| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

okolice Piły

Plany, projekty, informacje o przyszłych spływach i wyprawach.

okolice Piły

Postprzez miandas » 4 sierpnia 2018, o 18:53

Teraz myślę już o wrześniu / październiku.
1. Piława?
2. Gwda?
3. konkret: Gwda z Piły, przez Ujście i Notecią do Czarnkowa (ok. 40 km), dwa dni, w przypadku opcji "dmuchaniec" lub "jadę sam" (wychodzi na to samo) - transport publiczny. W innym przypadku do dogadania rozstawienie samochodów, tak jak to się odbywa od zamierzchłych czasów krzyżackich :D
?
4. Śniło mi się, że z sąsiadem pływam Piławą ale mleko w proszku zmieszało się z pieprzem (było w woreczkach w jednej reklamówce) i to pokrzyżowało nam plany (dziwne, sąsiad nie pływa kajakiem). Fatum? Dobra wróżba?

Na razie żadnych danych: który odcinek, kiedy, co, jak - szukam potwierdzenia, inspiracji, podpowiedzi, szalonych pomysłów.
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Images: 0
Dziękował/a : 1257
Dziękowano: 291
Dołączył/a: 24 czerwca 2015
Sprzęt: Solar 410, OldTown Camden120

Re: okolice Piły

Postprzez wkg » 12 sierpnia 2018, o 16:21

A nie myślałeś o Łupawie, Raduni, Łebie czy Słupi ? Albo Wieprzą ? Tak trochę dłużej niż dwa dni ??
wkg
**

Dziękował/a : 16
Dziękowano: 25
Dołączył/a: 15 lipca 2018
Sprzęt: różne kajaki sztywniaki ; )

Postprzez miandas » 12 sierpnia 2018, o 22:30

No więc jeśli chodzi o rzeki Pomorza, to jak najbardziej o nich myślę. Do tego stopnia, że być może uda mi się przepłynąć kawałek słupi w kolejny weekend :)
A na dłuższy niż jednodniowy spływ, zamierzam się w te okolice wybrać być może w przyszłym roku. Teraz odnośnie pytania o więcej niż dwa dni. Tak się jakoś porobiło, że wyczerpałem możliwości w tym roku...
ALE mam plan!
14.09 - 16.09.2018. Piława. Max: Nadarzyce - Dobrzyca, 51 km. / dwa dni.
W piątek przybywam(y) na miejsce w okolicy (kamping/ agroturystyka/ coś tam), rozbijam(y) namiot(y), spędzam(y) miły wieczór. W sobotę rano (bez opieprzania - dzień coraz krótszy, nie można go stracić) jedziemy wynajętym transportem na start - np. do Nadarzyc. Płyniemy sobotę i niedzielę - w niedzielę, jak Trygław pozwoli, dopływamy do Gwdy. Transport. Powrót. Proste. Przyjemne. Maximum pływania. Sama radość. Piękna rzeka, łatwa i niezbyt uciążliwa.
Tak to widzę.
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Postprzez wkg » 12 sierpnia 2018, o 22:47

Kurcze, brzmi atrakcyjnie, tyle, że ja mam piekielnie daleko jak na dwa dni spływania 40km płynięcia/800km jazdy : ((
Jakby dołożyć trzeci to przy dobrej pogodzie możnaby zrobić całą Pilawe ... to chyba rzeczka bez zwałek i z jakimś tam nurtem.
na dwa dni to może Rurzyca ?
Tak sobie głośno myślę ... to przecież zależy też od pogody.
wkg
**

Postprzez miandas » 13 sierpnia 2018, o 08:49

wkg napisał(a):Kurcze, brzmi atrakcyjnie, tyle, że ja mam piekielnie daleko jak na dwa dni spływania 40km płynięcia/800km jazdy : ((
Jakby dołożyć trzeci to przy dobrej pogodzie możnaby zrobić całą Pilawe ... to chyba rzeczka bez zwałek i z jakimś tam nurtem.
na dwa dni to może Rurzyca ?
Tak sobie głośno myślę ... to przecież zależy też od pogody.

