i chyba 30-35cm szerokie.
https://youtu.be/YcO5S4U6Ne4
Kanadyjką próbowaliśmy, ale żona nie cierpi pagajować
https://youtu.be/4MU16Zy_V0o

Oby tylko nie powiedziała, że nie będzie pływać iglą jak już ją kupię . to byłaby porażka totalna. jest to jednak możliwe, wiadomo jak jest z kobietami he, he.

W każdym bądź razie Do 2-3 tygodni kajak chciałbym kupić
P.S.
Mnie się jeszcze podoba neris Smart hybryd. Jest jeszcze w fazie prototypu, ale jeszcze tej wiosny będzie można go kupić. Żona jednak woli dmuchańca, że mniej zabawy z rozłożeniem.

Pozdrawiam
Janek
janekorka

Postprzez janekorka » 23 marca 2017, o 02:04

Witam.

Nie wiem czy to efekt targów, czy zbieg okoliczności, ale cieszy mnie, że w Polsce można już kupić kajaki firmy Zelgear. Jest nawet strona z polskim opisem i polskimi cenami. Ja już odmierzam czas do kupna Igli 3.

Ja znam już 3 porządne firmy , których kajaki można z kupić u nas:

1. Gumotex
2. Zelgear
3. Neris

Być może lista ta będzie się stale powiększać.

Pozdrawiam
janekorka

Postprzez Adam » 23 marca 2017, o 12:07

Janku, odezwij się do mnie na maila: leszczynowiec@poczta.fm
Adam