| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Wyłącz zbędną żarówkę, powiadają, nic o samolotach

O wszystkim i niczym, ale kulturalnie.

Wyłącz zbędną żarówkę, powiadają, nic o samolotach

Postprzez RobertP » 9 stycznia 2022, o 18:47

https://www.thebulletin.be/brussels-airlines-makes-3000-unnecessary-flights-maintain-airport-slots

Brussels Airlines has operated 3,000 empty or near-empty flights this winter to avoid losing take-off and landing rights at major airports, it has been revealed.

The airline's parent company, Lufthansa, operated 18,000 flights this winter that would otherwise have been cancelled due to lack of passengers, including 3,000 flights under the Brussels Airlines banner, reports Le Soir and RTBF.

The news has prompted the Belgian federal government to write to the European Commission, urging it to rethink the rules on securing slots.


Dla niewładających, linie lotnicze mają tak zwane sloty - czyli okienka/rezerwacje startów i lądowań na głównych lotniskach, żeby im nie przepadły, muszą być używane. Nikt w pandemii nie zmienił zasad, więc żeby nie przepadły, samoloty latały tysiące razy puste lub prawie puste. :evil:
Avatar użytkownika
RobertP
****
 
Images: 0
Dziękował/a : 336
Dziękowano: 178
Dołączył/a: 01 marca 2016
Lokalizacja: W-wa
Sprzęt: Gumotex Solar

Re: Wyłącz zbędną żarówkę, powiadają, nic o samolotach

Postprzez marcel » 9 stycznia 2022, o 19:08

Takich rzeczy jest masę.

Amazon w UK (a podejrzewam że i gdzie indziej) wywoził całe TIRy nieodpakowanych rzeczy do spalarni. Powód - wysoko ustalone koszty binu czyli miejsca magazynowego. Po tygodniu na binie materiał zaczyna przynosić stratę. Koszt jest specjalnie ustalony wysoko żeby wymusić rotacje. Rząd UK miał się temu przyjrzeć, przynajmniej tak zapowiadali pół roku temu.

Jeśli chodzi o energię elektryczną to UE 2/3 całej wyprodukowanej, wywala w kosmos. Wiadomo o tym od +/- 13 lat. Taką przynajmniej ekspertyzę przedstawił SEI, czyli największy (albo drugi w kolejności) w UE producent elektrowni i osprzętu do nich. Po kilku latach zmieniono narracje i już nie 66% jest marnowane a 10%. Niestety jest to wynikiem zmiany sposobu obliczania, a nie faktycznego rozwiazania problemu.
Avatar użytkownika
marcel
******
 
Images: 0
Dziękował/a : 142
Dziękowano: 569
Dołączył/a: 04 kwietnia 2015
Lokalizacja: Czeladź
Sprzęt: Czajka, Solar 410, Spark 450

Re: Wyłącz zbędną żarówkę, powiadają, nic o samolotach

Postprzez RobertP » 13 stycznia 2022, o 15:08

Rety, to czubek góry lodowej

Jak donosi belgijski magazyn The Bulletin, linie lotnicze Lufthansa wykonały tej zimy 18 tysięcy lotów bez pasażerów, w tym 3 tysiące pod szyldem Brussels Airlines. Wszystko dlatego, że przepisy Unii Europejskiej wymagają wykonania co najmniej połowy regularnych lotów, by zachować miejsca na lotniskach.https://www.donald.pl/artykuly/kxLjz9ao/lufthansa-wykonala-18000-pustych-lotow-zeby-spelnic-formalne-oczekiwania-dostepu-do-lotnisk
Avatar użytkownika
RobertP
****
 
Images: 0
Dziękował/a : 336
Dziękowano: 178
Dołączył/a: 01 marca 2016
Lokalizacja: W-wa
Sprzęt: Gumotex Solar


Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


cron