| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Odległy cel...

Plany, projekty, informacje o przyszłych spływach i wyprawach.

Re: Odległy cel...

Postprzez mlodek » 10 stycznia 2019, o 14:58

Drucik napisał(a): ... kanadą pompowaną dałoby radę. Sztywną byłoby trudniej :-(

a niby dlaczego ?
https://www.youtube.com/watch?v=cyJygmapLxM
masz doświadczenie w pływaniu takimi kanadyjkami ?
przypomnij sobie nasz wspólny Wieprz gdzie kanadyjka, w trudnych sytuacjach, pomagała wszystkim innym jednostkom
życzę miłego pływania na Tarze
Pozdr
mlodek

Dziękował/a : 24
Dziękowano: 196
Dołączył/a: 07 lutego 2015
Sprzęt: canoe "Wichita"

Postprzez Drucik » 10 stycznia 2019, o 18:46

Nie mówię Włodku, żeby się nie dało. Wytrawny kanadyjkarz na pewno dałby radę. :)
Pzdr
Drucik
**

Dziękował/a : 2
Dziękowano: 18
Dołączył/a: 30 kwietnia 2018
Sprzęt: kajak składany, solar 2

Postprzez synkopa » 10 stycznia 2019, o 19:05

Drucik napisał(a):Witajcie
dzięki Darku za info z tymi opłatami. Ale bym wpadł :D :-( z tym moim pomysłem na przepłynięcie Tary, za darmo :oops:
Świetnie nakręcony film z Tary. Doskonale oddaje klimat rzeki. Ja płynąłem pontonem raftingowym z punktu startowego nieco poniżej Twojego startu i dopłynęliśmy nieco poniżej mostu betonowego. Było to w pierwszym tygodniu września 2018 i żadnej budki ze strażnikami nie widziałem. A wiec może we wrześniu da się przetrwać bez opłat ? W których miejscach były te budki, jeśli pamiętasz?

Jak byś wybierał się Darku z kajakiem, rowerem oraz piechotą na południe Europy między 1.06 i 30.09. 2019 to może połączymy pomysły?

Pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów
Krzysiek
PS. Mam już też Solara 2 ze sterem a więc górska rzeczka będzie do przepłynięcia :-)

Na Splaviste przed Mostem w Durdevica jest parking, poniżej niego blisko rzeki jest domek w którym kupuje się bilety na spływ. To pierwszy punkt, w którym spotyka się strażnika. Wygląda jak zwykły człowiek, bez umundurowania. Później poniżej mostu na prawym brzegu też jest wodowanie raftingowych łodzi i tam też jest cieć, ale tego miejsca nie znam. Domków z rzeki raczej nie widać. Ja natknąłem się dopiero na gościa, który mnie zdecydowanie "prosił" o podpłynięcie do niego, dopiero w Radovan Luka, na lewym brzegu, tam gdzie jest Dom splavara i kajakasa. Nie próbowałem uciekać, choć przy innych okazjach zdarzało mi się. Podpłynąłem i zaczęła się spokojna rozmowa tudzież pertraktowanie. Uśmiechałem się ładnie i byłem dość uległy. Zapłaciłem, co chciał, dostałem kolorową karteczkę i popłynąlem dalej. Na koniec usłyszałem, że do Scepan Polje mam spokój, choć jak ktoś będzie coś wołał to mam z daleka pokazywac tą kolorową karteczkę. Wcześniej miałem pietra, a potem to już na legalu. Najspokojniej czuję się jednak na Cetinie. Tam nie ma opłat, widoki równie ładne no i cieplej jakoś mi było. Płynąłem już nią trzy razy i mam dobre, darmowe i legalne miejsce na nocleg.
synkopa

Dziękował/a : 63
Dziękowano: 161
Dołączył/a: 22 września 2014
Sprzęt: solar c3 , safari, helios 1

Postprzez Drucik » 11 stycznia 2019, o 16:01

Witajcie
O opłatach za wpłynięcie na Tarę powiesiłem info w wątku Cetina i Tara. 3 euro za dzień.
A to krętacze :evil:
Drucik
**

Postprzez Drucik » 11 stycznia 2019, o 16:10

Ciekawym pomysłem, oprócz greckiej wyspy Thassos, by było opłyniecie włoskiej Sardynii. Jest dużo zatoczek na biwaki i popływanie wpław. A kajak i klamoty można samolotem przewieźć :D
1-2 km od Sardynii jest kilka malowniczych wysepek, które można odwiedzić
Pzdr
Drucik
**

