| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Znalezione wyniki: 3

Wróć do listy podziękowań

Kajakiem pneumatycznym i rowerem

Witam
Jestem od jakiegoś roku, dzięki Waszym opiniom posiadaczem solara 2. Pływałem nim z moją partnerką tu i ówdzie i jest super, jednak przy dłuższych wyprawach problemy logistyczne, chęć niezależności od początku do końca wyprawy oraz zamiłowanie do poczucia „komfortu” jaki daje możliwość zniwelowania wszystkich przeszkód, zaowocowały tym, że postanowiłem na kajak położyć rowery i ruszyć w nieznane. Dobra, aspektów tego wyboru było trochę więcej a mianowicie:
- możliwość wypadu rowerem do niedaleko od rzeki położonych ciekawych miejsc
- możliwość trybu mieszanego(raz rower raz kajak) przy dłuższych spływach
- możliwość powrotu własnym transportem
- na trasach rzek są parki i lasy którymi jadąc można odpocząć od letniego skwaru
- odpoczynek od cywilizacji i postępu
- od ludzi też nieraz
- aktywność fizyczna całego ciała – dochodzą nogi
Niedawno wrzuciliśmy 2 rowery i namiot na solara i zrobiliśmy 3 dniowy spływ Wisłą. Dwa dni pływania, na trzeci powrót rowerami. Trasa Nowy Dwór Mazowiecki – Płock – Nowy Dwór Mazowiecki.
Kilka informacji jakie wyłapałem:
prędkość kajaka przy wiosłowaniu – średnio 7 -10min/km
prędkość roweru z kajakiem i sakwami – 15-20km/h
tutaj link jak się tym płynie:
https://www.youtube.com/watch?v=eHp6JmGpxbo
złożenie namiotu i zapakowanie kajaku po nocy około 30min. No dobra doliczcie kilka minut bo miałem kobietę na pokładzie. Ale tak w 2 chłopa to i by w 20min się wyrobił.
Jakie wnioski. To jest to. No prawie, bo trzeba jeszcze popracować nad paroma szczegółami.
W mojej opinii jest jeden podstawowy problem: w rowerach rdzewieją ocynkowane części i to już po 2 dniach, od bliskości tafli wody oraz chlapnięć z wiosła. Myślę, że dobrym rozwiązaniem będzie uszycie wodoszczelnych pokrowców na rowery.
Inne problemy bardziej subiektywne to to, że solar demonem prędkości nie jest. Dlatego zastanawiam się nad Iglą sport po właściwej modyfikacji. Jakby z niej wyrzucić wszystkie te rzeczy które zajmują dużo miejsca i pozamieniać z solarem by zostawić sam kadłub. Co o tym myślicie?
Czy ktoś robił porównanie prędkości między solarem a iglą?
Można również kupić 4 częściowe wiosła do których nie jestem przekonany bo wydaje mi się że mają luzy. Wtedy by wchodziły całe do sakw.
Jestem laikiem bo praktycznie dopiero od roku pływam kajakiem dlatego proszę Was doświadczonych o pomoc i wskazówki. A może już ktoś z Was tak pływa i uchroni mnie przed wywarzaniem otwartych już drzwi. Będę wdzięczny za pomoc.
przez leafar
5 czerwca 2018, o 14:59
 
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Kajakiem pneumatycznym i rowerem


Nowe igły z poliuretanu są lżejsze, ale na razie ceny mają zabójcze - 1500Euro. Z kolei te z PVC są cięższe od solara -25kg, Igła 2 sport, z aktualną ceną w okolicy 4 tysięcy pln.
Dzieki za info.
Znalazłem starą igle i wyszło mi po kursie około 3250zł
https://zelgear.com.ua/pl/product/ikayak-igla-2-sport/
A gdzie mają nowe bo nie mogę znaleźć?
Wyczytałem marcel, że się też zastanawiasz - może się skrzyknąć z w kilku chętnych zrobić zamówienie zbiorcze i skontaktować z nimi i ponegocjować z ceną. Tu ich prawie nikt nie zna więc reklama by im się przydała.
przez leafar
8 czerwca 2018, o 19:22
 
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Kajakiem pneumatycznym i rowerem

ceny sprzetu to chyba nie temat do dyskusji - ktoś ileś chce, do nas nalezy decyzja czy tyle damy - choć zawsze były dla mnie tajemnicą skąd się biora / kalkulują . Włąsnie ze wzgledu na cenę rozpocząłem moja przygodę (jeszcze nie zakończoną ) z coroplastem - 1700 $ za Oru kajak czy Onak kanoe to moim skromnym duuuuuże przegięcie - móje canoe kosztowało mnie 50 euro i 2 godziny pracy , a w konwersji na zaglówke 100 euro ( na gotowo) i 8 godzin roboty

Na pewno najlepszy zakup cechuje się stosunkiem jakość/cena i tutaj możesz przegiąć zawsze albo w prawo albo w lewo. Warto też określić co się chce tym kajakiem, kanoe robić. Ja wybrałem solara za nieświadomą sugestią marcela i innych forumowiczów bo chciałem mieć solidny, niezawodny kajak którym wszędzie, no prawie wszędzie popłynę. I tak się stało. Jednego co mi w nim brakuje to szybkości. Za tą cenę solar jest z tego co widzę najlepszym wyborem.
przez leafar
9 czerwca 2018, o 12:09
 
Skocz do działu
Skocz do tematu

cron