| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

igla 2 a solar 2 gumotex Testowanie nowego kajaka27.08.2019r

igla 2 a solar 2 gumotex Testowanie nowego kajaka27.08.2019r

Postprzez leafar » 29 lipca 2019, o 22:12

Witam
Kupiłem nowy kajak igła2 sprowadzony z Ukrainy. Przez 2 lata pływałem z moja kobieta kajakiem solar2 gumotexu.Chcielismy szybszy,większy kajak więc zdecydowaliśmy się na igle 2 sport.Jednak okazało się ,że nastąpiła pomyłka i wysłali nam nie ten kajak który kupiliśmy.
Konczył nam się urlop więc postanowiliśmy zatrzymać igłe 2,ponieważ na igłe sport trzeba czekać ok.3_4 tyg.( W ciągu roku sprzedają ok 2.3 sztuk).
Trafiliśmy na burzowy,gorący weekend:) wszyscy kajakarze uciekali z Wisły a my postanowiliśmy płynąć dalej z nadzieją,że burza przejdzie bokiem ;)
Ruszyliśmy z Łomianek płynęliśmy w kierunku Nowy Dwòr .
Podsumowujac , Plusy i minusy igły 2 w porównaniu do solar 2 :
Plusy:
-duza ładowność bagaży
- dużo miejsca na 3 osoby.
-szybko pompuje się kajak
_ samoregulacja ciśnienia ( automatyczna samoregulacja ciśnienia w kajaku za pomocą zaworów)
- twardość kajaka
- prędkość ( jest nieznacznie szybszy od solara2 )
-siedzenia są wygodniejsze
- większą ilość zaczepów na burcie
- stabilny
Minusy:
- słaba sterowność ( nie polecamy na niebezpiecznych rzekach )
- waga ( w porównaniu do gumotexu Solar 2 igła 2 waży prawie 10 kg więcej)
- duża wielkość( bez samochodu,przyczepki trudny w transporcie)
- materiał podatny na zabrudzenia trudny w czyszczeniu
- słaby dobór kolorów w kajaku.

Kajak nie zrobił na nas dobrego wrażenia ,ponieważ liczyliśmy na jego większą prędkość i manewrowość .Tu się zawiedliśmy,ponieważ kajaka zachowuje się na wodzie jak czołg. Solarem manewr można wykonać 10 razy szybciej.Z nostalgia wspominamy nasz kajak solar 2.:)
Przy dużym wietrze bardzo trudno nim sterować na Wiśle.
Odradzamy igle 2 na niebezpiecznych rzekach jak Wisła
Dobra wiadomość prosto z Ukrainy dla miłośników sportowych kajaków(mamy tam znajoma,która pomogła nam kupić i przywieźć kajak do Polski)! Firma zelgear juz niedługo wchodzi na rynek z nowymi kajakami sportowymi. Mamy nadzieje,że będą one mniejsze ,lżejsze i szybsze ;)

Informacje i rady dla osób ,które chciałyby jak my sprowadzić kajak do Polski:

