| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Ciśnienie gumotexa

Re: Ciśnienie gumotexa

Postprzez marcel » 3 kwietnia 2019, o 09:18

Synkopa - wiszę ci piwo ;)
Przetestowałem kajak. Przy czym wrzuciłem go do wody, poczekałem aż dno przestygnie o te parę stopni i znowu dopompowałem do otwarcia zaworu. Dwie godziny śmigania na naprawdę twardym dnie. Przy okazji, miałem okazję ponownie spróbować Hudsona i wrażenie jest takie jakby usiąść na sprężynie. Niby 0.1 bar różnicy, ale robi kolosalną robotę.
marcel

Images: 0
Dziękował/a : 82
Dziękowano: 279
Dołączył/a: 04 kwietnia 2015
Sprzęt: Ponton Czajka, Solar 410

Postprzez synkopa » 3 kwietnia 2019, o 15:28

Dzięki za piwo, wypiję przy pierwszej okazji.
Możesz nie pocieszyć się dlugo sprawnie działającym zaworem. Odrobina zanieczyszczonej wody w kajaku wniknie do zaworu i problem powróci. Gąbka pod dekielkiem jest godna zastosowania. Najlepiej sprawdziła się ta do ścierania brudu z powłoki malarskiej na ścianach. Ma gęstą strukturę i jest sprężysta. Docięty krążek pod dekielek wart jest polecenia. Dziś jednak spokojnie dałbym sobie radę bez tego zaworu, podobnie jak ma to miejsce w moich pozostałych dwóch dmuchańcach. O tak, każde 0,1bar w górę daje niesamowitą poprawę funkcjonalności (sprawności) kajaka. Mam kolegę, który pompuje do 0,6bar (na własne gały widziałem) kajak Hudson i jeszcze mu to nie wybuchło. Ostrzegłem go jednak przed wzrostem ciśnienia ze strony temperatury.
synkopa

Dziękował/a : 63
Dziękowano: 161
Dołączył/a: 22 września 2014
Sprzęt: solar c3 , safari, helios 1

Postprzez marcel » 6 kwietnia 2019, o 11:06

W sumie to dziwię się jednej rzeczy. Czemu gumotex tak kurczowo się trzyma tych włoskich zaworów. Ukraińcy mają w swoich wynalazkach dużo lepsze. Z mesh-girdem i/lub możliwością 100% blokady.

A najbardziej nurtujące jest to, że do solara wystarczyłoby wsadzić w burty zawory upustowe na 0,27 bar, co kosztowałoby dodatkowe 50pln i sprzedawać całość jako nowy model na 0,25bar.
marcel

Images: 0
Dziękował/a : 82
Dziękowano: 279
Dołączył/a: 04 kwietnia 2015
Sprzęt: Ponton Czajka, Solar 410

Poprzednia strona

Powrót do Pneumatyczne