| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Montaż kamerki

Wykonywanie i naprawy osprzętu i wyposażenia łodzi, żaglówek, kanu, kajaków, pontonów i innych pływadeł.

Montaż kamerki

Postprzez hangman » 6 maja 2018, o 10:23

Cześć!
Zawsze miałem kamerkę z łapce więc teraz wysmyczyłem patencik ze stałym montażem.
Kamerka to Eken H9R z pilotem na nadgarstek więc całkiem wygodna w obsłudze.
Wszystko prosto demontowalne.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Świat kręci się dookoła moich marzeń...
hangman

Dziękował/a : 14
Dziękowano: 155
Dołączył/a: 05 lipca 2015
Sprzęt: samoróbki, KL12 itp, Nomad

Re: Montaż kamerki

Postprzez Mat » 7 maja 2018, o 19:59

Wszystko ładnie cacy, tylko tak sobie myślę, co będzie jak wpłyniesz w jakieś krzaczory - czy kamerka np nie fiknie do tyłu i nie podniesie tej deski na której jest zamontowana, a wtedy może się np zablokować w gałęziach.
A przypominam, że planujesz nam spływ częściowo leśny ;)
Chyba, że las odpuszczamy :lol:
Mat

Images: 0
Dziękował/a : 62
Dziękowano: 221
Dołączył/a: 08 sierpnia 2013
Sprzęt: nifty 385, adventure plus

Postprzez miandas » 7 maja 2018, o 20:24

Mnie się też wydaje, że byle co ja zerwie
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Dziękował/a : 1171
Dziękowano: 274
Dołączył/a: 24 czerwca 2015
Sprzęt: Solar 410, OldTown Camden120

Postprzez paajonk » 17 maja 2018, o 09:06

Podłączę się...

Jakie wedlug Was jest najlepsze miejsce montażu kamerki na kajaku/kajakarzu ? Przy pierwszym pływaniu z kamerką na szybko zamontowałem kamerkę do kamizelki na piersi - niestety to nie jest dobry kadr, choć obraz bardzo stabilny. Sporadycznie mogę trzymać w łapie, ale chcę też dobre stałe miejsce.
paajonk
*

Dziękował/a : 19
Dziękowano: 3
Dołączył/a: 10 września 2017
Sprzęt: Trek

Postprzez miandas » 17 maja 2018, o 11:21

paajonk napisał(a):Podłączę się...

Jakie wedlug Was jest najlepsze miejsce montażu kamerki na kajaku/kajakarzu ? Przy pierwszym pływaniu z kamerką na szybko zamontowałem kamerkę do kamizelki na piersi - niestety to nie jest dobry kadr, choć obraz bardzo stabilny. Sporadycznie mogę trzymać w łapie, ale chcę też dobre stałe miejsce.
Ja mam na głowie :) miejsce dobre, tylko w czasie kręcenia nie kręć głową i nie patrz na boki (ja tak niestety właśnie robię, więc ujęcia wychodzą... dynamicznie :D )
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Dziękował/a : 1171
Dziękowano: 274
Dołączył/a: 24 czerwca 2015
Sprzęt: Solar 410, OldTown Camden120

Postprzez paajonk » 17 maja 2018, o 19:10

miandas napisał(a):Ja mam na głowie :) miejsce dobre, tylko w czasie kręcenia nie kręć głową i nie patrz na boki (ja tak niestety właśnie robię, więc ujęcia wychodzą... dynamicznie :D )

Właśnie tego dynamizmu chciałbym uniknąć ;) Po za tym czułbym się "zniewolony" wiedząc, że mam nie krecić głową bo kamerka... Ale swoje uroki kamerka na głowie na pewno ma...
paajonk
*

Postprzez Artur » 20 maja 2018, o 10:34

Jeżeli kajak Twój to najlepiej przykleić gdzieś uchwyt montażowy. Dziób teoretycznie jest najlepszym miejscem, tylko poza zasięgiem ręki, ale jeżeli masz pilota to sprawa się uproszcza. Z drugiej strony taka oddalona kamerka pozwoli na fajne ujęcia po jej obróceniu w stronę kajakarza. Można też spróbować zmontować jakiś wysięgnik, wszystko zależy od kształtów i konstrukcji kajaka. Sprytnym rozwiązaniem jest też taki giętki statyw, do kadrów "z boku" tylko trzeba się wracać po kamerę ;). Jednak im więcej zróżnicowanych ujęć tym i film ciekawszy.

Obrazek
Artur

Dziękował/a : 376
Dziękowano: 536
Dołączył/a: 24 października 2013
Sprzęt: żagle, silnik, wiosła

Postprzez paajonk » 20 maja 2018, o 21:33

Artur napisał(a):Jeżeli kajak Twój ...

Kajak swój, więc bez dziurawienia wszystkie chwyty dozwolone ;) Pilotem niestety nie da się mojej kamerki włączyć, więc raczej powinna być w zasięgu ręki z kokpitu. Będę myślał jak ją włączać na odległość, bo dziób to fajne miejsce.
paajonk
*

Powrót do Osprzęt i wyposażenie