- warto zamawiać przez internet nie telefonicznie/(trwa to dłużej jednak istnieje mniejsza szansa na pomyłki przy wysyłce)
- Kupując kajak na ukrainie musimy liczyć się z tym,że przy reklamacji kajak musimy odesłać do Ukrainy
- kajak kupiony jest tańszy niż w Polsce,ponieważ nie nalicza się cła
-musimy doliczyć koszt wysyłki ,transportu( u na koszty były minimalne 45zl wysyłka z magazynu do znajomej ukrainki +transport do Polski ok.150zł (my mieliśmy tanspot gratis , ponieważ mąż znajomej jechał busem do Polski i zabrał kajak ze soba:)
-jest ryzyko,ze na granicy będą dopytywać o kajak i zabiorą go do momentu opłacenia cła( jednak jeśli ktoś jedzie na spływ do Polski nie powinni sie czepiać;)
-Do kajaka dodają tylko plecak ,pompkę , zestaw naprawczy.( lepszej pompki nie mieliśmy:) w poprzednich pompkach pękała nam rura,wąż(musieliśmy kleić taśmą.
-Jeśli planujecie zakup radzimy najpierw przetestować później kupić) my takiej możliwości nie mieliśmy)
Załączniki
67356535_2298151010240099_941356144364879872_n.jpg
kajak igla 2 w przyczepce rowerowej Bob
67356535_2298151010240099_941356144364879872_n.jpg (228.26 KiB) Przeglądane 716 razy
rumuni rowerowi na parkingu;).jpg
Romowie na parkingu ;)
rumuni rowerowi na parkingu;).jpg (151.65 KiB) Przeglądane 716 razy
bagaze do kajaku igla 2.jpg
Nasze bagaże .Namiot. śpiwory,.prowiant,ubrania,apteczka,pompka
bagaze do kajaku igla 2.jpg (245.75 KiB) Przeglądane 716 razy
lajak igla 2 z rowerami na wiśle.jpg
kajak z 2 rowerami .Przykryty folią aby uniknąc korozji.
lajak igla 2 z rowerami na wiśle.jpg (146.56 KiB) Przeglądane 716 razy
łodki na woiśle piekny widok.jpg
Piekne widoki -wiśła rzeka 1000ca wysp
łodki na woiśle piekny widok.jpg (150.3 KiB) Przeglądane 716 razy
solar 2 w pzyczepce bob.jpg
solar 2 gumotex w przyczepce Bob.roznica wielkosci kajaka w stosunku do igly 2 jest ogromna
solar 2 w pzyczepce bob.jpg (204.06 KiB) Przeglądane 716 razy
namiot i nadchoidzaca burza.jpg
w oczekiwaniu na burze ;) Lało ,grzmiało,błyskało .Jednak ognisko udało sie rozpalić :)
namiot i nadchoidzaca burza.jpg (149.77 KiB) Przeglądane 716 razy
kajak na wisle igla 2.jpg
kajak na wisle igla 2.jpg (143.34 KiB) Przeglądane 715 razy
rozkłądanie kajaku igla 2 rafal.jpg
rozkłądanie kajaku igla 2 rafal.jpg (214.48 KiB) Przeglądane 715 razy
kajakarze w łomiankach.jpg
kajakarze w łomiankach.jpg (121.13 KiB) Przeglądane 715 razy
igla 2 na ukainie pkp.jpg
Transport igla 2 na Ukrainie ;)
igla 2 na ukainie pkp.jpg (241.97 KiB) Przeglądane 704 razy
plecak igla 2.jpg
gigant-igla 2 w plecaku
plecak igla 2.jpg (243.89 KiB) Przeglądane 704 razy
igla 2 na wiśle tyłem.jpg
igla 2 na wiśle tyłem.jpg (158.7 KiB) Przeglądane 704 razy
rafał wyspa.jpg
rafał wyspa.jpg (108.74 KiB) Przeglądane 653 razy
Ostatnio edytowano 30 lipca 2019, o 19:10 przez leafar, łącznie edytowano 2 razy
leafar
*

Dziękował/a : 3
Dziękowano: 6
Dołączył/a: 31 maja 2018
Sprzęt: solar2

Re: igla 2 a solar 2 gumotex Testowanie nowego kajaka27.08.2

Postprzez Ted » 30 lipca 2019, o 09:24

Dzięki za opis kajaków i słowo o własnych odczuciach.
Fajne zdjęcia, ciekawie rozwiązana logistyka.
Ted

Dziękował/a : 551
Dziękowano: 630
Dołączył/a: 20 lutego 2014
Sprzęt: kajak pneumatyczny

Postprzez miandas » 30 lipca 2019, o 13:29

Przeczytałem z zainteresowaniem (jako właściciel solara)
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Images: 0
Dziękował/a : 1987
Dziękowano: 465
Dołączył/a: 24 czerwca 2015
Sprzęt: Solar 410, OldTown Camden120

