| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Iglą 3 po Pilicy z Przedborza do Nowego Miasta nad Pilicą 03

Nasze i nie tylko relacje z wody, ze spływów i wypraw.
Regulamin działu
WAŻNE: Bardzo proszę o dodawanie do tytułu relacji daty rozpoczęcia wyprawy w formacie DD.MM.RRRR.

Iglą 3 po Pilicy z Przedborza do Nowego Miasta nad Pilicą 03

Postprzez janekorka » 11 czerwca 2018, o 08:31

Witam.
Od 3 do 8 czerwca byłem z synem na spływie kajakowym po Pilicy. Płynęliśmy na doczepkę z zorganizowanym wpływem ludzi ze Śląska. Płynął tam kuzyn mojego syna , więc chłopcom było raźniej. Dojazd na spływ był komunikacją publiczną. Muszę przyznać, że miałem pewne obawy , czy się pomieścimy w nich, ale daliśmy radę. Igla spisała się dzielnie. Zastanawiałem się czy nie wziąć Tajmiena , ale stwierdziłem, że klopotliwszy w transporcie i w rozkładaniu niż dmuchaniec. Nie miałem żadnego worka wodoszczelnego na rzeczy. Niebawem zakupię worki robione pod Iglę. Na tym spływie mało profesjonalnie wyglądamy z naszym bagażem. Igla spełniła moje oczekiwania. Dużo miejsca, bagażu nie trzeba było upychać. Rurka z przodu w dziobie powodowała , że mogliśmy doròwnać kroku sztywnym kajaków. Oczywiście kosztowało nas (mnie) trochę wysiłku, ale gdybym płynął solarem to zwiększając prędkość tworzyłaby się fala przed dziobem , ktòra by nas spowalniała i wytwarzała by szum wody. Gdybym wziął iglę 1 to mielibyśmy pewnie problem z zapakowaniem, zanurzenie byłoby większe oraz mniejsza stabilność poprzeczna (78 cm to nie 90cm igli 3). Właśnie długość i szerokość igli 3 były nam pomocne. Długość 570cm powodowała , że mieliśmy najmniejsze zanurzenie i mogliśmy sobie pozwolić na pływanie po naprawdę płytkiej wodzie, a szerokość 90 cm dawała nam poczucie bezpieczeństwa , szczególnie na Zalewie Sulejowskim płynąć z dzieckiem. Nie mam czasu teraz na wielkie rozpisywanie się. Wklejam więc link do filmiku z tego spływu. Pozdrawiam
https://youtu.be/hm4wzt_BQtc
janekorka

Dziękował/a : 9
Dziękowano: 80
Dołączył/a: 11 stycznia 2015
Sprzęt: Pneumatyki

Re: Iglą 3 po Pilicy z Przedborza do Nowego Miasta nad Pilic

Postprzez Adam » 11 czerwca 2018, o 13:44

Gratuluję udanej wycieczki :m_:
Aż się dziwię, że Twój syn wytrwał tyle dni i tyle kilometrów na wodzie - chyba jakiś przyszły kajakarz :)
Janku, jak w końcu obchodziliście zaporę w Smardzewicach?
Adam

Dziękował/a : 14
Dziękowano: 73
Dołączył/a: 19 kwietnia 2014
Sprzęt: Seabeard Discovery, Seawave

Postprzez janekorka » 11 czerwca 2018, o 18:35

Cześć Adam.
Zaporę obchodziliśmy lewą stroną. Jakiś gość zlitował się nad nami i Lublinem większość kajakòw przewiòzł. Co do syna to na spływie był jeszcze kuzyn ròwieśnik Krzysia i dziewczynka , w tym samym wieku ròwnież. Tak więc miał towarzystwo. Szkoda , że tak pòźno zaczął pływać , bo inne dzieci już od 3 roku życia pływają z rodzicami. Tak więc nic specjalnego nie robimy. Choć przyznam, że cieszę się, udało nam się 6 dni spędzić na łonie natury.
janekorka

Postprzez chi » 12 czerwca 2018, o 17:27

fajny film i dobry lektor, wiadomo co, jak i gdzie
Raport z moich tripów: http://www.raportztripa.pl
chi

Dziękował/a : 41
Dziękowano: 97
Dołączył/a: 01 października 2017
Sprzęt: Pyranha river tour

Postprzez janekorka » 12 czerwca 2018, o 23:33

Chi, chciałbym aby opis był w każdej scenie, ale nie zawsze mi się to udaje. Chyba się starzeję.
janekorka

Powrót do Relacje - spływy, wyprawy, przygody. Wróciłem z...