Niestety, nie dysponuję wolnym trzecim dniem.
Jeśli jesteś mocno zmotywowany oraz masz wystarczająco dużo czasu, mogę jedynie zasugerować rozwiązanie pośrednie: jeśli przyjedziesz wcześniej, możesz spłynąć właśnie Rurzycę.
Rurzycę - od Trzebieszek do ujścia, bez problemu zrobisz w jeden dzień. Alternatywą lub "drugim dniem" może być popłynięcie od Trzebieszek w górę i zwiedzanie jezior rynnowych, które tam tworzy Rurzyca.
Jest to opcja o tyle realna, że jako bazę i transport, biorę pod uwagę agroturystykę w Trzebieszkach właśnie http://www.czasnakajaki.pl/ - ale najpierw muszę wiedzieć, czy płynę sam, czy z kimś i wtedy zacznę się orientować, jakie mam możliwości.
W każdym razie, jeśli będziesz tam wczesniej, ja (lub na razie bliżej nieokreślone "my") dotrę to miejsce w piątek wieczorem i całość się dopełni.

Jeśli chodzi o zrobienie całej Piławy, to propozycja jest do rozważenia w innym terminie ale nie jest to dla mnie priorytet, ponieważ Piława powyżej Nadarzyc ma charakter jeziorny lub jeziorno - rzeczny. Nie mam nic przeciwko jeziorom ale wolę pływanie po rzekach.

Reasumując: zbiórka 14 września w piątek po południu / pod wieczór we wskazanym (no jeszcze nie wskazanym) miejscu w okolicy Piławy i tam nocleg. Start w Nadarzycach rano w sobotę. Mam niepłonną nadzieję przepłynąć Piławę do ujścia: 51 km. do niedzieli popołudnia. Powrót do bazy, obiadek / obiadokolacja i do chaty.
Jeśli ktoś reflektuje, zapraszam.
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Postprzez wkg » 13 sierpnia 2018, o 09:06

Opcja kombinowana ma sens : )
Mając dwa samochody i rower to wszystko można zrobić ...
wkg
**

Postprzez miandas » 13 sierpnia 2018, o 09:37

wkg napisał(a):Opcja kombinowana ma sens : )
To jaki odcinek Piławy masz na myśli jeżeli punkt startu w Trzebieszkach ?

Tak, jak napisałem: z Nadarzyc, do Dobrycy.

Trzebieszki wybrałem, bo znam i są jakby pośrodku (choć oczywiście nie są nad Piławą, tylko nad Rurzycą). Ale jeśli nie Trzebieszki, to baza noclegowa i kajakowa tam jest naprawdę bogata i myślę, że na pewno coś znajdę, jeśli będą problemy - zarówno z transportem, jak i z noclegami.

Opcja jednego punktu, w którym zostawiasz samochody, ma sens - nie ma potrzeby rozstawiania się, płyniesz tyle, ile możesz. Kosztuje to więcej ale przy kilku uczestnikach powinno być to w granicach tolerancji. Tak zrobiłem w czasie spływu Obrą - zostawiłem auto w Św. Wojciechu, a pan mnie zawiózł do Zbąszynia i odebrał ze Skwierzyny.
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Postprzez miandas » 13 sierpnia 2018, o 10:11

Oczywiście, to akurat można przemyśleć: wybrać Nadarzyce jako miejsce zbiórki (będzie bliżej, nie będziemy tracić czasu na przemieszczanie się rano w sobotę), ew. rozważyć rozstawienie aut.
Np znalazłem pole namiotowe i od razu wypożyczalnię kajaków w Nadarzycach: http://www.kajaki-nadarzyce.pl/
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Postprzez wkg » 13 sierpnia 2018, o 14:36

To już jest wszystko do dogadania ... ostatnie pytanie: Planujesz nocleg w agro czy w namiotach ? W agro wygodniej ale jakoś tak niesportowo : )))
A namiotu podczas spływu Piławą i tak nie unikniemy. Czy też chcesz zostawić auto gdzieś w połowie spływu i całkiem na lekko ?
wkg
**

Postprzez miandas » 13 sierpnia 2018, o 14:44

wkg napisał(a):To już jest wszystko do dogadania ... ostatnie pytanie: Planujesz nocleg w agro czy w namiotach ? W agro wygodniej ale jakoś tak niesportowo : )))
A namiotu podczas spływu Piławą i tak nie unikniemy. Czy chcesz zostawić auto gdzieś w połowie spływu i całkiem na lekko ?
Jestem zdecydowany na namiot. Odpada frustracja związana z rezerwacją :) . W Nadarzycach na polu namiotowym nocleg w namiocie 10 pln od osoby. Samochód 5 pln za dobę. Koszt transportu z mety około 200 pln (od całego transportu: max 8 os i 10 kajaków). Mowa oczywiście o pierwszej nocy, bo z soboty na niedzielę śpimy po drodze :)
Wydaje mi się, że te Nadarzyce jako punkt zbiórki są ok.
W takim razie musisz sobie zorganizować trasę po Rurzycy sam. W Trzebieszkach jest parking blisko rzeki.
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Postprzez wkg » 13 sierpnia 2018, o 15:28

