| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Dowody na istnienie obcej cywilizacji?

Rozmowy o wszystkim co związane z Nami i z wodą.

Dowody na istnienie obcej cywilizacji?

Postprzez synkopa » 23 lipca 2018, o 13:37

W miniony weekend spływaliśmy z żoną rzeką Mołstową w zachodniopomorskim i od Rzesznikowa natknęliśmy się na niedbale przerzucone wielokrotnie przez rzekę okablowanie do złudzenia przypominające ogrodowy pomarańczowy przedłużacz. Pierwszych dziesięć w odstępach co ok 200-300m minęliśmy tonąc w domysłach, o co chodzi. - Może to zasilanie do pastuchów elektrycznych? Zagaiła żona. Coś jednak nie pasowało. Gęsty las, bez pobliskich pastwisk i pastuchy? Po kolejnych kilku nie wytrzymałem i wysiadłem z kajaka. Kabel zwisał luźno nad wodą niejednokrotnie dotykając jej, poczym ginął na brzegu w gęstwinie pokrzyw nie zachęcających do eksploracji. Przełamałem się jednak po odczytaniu danych na przewodzie, z których wynikało, że to kabel transmisji danych. - Może to światłowód? Kontynuowała małżonka. To wszystko nie trzymało się kupy. Postanowiłem wziąć kabelek w ręce i niczym po nitce dojść do kłębka. Po kilkudziesięciu metrach przedzierania się przez las rosłych pokrzyw, czasem wpadając nogą w błoto po kostkę, dotarłem wreszcie do czegoś, co wyglądało na hermetyczny lecz niebieski rozgałęźnik, z którego dalej w nieznane odchodził niezmiennie pomarańczowy przewód, a w bok odchodził inny, już czarny przewód. Emocje narastały i postanowiłem dojść prawdy. Intuicja podpowiadała, że należy kierować wzdłuż czarnego przewodu. Po kilu metrach oczom ukazał się widok, który niczego nie wyjaśnił, a właściwie postawił szereg nowych pytań. Oto stanąłem przed kłębowiskiem czarnych przewodów z których każdy niknął w zabłoconej ziemi. Na pierwszy rzut oka niczego konkretnego nie zobaczyłem. Po chwili zrozumiałem, że kabelki układają się w krąg o średnicy ok. 1m. w centrum którego wbity był drewniany palik z cyfrowymi oznaczeniami Grzebiąc ostrożnie patykiem w miejscu, gdzie kabelek chował się w błocie, odkryłem, a jakże pomarańczowy dekielek. Po chwili zdobyłem się na odwagę i ostrożnie uchwyciłem to coś i pomalutku wyciągnąłem z ziemi. Oczom moim ukazał się...
synkopa

Dziękował/a : 79
Dziękowano: 198
Dołączył/a: 22 września 2014
Sprzęt: solar c3 , safari, helios 1

Re: Dowody na istnienie obcej cywilizacji?

Postprzez marcel » 23 lipca 2018, o 18:30

Napis: Geofizyka Kraków, albo: nie palić, strefa zagrożenia wybuchem. Zgadłem?
marcel

Images: 0
Dziękował/a : 90
Dziękowano: 314
Dołączył/a: 04 kwietnia 2015
Sprzęt: Ponton Czajka, Solar 410

Postprzez BRAT_MIH » 23 lipca 2018, o 21:14

Albo nie palić tego gówna :)
"Późną nocą jesieni już blisko, gdzieś w oddali kwitnie ognisko ..."
BRAT_MIH
**

Dziękował/a : 5
Dziękowano: 14
Dołączył/a: 17 grudnia 2017
Sprzęt: Kolibri 300Dlight

