| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

08.07.2018 - Białka Lelowska

Nasze i nie tylko relacje z wody, ze spływów i wypraw.
Regulamin działu
WAŻNE: Bardzo proszę o dodawanie do tytułu relacji daty rozpoczęcia wyprawy w formacie DD.MM.RRRR.

08.07.2018 - Białka Lelowska

Postprzez MichałD » 8 lipca 2018, o 21:28

Dziś po południu ponownie Białka Lelowska: http://jurapolska.com/wycieczki/kajaki_bialka_08072018.php

Obrazek
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
MichałD

Dziękował/a : 9
Dziękowano: 101
Dołączył/a: 17 czerwca 2013
Sprzęt: kajaki różne

Re: 08.07.2018 - Białka Lelowska

Postprzez peterka » 8 lipca 2018, o 21:49

Świetna relacja. Dzięki za aktualne info i zdjęcia z tej sympatycznej rzeczki. W sam raz temat na jesień. U mnie była lampa cały dzień, a też straszyli burzami. Kolegów już nie potrzebujesz Michale ;) . Masz z Kim pływać :).
,,Płynie sie po to - żeby płynąć" R.Polański ,, Nóż w wodzie"
peterka

Dziękował/a : 465
Dziękowano: 462
Dołączył/a: 09 sierpnia 2014
Sprzęt: gumotexy: solar 410c i twist 2

Postprzez miandas » 8 lipca 2018, o 23:01

rzeczywiście ładna rzeka. Świetnie! A mówią, że te Nifty są mało stabilne... :)
Droga zawsze nagradza
miandas

Images: 0
Dziękował/a : 1119
Dziękowano: 266
Dołączył/a: 24 czerwca 2015
Sprzęt: solar410, old town camden120

Postprzez maciej66 » 9 lipca 2018, o 09:13

Twoje kajaki pokrzywami nie zarosną ,córka na to nie pozwoli. Nifti 385 w kolorze czerwonym to kajak dla zawodowców o zamiłowaniach do pokonywania wszelkiego rodzaju jazów lub pływania pod prąd.
maciej66

Dziękował/a : 2
Dziękowano: 83
Dołączył/a: 25 października 2016
Sprzęt: traper

Postprzez Prus » 9 lipca 2018, o 10:50

Gratuluję córki, spływu i relacji.
Prus

Dziękował/a : 191
Dziękowano: 434
Dołączył/a: 31 lipca 2013
Sprzęt: kajak

Postprzez MichałD » 9 lipca 2018, o 18:29

Córkę wyciągnąć łatwo nie jest, ale jak już się uda to nie kwiczy, nie stęka i dzielna jest :D

maciej66 napisał(a):Nifti 385 w kolorze czerwonym to kajak dla zawodowców o zamiłowaniach do pokonywania wszelkiego rodzaju jazów lub pływania pod prąd.

Nie ma śmiechu :lol:
A tak poważniej - info o kolorze ma dla mnie spore znaczenie, gdyż zakupy dzieliło kilkanaście/kilkadziesiąt miesięcy. O ile pierwsze dwa (pomarańczowy i żółty) wykonane były wręcz perfekcyjnie, to co do kupionych później czerwonych mam już drobne ale:

1.
Spasowanie siedzeń nie jest tak dobre jak wcześniej (tak jakby skorupa była minimalnie większa/głębsza, lub siedzenie zbyt wysunięte do przodu), przez co nie jest sztywno wpasowane i się delikatnie przemieszcza (mam piankę dać pod spód,a le zawsze albo czasu brak, albo skleroza dopada);

2.
Tworzywo skorupy wydaje się jednak słabsze i kajak ma odkształcenia na dnie. Były w środku co prawda w osi kajaka pianki usztywniające, które poza tym znacznie ograniczające miejsce na nogi - to rozwiązanie nie sprawdza się i je wywaliłem, stąd pewnie odkształcenie. Jednak w pierwszych/starszych bez pianek odkształceń brak...

3.
Słabsze podnóżki - brak zabezpieczeń na końcach przez co Klienci zgubili jedną ze "stopek" i musiałem założyć całość nowych łącznie z szynami, bo części zamiennych lub takich samych nie było na rynku;

4.
Na plus inne gumy w przednich lukach, które łatwiej docisnąć i dobrze siedzą;

5.
Na -/+ zależnie od rzeki - trochę wyższe oparcia, które na łatwych odcinkach są przydatne, na trudnych wymagają opuszczenia by zmieścić się pod drzewami. Jednak ważniejsze że przy maksymalnym opuszczeniu nie da się ich wbić pod rant kokpitu co niestety przy niższych się zdarza.

Powyższe przy prywatnym użytkowaniu raczej bez znaczenia, w wypożyczalni już temat trochę inaczej wygląda.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
MichałD

Dziękował/a : 9
Dziękowano: 101
Dołączył/a: 17 czerwca 2013
Sprzęt: kajaki różne

Postprzez rawa » 9 lipca 2018, o 19:21

Jura Polska świetny serwis rejestracyjny do relacji, mało takich mamy chyba, może ktoś zna inne.
Gratuluję wycieczki i relacji :m_:
rawa
Szczęście to nie cel na końcu drogi. Szczęście to droga sama w sobie.
Pozdrawiam wszystich zdrowo szurniętych jak w temacie.
rawa

Dziękował/a : 106
Dziękowano: 206
Dołączył/a: 22 września 2015
Sprzęt: INTEX EX5 modyfikowany GMO

Postprzez Mat » 9 lipca 2018, o 21:31

maciej66 napisał(a):Nifti 385 w kolorze czerwonym to kajak dla zawodowców o zamiłowaniach do pokonywania wszelkiego rodzaju jazów lub pływania pod prąd.

Czyżbyś pił do mnie ...??? :lol: Córki też mam ;)
A na poważnie - mój czerwony jest ciut starszy od twego mango i ja nie miałem żadnych wzdłużnych pianek. Jedynie jako przegrody do luków. Dno mam w dwóch miejscach wklęsłe praktycznie od nowego i nie powstało to od belek dachowych. Oparcie po złożeniu jest ciut poniżej kokpitu ale.....niestety lubi samo spadać, bo mocowanie jest do du..py. I to jest najbardziej wkurzająca wada.
Od paru lat je poprawiam i jakoś nie mogę się za to zabrać, co znaczy że da się z tym żyć. Aby to wyeliminować trzeba by wymienić na jakiś np pas lub mocowanie od butów narciarskich/rolek itp.
Mat

Dziękował/a : 58
Dziękowano: 214
Dołączył/a: 08 sierpnia 2013
Sprzęt: nifty 385, adventure plus

Powrót do Relacje - spływy, wyprawy, przygody. Wróciłem z...