Ale to jest dla mnie absolutnie OK !
Ja jestem przyzwyczajony do logistyki rowerowej więc i pewnie bez tego transportu za 200 się obejdzie.
wkg
**

Postprzez miandas » 13 sierpnia 2018, o 15:47

wkg napisał(a):Ale to jest dla mnie absolutnie OK !
Ja jestem przyzwyczajony do logistyki rowerowej więc i pewnie bez tego transportu za 200 się obejdzie.
Dobsze. Szczegóły dogramy. Może ktoś jeszcze dołączy?
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Postprzez wkg » 13 sierpnia 2018, o 15:49

Tzn. ja na razie 50/50 - zależy od pogody i mojej drugiej połowy ...
Ale obraz już mam.
wkg
**

Postprzez miandas » 13 sierpnia 2018, o 16:22

wkg napisał(a):Tzn. ja na razie 50/50 - zależy od pogody i mojej drugiej połowy ...
Ale obraz już mam.
Ok
Swoją drogą... Nagadałem się, nagadałem, a ten mi tu 50 na 50
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Postprzez wkg » 14 sierpnia 2018, o 17:06

No faktycznie, nie doceniłem ogromu włożonej pracy : D ... to 67/33 : )
Głównie chodzi o pogodę ... żeby deszcz nie zacinał ...
W Krępsku mają Prijony i Caroliny więc tym bardziej mi pasuje.
wkg
**

Postprzez STARYKOŃ » 28 sierpnia 2018, o 15:51

miandas napisał(a):Oczywiście, to akurat można przemyśleć: wybrać Nadarzyce jako miejsce zbiórki (będzie bliżej, nie będziemy tracić czasu na przemieszczanie się rano w sobotę), ew. rozważyć rozstawienie aut.
Np znalazłem pole namiotowe i od razu wypożyczalnię kajaków w Nadarzycach: http://www.kajaki-nadarzyce.pl/

Nadarzyce polecam bywam co roku w tym jeszcze nie byłem ale już mam zarezerwowany pokój na koniec września w Nadarzycach jest bardzo dobra i tania baza noclegowa i oczywiście kajaki polecam trasę z Liszkowa do Nadarzyc lub trochę krótsza z rozjazdu na Borne Sulinowo a Starowice dobre miejsce do wodowania pod mostem. Kaminski ma faktycznie dobre miejsce na bazę biwakowa ale popytaj o ceny kwater jego i innych np uStasia albo Pod Brzozami możesz być pozytywnie zaskoczony wszyscy oni maja kajaki i transport .
Ciekawe jaki jest stan wody na piławie jak niski to przynajmniej będzie widać te metalowe badziewia wystające z wody kawałeczek za tamą no i w samych Nadarzycach odpadnie jedna przenoska
...żaden kapitan nie lubi, gdy burta w burtę cumuje z nim piracki okręt pełen uzbrojonych po zęby szaleńców, mających najwyraźniej ochotę towarzyszyć mu w następnym rejsie.
Robert M. Wegner – Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód - Zachód
STARYKOŃ
*

Dziękował/a : 3
Dziękowano: 4
Dołączył/a: 22 sierpnia 2018
Sprzęt: igla2, ventura hydro force

Postprzez miandas » 28 sierpnia 2018, o 17:32

Dzięki.
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Postprzez maciej66 » 29 sierpnia 2018, o 20:53

Cieszę się że moi kumple Damian i Mat zaprosili mnie na spływ. Na pewno popłynę, najwyżej z pielęgniarka. ;)
maciej66

Dziękował/a : 2
Dziękowano: 109
Dołączył/a: 25 października 2016
Sprzęt: traper

Postprzez Mat » 29 sierpnia 2018, o 21:20

maciej66 napisał(a):Cieszę się że moi kumple Damian i Mat zaprosili mnie na spływ. Na pewno popłynę, najwyżej z pielęgniarka. ;)

To nie ja, to miandas jest komandorem :D
Mat

Dziękował/a : 63
Dziękowano: 226
Dołączył/a: 08 sierpnia 2013
Sprzęt: nifty 385, adventure plus

Postprzez miandas » 29 sierpnia 2018, o 21:33

Mat napisał(a):
maciej66 napisał(a):Cieszę się że moi kumple Damian i Mat zaprosili mnie na spływ. Na pewno popłynę, najwyżej z pielęgniarka. ;)

To nie ja, to miandas jest komandorem :D
Bez przesady :)
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Następna strona

Powrót do Poszukuję ekipy, towarzystwa. Wybieram się...