| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Pastuch elektryczny

Grupa zajmuje się organizowaniem forumowych inicjatyw ekologicznych i projektów związanych z ochroną środowiska.

Pastuch elektryczny

Postprzez synkopa » 7 lipca 2019, o 18:51

Czy ktoś spotkał się już z oznakowaną instalacją eletryczną w wodzie najczęściej za elektrowniami? Roboczo nazwałem tę instalację pastuchem elektrycznym, ponieważ z obserwacji i tego co ustaliłem na miejscu, chodzi o "zasugerowanie" rybom wędrującym, że dalsza droga w tym kierunku nie ma sensu i lepiej skierować się w bok do najczęsciej nowo wybudowanej przepławki. Z punktu widzenia człowieka, chodzi o odbudowę populacji ryb wędrujących w górnych biegach rzek i przyznam, że z roku na rok obserwuję coraz bardziej zakrojone działania w tym zakresie. Z drugiej strony zastanawiam się, czy chodzi o ekologię, a może interes określonych grup gospodarczych. Na zdjęciu "pastuch" na rzece Redze poniżej elektrowni Rejowice. Swoją drogą wydłuża to nieco przenoskę, chociaż ja przepłynąłem bez żadnych doznań czuciowych przez tę instalację. Może dlatego, że mam gumiaka no i oczywiście sepowskie papiery :D
Pastuch.jpg
Rega
Pastuch.jpg (179.47 KiB) Przeglądane 120 razy
synkopa

Dziękował/a : 81
Dziękowano: 201
Dołączył/a: 22 września 2014
Sprzęt: solar c3 , safari, helios 1

Powrót do EKO - Ekologiczna Grupa Organizacyjna