| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Kajaki w technologii drop-stitch

Kajaki w technologii drop-stitch

Postprzez leafar » 4 czerwca 2019, o 16:44

Witam
Czy ktoś ma wyrobioną opinię na temat kajaków w tej technologii?
leafar
*

Dziękował/a : 2
Dziękowano: 4
Dołączył/a: 31 maja 2018
Sprzęt: solar2

Re: Kajaki w technologii drop-stitch

Postprzez marcel » 4 czerwca 2019, o 18:57

Cena kusi...
Na forum jest opisywany SeaHawk. Wygląda identycznie.
marcel

Images: 0
Dziękował/a : 82
Dziękowano: 279
Dołączył/a: 04 kwietnia 2015
Sprzęt: Ponton Czajka, Solar 410

Postprzez Ted » 5 czerwca 2019, o 09:16

Posiadam kajak wykonany w tej technologii- Air Trek model z 2018.
Wady:
Duża, zbyt duża objętość po spakowaniu, utrudnia podróżowanie komunikacją, jeśli ktoś bierze pod uwagę taką formę
przemieszczania się, jeśli tylko auto, to nie ma tematu.

Zalety: (Biorę tylko pod uwagę producenta, od którego kupiłem kajak).
Bardzo dobrej jakości materiał pod względem wytrzymałości na przebicia, zarysowania.
Czasami użytkownicy tego forum piszą, że po jednej nocy na spływie muszą dopompowywać swoje kajaki.
Ja moim najdłużej płynąłem cztery dni, zero ubytków w powietrzu. Posiadałem inny model tego producenta, wykonany
w innej technologii niż pytasz, choć sam materiał ten sam, albo bardzo zbliżony, dwa tygodnie na wodzie, bez potrzeby
użycia pompki.
W przypadku kiedy pływałem Gumotexem, kajak zawsze na przenoskach, opróżniałem i przenosiłem, natomiast
ten kajak i jego poprzednika traktuję po macoszemu i zazwyczaj przeciągam go bezpośrednio po podłożu.

Z drugiej strony Gumotex po złożeniu jest o 30-40% objętościowo mniejszy od drop-stitch.
Kajaki pomimo swojej sztywności, wcale nie są szybsze od np: Gumotexa - mam na myśli porównanie AirTrek-Sewave, Seawave, jest odczuwalnie
szybszy od AirTrek, odnoszę się tylko do tych dwóch modeli, bo naocznie miałem okazję widzieć różnicę w prędkości na dystansie 30 km.

Ogólnie kajaki drop-stitch są zdaje się najczęściej wykonane w połączeniu z płaskim dnem co pozwala na dobry wypoczynek w takim
kajaku podczas płynięcia, leżenie w nim bezpośrednio na wodzie ( oczywiście w zależności od stabilności danego modelu), czy spania bezpośrednio
w kajaku.
Ogólnie jak dla mnie na tą chwilę nie są one żadną rewolucją.
Jak zawsze są wady i zalety pewnych rozwiązań a wybór nie jest prosty.
Dodam tylko, że dwa lata temu na targach Wiatr i Woda również widziałem kajak wykonany w tej technologi o niezwykle zachęcającej cenie,
ale jakości już nie.
Parę filmów z pływania taki kajakiem znajdziesz tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=daD_vcVoK1Q
Ted

Dziękował/a : 527
Dziękowano: 607
Dołączył/a: 20 lutego 2014
Sprzęt: kajak pneumatyczny

Postprzez Kris3k » 7 czerwca 2019, o 21:13

Bardzo fajny ten kajak. Do tej pory raczej spotykałem kombinacje - dropstitch na podłodze, burty klasyczne. Jedynie Tomahawk miał całość z ds. Pytanie mam o ciśnienie robocze - do jakiej wartości jest pompowany? Wspomniany Tomahawk miał po 10psi - ale to kanu, więc boki ma proste. Inny model Aqua Mariny VT który ma podłogę w dropstitch to już ciśnienie raptem 1,45psi. Ciekawi mnie jak to wygląda w Twoim kajaku.

Pozdrawiam,
Kris3k
*

Dziękował/a : 5
Dziękowano: 3
Dołączył/a: 15 grudnia 2018
Sprzęt: Deska SUP, Minicat 460, Kajak

Postprzez Ted » 12 czerwca 2019, o 14:16

Kris3k napisał(a):Bardzo fajny ten kajak. Wspomniany Tomahawk miał po 10psi - ale to kanu, więc boki ma proste. Inny model Aqua Mariny VT który ma podłogę w dropstitch to już ciśnienie raptem 1,45psi. Ciekawi mnie jak to wygląda w Twoim kajaku.Pozdrawiam,

Dzięki. Tak kajak jest pompowany do 10psi i jego sztywność robi wrażenie. Podłoga przy wchodzeniu do kajaka nie ugina się, nawet podczas pełnego załadowania sprzętem.
Ogólnie odczucia z użytkowania są bardzo przyjemne, bo nie ma się poczucia, że pływa się kajakiem pompowanym. Tu widać,
że się z nim nie cackam : https://www.youtube.com/watch?v=0VITXPVtfS4&t=40s
Ted

Dziękował/a : 527
Dziękowano: 607
Dołączył/a: 20 lutego 2014
Sprzęt: kajak pneumatyczny

Powrót do Pneumatyczne