| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Tandemem z przyczepką z Bochni do Nowego Targu

Nasze i nie tylko relacje z wypraw lądowych. Wróciłem z... Wybieram się...

Tandemem z przyczepką z Bochni do Nowego Targu

Postprzez janekorka » 4 lipca 2018, o 23:12

Witam.
W dniach od 29.06 do 01.07.2018r. miała miejsce moja pierwsza kilkudniowa wycieczka rowerowa z synem. Pierwotnie mieliśmy dojechać do Zakopanego, jednak jazda po gòrach z obciążeniem nie jest taka prosta. Pogoda też nie była najlepsza, ale też nie ma co narzekać. Przeżyliśmy, he, he. Sprawowanie się przyczepki: jest kilka rzeczy , ktòre jeśli uda mi się zmienić będzie OK. Pierwsza rzecz, koła od wnętrza przyczepki muszą być zasłonięte, aby bagaż nie charował o oponę. Nie miałem tego i zdarzało się, że trzeba było bagaż poprawiać. W pierwszy dzień wiązałem sznurkiem, w drugi užywałem też czterech gum z uchwytami. Gumy są o wiele lepsze niż sznurek. Druga rzecz, to żeby rowerek syna można było szybko ś iągać z przyczepki. Ja do rowera syna mocowałem bagaże , więc ściąganie rowerka trochę czasu zajmowało. Trzecia rzecz to taka, że gdy przyczepa jest ciężka to pedałując odczuwa się jak sprężyna się rozciąga i kurczy co stwarza niemiłe odczucie. Następnym razem może spròbuję bagaż rozłożyć na bagażnik przedni i tylny, a na przyczepce tylko rower.
Co do wysiłku to nie będę ukrywał, że był duży. Przede wszystkim podjazdy pod gòry dawały w kość. Nie mogłem jechać za szybko bo mogłem siły wytrącić. Jechałem więc na najlżejszym przełożeniu powolutku, ale za to nie męcząc się wiele. Dwie gòry dały mi w kość: jadąc z Gròdka n/ Dunajcem do Nowego Sącza podjazd bodajże pod Wolę Kurowską i z Niedzicy do miejscowości Falsztyn.
Wycieczkę uznaję za udaną. Jestem bardzo z niej zadowolony i myślę , że jeszcze w te wakacje uda mi się z synem gdzieś wybrać.
Zdjęć nie robiłem. Nagrywałem tylko telefonem i nie zawsze wszystko. Poniżej wklejam link do kròtkiej relacji z tej wyprawy
https://youtu.be/KDyuc8yyD-o
janekorka

Dziękował/a : 9
Dziękowano: 73
Dołączył/a: 11 stycznia 2015
Sprzęt: Pneumatyki

Powrót do Wyprawy i przygody na brzegu