| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Znalezione wyniki: 3

Wróć do listy podziękowań

Re: Gumotex - jaki to zawór i jak pompować?

Cześć. Wygląda na zawór bagnetowy, o taki:
http://prokajak.pl/15043996.html
Jeśli chodzi o redukcję do pompowania mają coś takiego:
http://prokajak.pl/15044445.html

Najlepiej zrobisz, jak zadzwonisz do Prokajak i wyłuszczysz im temat, bo na odpowiedź na maila można trochę czekać :)

Pozdrawiam
Daniel
przez daniel k
17 sierpnia 2018, o 09:24
 
Skocz do działu
Skocz do tematu

Gumotex nowy Solar - składanie

Pewnie to dość znany temat, jednakże nie wiem czy w kontekście nowego solara.
Mam pewne wrażenie, że gumotex trochę nie dopracował instrukcji (znaczy na pewno nie dopracował bo z nowym solarem po zakupie dostałem instrukcję w połowie od poprzedniej wersji w połowie od nowej - np. brak wzmianki o usztywnieniu metalowym montowanym na przodzie; w nowej wersji z ich www już jest). Tak jak z niedokładnością w zakresie składania sobie poradziłem, tak niekoniecznie chcę go uszkodzić przy składaniu. Mam wrażenie że albo nie rozumiem ich instrukcji po czesku, angielsku i polsku w zakresie:
Po opróżnieniu powietrza należy rozłożyć kajak w taki sposób, aby dno leżało na ziemi, natomiast burty boczne były złożone do środka łodzi. Następnie złożyć obie burty na trzy części przez dno kajaka i składać kajak od dziobu w kierunku zaworów.

Złożyć obie burty na trzy części - ale że jak? wzdłuż kajaka jak na rys. 1 czy mówimy już o rys. 2 z załącznika? Nie widzę też specjalnej korelacji między rys. 1 a wyjściową pozycją na rys. 2 (wydaje się że kajak jakoś mocniej złożył się pomiędzy rys. 1 a przed rozpoczęciem zwijania na rys. 2).

No i kwestia tego - jak mocno się je składa? Ja wiem Nitrolin, wytrzymałość, etc. ale czy z punktu widzenia użytkowników po 10 takich mocnych złożeń widocznne są jakieś objawy przyszłych uszkodzeń? I tutaj też kwestia sposóbu składania - instrukcja sugeruje składanie, film instruktażowy do poprzedniego solara rolowanie? A jak Wy go składacie?
przez beherit00
24 sierpnia 2018, o 15:05
 
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Gumotex nowy Solar - składanie

U mnie na ostatniej stronie instrukcji. Musiałbyś sprawdzić instrukcję heliosa (także na stronie gumotexu).... tyle ze tam takowej nie ma, ale znalazlem cos takiego: http://www.airkayaks.info/innova-helios.pdf

Widzę jedną z pierwszych recenzji solara - i tam znów złożeni einaczej niż ja/instrukcja (choć pytanie czy część pisemna czy obrazkowa): https://www.youtube.com/watch?v=MewqEQckkww (1:45)
przez beherit00
24 sierpnia 2018, o 23:38
 
Skocz do działu
Skocz do tematu

cron