Postprzez diament » 17 stycznia 2019, o 16:59

Witam. Mnie się po głowie kołacze Missisipi oraz Lena na Syberii. To duże rzeki i myślę o wyprawie kanadyjką. Rosja rządzi się swoimi prawami trzeba szukać kogoś na miejscu i trudno zmieścić się w terminie wizy.
diament
nowy użytkownik, bez *

Dziękował/a : 6
Dziękowano: 0
Dołączył/a: 30 lipca 2018
Sprzęt: Canoe i każdy inny

Postprzez mlodek » 17 stycznia 2019, o 22:58

diament napisał(a):Witam. Mnie się po głowie kołacze Missisipi oraz Lena na Syberii. To duże rzeki i myślę o wyprawie kanadyjką. Rosja rządzi się swoimi prawami trzeba szukać kogoś na miejscu i trudno zmieścić się w terminie wizy.

Co do Leny - obowiązkowo przeczytaj "Przez Syberię na gapę" Romualda Koperskiego
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/77444/pr ... ie-na-gape
mlodek

Dziękował/a : 24
Dziękowano: 196
Dołączył/a: 07 lutego 2015
Sprzęt: canoe "Wichita"

Postprzez Maga » 18 stycznia 2019, o 10:41

Moje dwa cele, może odległe, a może nie, to: objazdówka po Rumunii (byłam kiedyś trzy tygodnie, chcę powtórzyć) i objazdówka Litwa, Łotwa, Estonia.
http://panirybka.blogspot.com

Maga w kajaku - mapa

"Teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu"
Maga

Images: 0
Dziękował/a : 702
Dziękowano: 771
Dołączył/a: 15 lutego 2014
Sprzęt: Helios II

Postprzez miandas » 18 stycznia 2019, o 16:31

Maga napisał(a):Moje dwa cele, może odległe, a może nie, to: objazdówka po Rumunii (byłam kiedyś trzy tygodnie, chcę powtórzyć) i objazdówka Litwa, Łotwa, Estonia.
Z Rumunią możemy się spróbować dogadać...
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Images: 0
Dziękował/a : 1623
Dziękowano: 359
Dołączył/a: 24 czerwca 2015
Sprzęt: Solar 410, OldTown Camden120

Postprzez Ra$ » 20 stycznia 2019, o 20:08

Dzięki za ciekawe wypowiedzi, ciekaw jestem czy Cetiną spływał ktoś na kanadyjce? O Lenie muszę poczytać, bo na wschód mnie też ciągnie, zresztą na zachód również tylko na wschód bliżej ☺
Ra$
*

Dziękował/a : 11
Dziękowano: 15
Dołączył/a: 07 stycznia 2018
Sprzęt: Canoe itp...

Postprzez Krzyś66 » 20 stycznia 2019, o 20:19

Maga napisał(a):objazdówka Litwa, Łotwa, Estonia.

Sugeruję część noclegów u mieszkańców tych krajów - namiot na polu za zgodą gospodarza , albo na małym prywatnym polu biwakowym(nad rzekami jest ich sporo) itp .Kontakt z mieszkańcami , długie rozmowy , wspólne ognisko , czy coś razem pitego niesamowicie zmienia nasz odbiór tych krajów , polecam.
Krzyś66

Dziękował/a : 9
Dziękowano: 243
Dołączył/a: 23 września 2013
Sprzęt: K1

Postprzez arekPL » 9 lutego 2019, o 17:34

Maga napisał(a):Moje dwa cele, może odległe, a może nie, to: objazdówka po Rumunii (byłam kiedyś trzy tygodnie, chcę powtórzyć) i objazdówka Litwa, Łotwa, Estonia.

Robiłem objazdówkę po Transylwanii w sierpniu.Jakbyś miała jakies pytania z chęcią pomogę,
Arek
arekPL
nowy użytkownik, bez *

Dziękował/a : 0
Dziękowano: 0
Dołączył/a: 03 maja 2018
Sprzęt: Delsyk Nifty 385/Jackson Zen75

Poprzednia strona

Powrót do Poszukuję ekipy, towarzystwa. Wybieram się...