| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Pilica - Przedbórz - Sulejów 16-17.06.2018

Plany, projekty, informacje o przyszłych spływach i wyprawach.

Pilica - Przedbórz - Sulejów 16-17.06.2018

Postprzez Ra$ » 14 czerwca 2018, o 17:00

Wybieramy się w najbliższy weekend (16-17.06) na trasę Przedbórz - Sulejów, płyniemy kanadyjkami, czy ktoś wie coś więcej o obecnym stanie wody? Albo czy w ogóle jest on ważny (w tym sensie czy za mały stan może powodować trudności w spływie)? Z góry dzięki za odpowiedzi!
Ra$
*

Dziękował/a : 3
Dziękowano: 4
Dołączył/a: 07 stycznia 2018
Sprzęt: Canoe itp...

Re: Pilica - Przedbórz - Sulejów 16-17.06.2018

Postprzez Prus » 14 czerwca 2018, o 21:14

Ten odcinek spływałem tylko raz i przy wysokim (może średnim) stanie wody. Ale Pilica jest zawsze spływalna. Może będzie trzeba szukać nurtu, może tempo spadnie, może będzie osiadanie na płyciznach, ale nie spodziewałbym się większych kłopotów.
Prus

Dziękował/a : 204
Dziękowano: 446
Dołączył/a: 31 lipca 2013
Sprzęt: kajak

Postprzez peterka » 14 czerwca 2018, o 22:32

Pozwolę się nie zgodzić z Prusem. 'Płynąłem' kilka razy na tym odcinku...i jeden raz ciągnęliśmy kajaki. Marek ,który ostatnio pływał na Liswarcie i Warcie zaświadczy, że więcej było chodzenia niż pływania. W efekcie nasz plan zakończenia spływu w wyznaczonym wcześniej miejscu zakończył się niepowodzeniem i zakończyliśmy spływ z 10-14 km wcześniej. Potem było trochę nerwowo, bo dzień się kończył a my w d..tzn lesie, a auto zaparkowane daleko. Ja bym na Waszym miejscu zadzwonił do 2-3 wypożyczalni np w Przedborzu pamiętam że jest firmą el-ko i w Sulejowie też coś się znajdzie. (Chodzi o skorygowanie wiarygodności tego typu informacji oczywiście)Dla mnie wiarygodnym źródłem jest MichalD z fw. Ale nie wiem czy puszczał już tak daleko swoich klientów. Udanego spływu. Bardzo zazdroszczę takich planów, tym bardziej że ja w niedzielę do pracy muszę przyjść :(.
,,Płynie sie po to - żeby płynąć" R.Polański ,, Nóż w wodzie"
peterka

Dziękował/a : 478
Dziękowano: 468
Dołączył/a: 09 sierpnia 2014
Sprzęt: Solar 410c twist 2 helios1

Postprzez Ra$ » 15 czerwca 2018, o 11:00

Dzięki za informacje i sugestie, zaraz spróbuję zaczerpnąć informacji!
Ra$
*

Postprzez Ra$ » 19 czerwca 2018, o 15:05

Jeszcze raz dzięki i krótka informacja dla potencjalnie zainteresowanych: spływ się udał, woda jest chyba dość niska, od czasu do czasu zdarzały się płycizny, ale nie wymagało to holowania, a co najwyżej popchnięcia/odepchnięcia się pagajem. Pilica na tym odcinku przepiękna i co mnie pozytywnie zaskoczyło - bardzo mało uczęszczana. Prawie zero ludzi. Polecam innym!
Pozdrowienia!
Ra$
*

Postprzez peterka » 19 czerwca 2018, o 17:19

Cenna informacja jak dla mnie. Dzięki.
,,Płynie sie po to - żeby płynąć" R.Polański ,, Nóż w wodzie"
peterka

Dziękował/a : 478
Dziękowano: 468
Dołączył/a: 09 sierpnia 2014
Sprzęt: Solar 410c twist 2 helios1

Powrót do Poszukuję ekipy, towarzystwa. Wybieram się...