Postprzez synkopa » 24 lipca 2018, o 10:05

...oczom moim ukazał się szpikulec długi na kilkanaście cm. Zaskoczony tym faktem włożyłem go na miejsce. Zrobiłem kilka zdjęć i wycofałem się. Po drodze zauważyłem jeszcze, że rozgałęźnik zaczął emitować czerwone światełko. Trwało to jeszcze chwilkę i znikło. Powróciwszy do rzeki, wybrałem się jeszcze na drugi brzeg w poszukiwaniu urządzenia do zbierania danych. Zamias tego, napotkałem identyczną sytuację. Na potrzeby tego zdarzenia wymyśliłem, że ktoś zbiera informacje o ciekach wodnych. W pstrągarni od pracownika dowiedziałem się, że jest to szeroko zakrojona akcja poszukiwania gazu i ropy naftowej na tym terenie nie do końca wiem przez kogo. To teraz tak się poszukuje surowców naturalnych? Mieliście już doświadczenia tym zakresie? Dla mnie to było wielkie zaskoczenie.
synkopa

Dziękował/a : 79
Dziękowano: 198
Dołączył/a: 22 września 2014
Sprzęt: solar c3 , safari, helios 1

Postprzez McArthur » 24 lipca 2018, o 14:00

tak się szuka. Zakłada się sondy w terenie, a potem przyjeżdża taki samochód z wywołujący wstrząs... i po sposobie rozchodzenia się fal, prognozują charakter górotworu. Jak jest obiecujący, dokonuje się ostatecznie wiercenie by sprawdzić dokładniej jaki ma charakter i jaką wydajność próbną można uzyskać.
W taki mało inwazyjny są w stanie określić wielkość złoża.
McArthur

Dziękował/a : 40
Dziękowano: 284
Dołączył/a: 15 grudnia 2013
Sprzęt: Canoe, Brig 500 50KM

Postprzez hangman » 24 lipca 2018, o 22:50

U mnie dwa lata temu to była Geofizyka Toruń.
Co do tematu obcej cywilizacji to 15 lat temu leżing nocny na bunkrze pod Jastarnią, księżycowa noc i "satelita"
śmigający po niebie (odbite, żółte światło Słońca) , który nagle pod kątem ponad 90%, naprawdę zero-jedynkowo
zmienia kurs i znika za horyzontem...
Świat kręci się dookoła moich marzeń...
hangman

Dziękował/a : 24
Dziękowano: 223
Dołączył/a: 05 lipca 2015
Sprzęt: samoróbki, KL12 itp, Nomad

Postprzez Waho » 26 lipca 2018, o 21:34

Ja też widziałem dziś „Ufoludki” jeździły samochodem po bezdrożach
ze zwojami żółtego światłowodu.

Na pewno szykują się do inwazji na ziemię. :lol:
Waho

Dziękował/a : 290
Dziękowano: 145
Dołączył/a: 25 sierpnia 2013
Sprzęt: Łódka, deska SUP, kanu.

Postprzez Waho » 18 sierpnia 2018, o 18:29

Nawet w moim jeziorze Kamienica koło Dargocic zanurzają swoje szpiegowskie światłowody. :lol:
Załączniki
ufo_057.jpg
ufo_057.jpg (185.9 KiB) Przeglądane 1280 razy
ufo_063.jpg
ufo_063.jpg (117.41 KiB) Przeglądane 1280 razy
Waho

Postprzez hangman » 18 sierpnia 2018, o 20:17

Podobno pierwsze słowa z lądowania na księżycu brzmiały nie to co wszyscy wiedzą, a cytuję z pamięci:
"Widzimy ślady gąsienic". Natychmiast potem łączność została zakodowana, ale setki amatorów to odebrało.
Ta pogłoska krążyła na mojej polibudzie w latach 90. Mnie najbardziej interesuje dlaczego dlaczego "Czarny Rycerz" znikł
z nieba, kto go zwinął?
Świat kręci się dookoła moich marzeń...
hangman

Dziękował/a : 24
Dziękowano: 223
Dołączył/a: 05 lipca 2015
Sprzęt: samoróbki, KL12 itp, Nomad

Postprzez Waho » 21 sierpnia 2018, o 19:53

Czarny rycerz był i go niema, wsiąkł, zniknął a może odleciał,
a ci są i sprawdzają, co kryje się pod dnem jeziora Kamica. :lol:
Załączniki
dargocice_508.jpg
dargocice_508.jpg (141.77 KiB) Przeglądane 1246 razy
Waho

Powrót do Rozmowy