| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Tablet do rozmów telefonicznych

Tablet do rozmów telefonicznych

Postprzez drawa » 16 listopada 2013, o 19:14

Dziś dostałem oferte od mojego operatora telefonii komórkowej.
Takie tam blle ble :mrgreen:
Zadałem mu pytanie POTRZEBNY tablet 7 calowy który był by równocześnie telefonem komórkowym moze być nawet na abonament.
Nie potrafił mi odpowiedzieć
KTOŚ WIE jest coś takiego [ typ marka ]
drawa

Images: 14
Dziękował/a : 60
Dziękowano: 189
Dołączył/a: 31 maja 2013
Sprzęt: Forum Spływy Pontony

Re: Tablet do rozmów telefonicznych

Postprzez drawa » 17 listopada 2013, o 15:47

drawa

Dziękował/a : 60
Dziękowano: 189
Dołączył/a: 31 maja 2013
Sprzęt: Forum Spływy Pontony

Postprzez Artur » 17 listopada 2013, o 16:23

drawa napisał(a):znowu musze sam :twisted:

Nawet doby nie poczekałeś na odpowiedź :D.
Tylko takiego 7 calowego telefony chyba niewygodnie do ucha się przykłada ;).
Żeby było w temacie, to mogę dodać, że posiadam tablet najtańszy ze sklepu 7 cali Manta (300zł), żeby synek mógł awaryjnie bajkę w samochodzie obejrzeć i muszę Wam powiedzieć, że jestem pozytywnie zaskoczony. Do prostych rozwiązań w zupełności wystarcza, no ale nie posiada sloty na kartę sim, więc do rozmów się nie nada. Także chyba nie ma się co obawiać tych bardziej "chińskich" produktów.
Artur

Dziękował/a : 376
Dziękowano: 536
Dołączył/a: 24 października 2013
Sprzęt: żagle, silnik, wiosła

Postprzez stary-neptun » 18 listopada 2013, o 09:48

Koniecznie musisz mieć najgorsze i drogie rozwiązanie? Na 7calach źle się pisze, słabo czyta - przynajmniej w moim wieku - a gadać nie ma jak.
stary-neptun
**

Dziękował/a : 28
Dziękowano: 18
Dołączył/a: 06 czerwca 2013
Sprzęt: neptun

Postprzez ra_dek » 18 listopada 2013, o 12:47

Już przemawiałem w tej sprawie. Rozwiązanie najgorsze z możliwych. Trza mieć jeden starego typu tel albo coś w stylu solida i do tego porządny duży tablet albo laptop co kto woli. J jak już musisz wydać kasę na takie problematyczne mało/duże coś to koniecznie z BT - dokupujesz słuchawkę i gadasz jak człowiek. Mam do czynienie z tabletem 10" moim zdaniem do pisania bez sensu, a mniejszy zupełnie odpada. Zastosowania podróżnicze może jako mapa(?) i zabicie czasu gierkami jak ktoś lubi.
ra_dek

Images: 147
Dziękował/a : 2913
Dziękowano: 581
Dołączył/a: 28 maja 2013
Sprzęt: ponton z Intexu

Postprzez Amico » 18 listopada 2013, o 15:02

Posiadam tablet Samsung Galaxy Tab 10,1 Cala- Ma wbudowany GPS, Wi-Fi, Modem 3G. można rozmawiać jak przez telefon głośno mówiący lub przez słuchawki, jednak obecnie nie posiadam dodatkowej karty Sim więc chodzi tylko na Wi-Fi. Na dodatek robi fajne zdjęcia i filmiki, ale nie zabieram go w teren.
Amico

Dziękował/a : 31
Dziękowano: 114
Dołączył/a: 26 lipca 2013
Sprzęt: Solar 410C

Postprzez ra_dek » 18 listopada 2013, o 19:17

Amico nie gniewaj się, to nie jest atak; po co Ci takie coś, do czego go używasz?
ra_dek

Postprzez Amico » 19 listopada 2013, o 20:53

Radku, Tablet kupiłem jako ciekawostkę, od czasu do czasu lubię kupić jakiś nowy sprzęcik. W tablecie mam zbiór aktualnych fotek wnuków, bardzo dużo różnej muzyki, kilka książek, kilka przepisów kulinarnych oraz teksty piosenek, poza tym kilka przydatnych programików. Jadąc gdzieś do rodzinki, mam możliwość poczytać lub oglądać wcześniej wgrane filmiki, jeżeli mam dostęp do netu mogę poczytać nowinki na tym lub innym forum. Ponieważ od siedzenia przed komputerem poleciał znacznie wzrok, wybrałem przekątną 10 cali, a i tak zawsze chodzę z plecakiem. Tablet leży cały czas w gotowości, więc jak chcę szybko coś sprawdzić w necie, sięgam po tablet. Kiedyś na Roztoczy w Werchracie (w szkole) podpięty tablet do wieży z kolumnami ogonił kilkugodzinną mini dyskotekę.
Nie jest to sprzęt pierwszej potrzeby, ale bywa przydatny. Kiedyś padł mi akumulator w telefonie, więc przełożyłem kartę Sim, wykonałem kilka ważnych rozmów a po kilku minutach buszowania w sieci wyczyściło mi konto i od tamtej pory nie przekładam, może kiedyś trafię na operatora, który da mi dostęp do sieci za rozsądne pieniądze to bardziej wykorzystam możliwości tego sprzęcika. :)
Amico

Dziękował/a : 31
Dziękowano: 114
Dołączył/a: 26 lipca 2013
Sprzęt: Solar 410C

Postprzez ra_dek » 19 listopada 2013, o 23:49

To rozumiem. Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.
Żeby było jasna nie jestem wrogiem, tylko nie znajduję zastosowania. Sporo siedzę w necie a i często pisze, a pisać na tablecie się nie naumiałem. Wolę moją małą Tośkę - też 10" ale z klawiaturką.

drawa zrób jak uważasz, a jak się pobawisz, to napisz jakie są twoje spostrzeżenia 8-)

Co do mobilnego netu, jest temat na forum, nie polecam Plusa, miałem, a teraz testuje Play, jakiś czas się wypowiem.
ra_dek

Powrót do Elektronika