Postprzez marcel » 30 lipca 2019, o 13:44

A sprawdzaluscie manewrowosc z rowerami z przodu? Albo wogole bez bicyklow?
marcel

Dziękował/a : 91
Dziękowano: 346
Dołączył/a: 04 kwietnia 2015
Sprzęt: Ponton Czajka, Solar 410

Postprzez leafar » 30 lipca 2019, o 14:45

Nie sprawdziliśmy z przodu, ponieważ zawsze z tylu dajemy rowery.Z przodu jest mniejsza powierzchnia na górze niz z tylu.
Pływaliśmy kajakiem bez rowerów i niestety wykonanie manewrów było ciężkie. Na początku myśleliśmy,że jest to spowodowane dużym wiatrem.Jednak gdy wiatr ustał odczuliśmy nieznaczną różnice.
Kiedyś ktoś pisał,że pływa ze składanym rowerem.Czy pamiętasz kto ? Mamy znajomego kolarzy ,który zna się na rowerach( taka złota raczka. Pacuje tez w sklepie rowerowym)Mówił o składanych rowerach,że na dłuższa trasę nie nadają się i dobry rower kosztuje parę tysięcy.
Poza tym załadowanie sakw rowerowych na składak oraz przyczepki z kajakiem wydaje się szalonym pomysłem i raczej nie realnym.
Pozostaje zmniejszyć ilość bagaży albo zamienić ciężkie rzeczy na lekkie ;)np.namiot .
Moglibyśmy pływać bez rowerów tylko problem w tym,że później trudno wrócić np .pociagiem czy blablacarem z taka ilością bagaży .
leafar
*

Dziękował/a : 3
Dziękowano: 6
Dołączył/a: 31 maja 2018
Sprzęt: solar2

Postprzez marcel » 30 lipca 2019, o 21:20

1. Pytam bo jak kajak ma ciężej z przodu to zawsze jest niesterowny. Ale skoro probowaliscir bez, to znaczy że to nie kwestia rozkładu masy. W końcu pięć metrów robi swoje przy zzwrscsniu.

2. Opcje kajak dmuchany plus rower skladak uprawia janekorka.

3. Co do rowerów, nie dowierzam ludziom że sklepu. Epu. Oni żyją w innym świecie. Skladakiem za 500pln przejechalem 2300km, a potem dałem córce. Potem kupiłem mieszczuchA za 799 i zrobiłem nim 22000km, zanim padł suport i gdyby nie ruda w ramie to bym go ratował :).

4. Pociąg i blablacar są spoko jeśli chodzi o transport. Pociąg ma tylko te wadę że czuć ich brak w Polsce wschodniej. A bb - że trzeba planować z dużym wyprzedzeniem. Z tym że do igły tomusicie mieć wózek.
marcel

Dziękował/a : 91
Dziękowano: 346
Dołączył/a: 04 kwietnia 2015
Sprzęt: Ponton Czajka, Solar 410

Postprzez janekorka » 27 września 2019, o 00:40

Leafar, powiem Ci , że przeszedłeś samego siebie. Dwa rowery i to 26 cali + dwie osoby to naprawdę hardcor. Ja przy tobie to taaki malutki jestem. Co do pływania to mnie się igłą pływa bardzo dobrze: zarówno igłą 1 jak i igłą 3. Ja rower zawsze mam z przodu lepiej mi się steruje kajakiem. Gdy rower mam za sobą to płynąc na zakrętach zarzuca mi tyłem kajaka.
Ja o Igłach złego słowa nie powiem. Mnie te kajaki spasowały. Wielkość mnie nie przeraża, za to po rozłożeniu ma się wielgachny kajak.
Pozdrawiam
janekorka

Dziękował/a : 9
Dziękowano: 87
Dołączył/a: 11 stycznia 2015
Sprzęt: Pneumatyki

Powrót do Kajaki