| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

jaki kajak, doradźcie

Re: jaki kajak, doradźcie

Postprzez Prus » 12 stycznia 2019, o 23:34

Caroliny są bardzo różne. 12, 13, 14 i 15. Parzyste są stabilniejsze, a 12 wręcz baliowata. Przy tym nadal są w sklepach. Nieparzyste tylko na rynku wtórnym. 13 jest szybka, ale chyba zbyt wymagająca na początek (wiem, bo od niej zaczynałem), 15 troszkę mniej wywrotna, z nieco morskimi ambicjami.
Prus

Dziękował/a : 224
Dziękowano: 464
Dołączył/a: 31 lipca 2013
Sprzęt: kajak

Postprzez mlodek » 13 stycznia 2019, o 14:38

Krzychu napisał(a):... chcę typowego turystyka na Wisłę, Pilicę, jeziora. Wygodny, pakowny, w miarę szybki, raczej polietylen ze względu na wytrzymałość. W sklepie internetowym widziałem np Carolinę, Expressiona, Essensa, Exodusa - wyglądają bardzo podobnie, różnią się detalami, długością. Ja się nie znam i dlatego pytam, który powinien spełnić moje wymagania? Może nie warto brać najdłuższego i najdroższego zarazem ... ? ...

Kajak X, opis pasujący idealnie do powyższych wymagań:
[i]"Może śmiało konkurować z kajakami renomowanych zagranicznych firm.
Doskonałe rozwiązanie na rekreacyjne pływanie po spokojnych rzekach i jeziorach.
Smukły kształt pozwala rozwijać duże prędkości bez wielkiego wysiłku.
Szybki, zwrotny, bezpieczny i wygodny.
Wykonany z wysokiej jakości polietylenu.
Niezatapialna konstrukcja daje gwarancję bezpieczeństwa na wodzie.
Wyposażony w wygodne siedzisko ze składanym oparciem w wersji niskiej dla sportowego pływania oraz w wersji podwyższonej dla rekreacji.
Kształt gwarantuje utrzymanie prawidłowego balansu na wodzie i kierunku płynięcia."
długość - 4,02 m, szerokość - 0,63 m, kokpit - 46x95 cm

Kajak nowy, z renomowanego sklepu, cena (promocja) - 1200 zł ! .

Opis Caroliny 14 z tego samego sklepu:
"Flagowy kajak firmy Perception.
Expedycyjny kajak angielskiej firmy Perception, na wszystkie wody śródlądowe i przybrzeżne wody morskie.
Użytkownik Caroliny 14 może spokojnie wybrać się na kilkudniową wyprawę.
Superwygodny kajak dla początkujących i zaawansowanych.
Siedzenie Zone DLX z wysokim, regulowanym podparciem pod plecy oraz siedziskiem z ruchomą przednią częścią, pozwalającą na podparcie pod uda.
Siedzenie bardzo wygodne z wyściółkami i regulowanym oparciem(w pionie i poziomie).
Wyposażony ponadto w 2 szczelne luki bagażowe, regulowane podnóżki, olinowanie, mapnik."
długość - 4,27 m, szerokość - 0.63 m, kokpit - 55x100 cm

Kajak nowy, z tego samego renomowanego sklepu, cena - 2.970 zł
mlodek

Dziękował/a : 20
Dziękowano: 160
Dołączył/a: 07 lutego 2015
Sprzęt: canoe "Wichita"

Postprzez mlodek » 13 stycznia 2019, o 15:21

Krzychu - kajakowe centra testowe, najbliższe tobie, masz np. w Warce i w Warszawie.
mlodek

Dziękował/a : 20
Dziękowano: 160
Dołączył/a: 07 lutego 2015
Sprzęt: canoe "Wichita"

Poprzednia strona

Powrót do Kajaki