| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Torba transportowa do dmuchańca.

Wykonywanie i naprawy osprzętu i wyposażenia łodzi, żaglówek, kanu, kajaków, pontonów i innych pływadeł.

Torba transportowa do dmuchańca.

Postprzez grzeszko » 8 lipca 2018, o 16:47

Rozwaliłem torbę do pneumatyka. Mógłby ktoś coś taniego polecić. Te torby po 200 i więcej gumotexa nie wchodzą w rachubę.. Decathlon, ta pomarańczowa chyba za mała. Kajak to Viamare 400, waży 17 kg, wymiary po złożeniu: 74x53x23cm, ale dobrze by było jeszcze coś tam zmieścić. Musi mieć mocny materiał. Ta oryginalna miała mocne paski, ale słaby materiał. Może być też coś takiego, żebym te paski do noszenia na plecach mógł doszyć.
grzeszko
*

Dziękował/a : 5
Dziękowano: 8
Dołączył/a: 08 maja 2018
Sprzęt: kajak Viamare 400, ponton

Re: Torba transportowa do dmuchańca.

Postprzez rawa » 8 lipca 2018, o 17:09

Musisz chyba podać wymiary oryginalnej torby , wymiary po złożeniu są różne.
rawa
Szczęście to nie cel na końcu drogi. Szczęście to droga sama w sobie.
Pozdrawiam wszystich zdrowo szurniętych jak w temacie.
rawa

Images: 0
Dziękował/a : 108
Dziękowano: 215
Dołączył/a: 22 września 2015
Sprzęt: INTEX EX5 modyfikowany GMO

Postprzez marcel » 8 lipca 2018, o 18:04

Sevelor QuickPack za 150pln?
Taniej się chyba nie uda.
marcel

Dziękował/a : 63
Dziękowano: 205
Dołączył/a: 04 kwietnia 2015
Sprzęt: Ponton Czajka, Solar 410

Postprzez grzeszko » 8 lipca 2018, o 19:39

Taki znalazłem https://www.domenasportowa.pl/product-p ... y-Bag.html , ale ten za mały. Wymiary: 90 x 44 x 33 cm. Braknie paru centymetrów. Na razie nie muszę daleko nosić, to się chyba chyba skończy na torbie z uszami, zasuwana. Bo znalazłem taką za 20-30 zł . Ci co handlują na bazarach ciuchami mają takie torby i widziałem, że noszą i się uginają. Mam też na znajomą która może mi uszyć, tylko nie wiem czy materiał i szycie nie wyjdzie drożej niż gotowiec. Jutro jeszcze przeliczę ile materiału bym potrzebował. Jeszcze jest opcja worka na gruz :lol:
grzeszko
*

Postprzez marcel » 8 lipca 2018, o 21:14

Może głupie pytsnie, ale próbowałeś zeszyć ta rozwalona?
marcel

Postprzez grzeszko » 8 lipca 2018, o 22:04

Wyrwana jest dziura wielkosci piłki. Zszyję i co? Pojadę gdzieś i mi się rozwali, albo wyrwie dziurę przy drugim pasku. Paski są parciane, mocne, ale na materiał trzeba uważać. Już pierwsze rozwalenie było gdy chciałem wrzucić kajak na bagażnik rowerowy i sprawdzić czy się da. Tak jak tu ktoś pisał.
grzeszko
*

Postprzez marcel » 9 lipca 2018, o 16:57

Doczytałem.
Z wymiarów twojego kajaka po spakowaniu wychodzi 90litrów. Plecak z sevylora ma 130 - musi się zmieścić jak się kształt pakowania zmieni.

https://archiwum.allegro.pl/oferta/mas24-plecak-na-kajak-canoe-sevylor-quikpak-carry-i6744161028.html
marcel

Postprzez grzeszko » 9 lipca 2018, o 18:36

A ja byłem dzisiaj z miarką w Decathlonie i mi wyszło tak na styk. Tym bardziej, że zwinąłem kajak do wymiarów mniejszych niż podaje producent. Można zamówić (czeka się kilka dni), sprawdzić czy wejdzie i do 30 dni zwrócić. Wymiary tego z Decathlonu, 70 x 50 x 35. Trochę niższy niż Sevylor, ale 70 zł tańszy. Przymierzałem na plecy i solidny. Tylko jest na suwak który się zasuwa przez 3/4 wysokości, szerokość i znów 3/4 wysokości. Na razie nie planuję długo nosić, więc chyba kupię zwykłą torbę bazarową, handlową za 25 zł. Myślałem, że ktoś już przerabiał temat, ale widać wszyscy mają solidne torby.
grzeszko
*

Postprzez marcel » 9 lipca 2018, o 21:36

Większość ma solidne, bo gumotex dawał w zestawie. Jakby nie to, powstałby cały dział o torbacz.
Jest jeszcze opcja zwykłego suchego wora, takiego okrągłego. 80 litrów kosztuje 100 PLN. Tyle że pakowanie jest ogromnie niewygodne.
Co do torby bazarowej, jeśli możesz podjechać autem 100m od wody to ok. Ale cokolwiek dalej, diabli cię wezmą.
Skoro można zwracać, poprobuj tej z Decathlon.

Albo po prostu jedź z kajakiem do Deca i przymierz. Ludzie w sosnowieckim sklepie nie takie rzeczy już wiedzieli ;)
marcel

Powrót do Osprzęt i wyposażenie