| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Rewolucja zawitała pod strzechy..

Przeczekać, wyspać się i obudzić.

Rewolucja zawitała pod strzechy..

Postprzez marcel » 2 września 2019, o 19:36

To nie marketing, ani nie reklama, bo żadnego z poniższych nie testowałem. Ale, rzuca się w oczy, że nawet do niskiej półki cenowej zaczynają wchodzić lepsze materiały. Dwa namioty: Peme Climate 3 i Namiot Trekingowy Z Lidla. W obu zastosowano aluminiowe maszty a pomimo tego ceny są bardziej niż przystepne.

Climate - sypialnia 180x210, trzy maszty, obszerny przesionek. Nie kapie do środka na deszczu. Stelaż w zewnętrznych rękawach, sypialnia podwieszana. Masa 3,33kg cena coś 350pln. Kurcze, Darwin 3 z Colemana jest cięższy 3,4kg, ma gorsze maszty i kosztuje tyle samo.

Produkt z Lidla - sypialnia 120x210, dwa przesionki, dwa aluminiowe maszy+rozpórka. 2,75kg, cena poniżej 300pln. Nawet opisane parametry ma przyzwoite.

Czyżby małe chińskie rączki nauczyły się tanio robić aluminiowe maszty? Do tej pory ten luksus podnosił cenę dwukrotnie.
marcel

Images: 0
Dziękował/a : 90
Dziękowano: 311
Dołączył/a: 04 kwietnia 2015
Sprzęt: Ponton Czajka, Solar 410

Re: Rewolucja zawitała pod strzechy..

Postprzez Krzyś66 » 2 września 2019, o 21:40

Jak zapewne wiesz problem ceny alu masztów wynika z tego iż wykonuje się je z super wytrzymałego stopu który zapewne musi kosztować.Czy te dwu-trzy krotnie tańsze są z tego samego materiału czy z innego ?Tego dowiemy się od użytkowników po wielokrotnym ich rozłożeniu.
Taki przykład chińskiej produkcji : blok silnika do pilarki ze znaczkiem firmowym- 430zł ;ten sam blok bez tego znaczka 270zł ; blok do pilarki o teoretycznie tych samych parametrach ale firmy no name 50-70zł .... Powiem tak, kupuję tanie rozwiązania , oczywiście z pełną świadomością konsekwencji ale pilarkę z blokiem za 70zł bałbym się uruchamiać aby za którymś razem nie było bums :?
Oczywiście jeśli opinie o tych masztach będą dobre i pokażą się w sprzedaży solo , to je zanabędę do swego namiociku.
Krzyś66

Dziękował/a : 9
Dziękowano: 263
Dołączył/a: 23 września 2013
Sprzęt: K1

Postprzez rawa » 3 września 2019, o 09:27

marcel napisał(a):To nie marketing, ani nie reklama, bo żadnego z poniższych nie testowałem. Ale, rzuca się w oczy, że nawet do niskiej półki cenowej zaczynają wchodzić lepsze materiały. Dwa namioty: Peme Climate 3 i Namiot Trekingowy Z Lidla. W obu zastosowano aluminiowe maszty a pomimo tego ceny są bardziej niż przystepne.

Aluminiowe maszty z rozpórką miałem w polskim namiocie w 1977 roku (nazwy nie pamiętam, podarowałem koledze), więc chyba to nie jest rewolucja dzisiaj.
Za to że tych masztów mało aktualnie w namiotach odpowiada pałąkowa konstrukcja większości z nich.
Też uważam że, namiot z masztami jest lepszy i na pewno łatwiejszy w montażu/demontażu.
Namiotu podobnie jak butów nie należy kupować w ciemno, miałem przykre niespodzianki w jakości wykonania i to wcale nie ze wschodu po zakupie wysyłkowym, a pierwsze stawianie było po 2 latach.
Unikam mikrusów namiotowych, bo mam klaustrofobię, która objawia się dusznościami w małych przestrzeniach, w takich namiotach mogę spać głową do wyjścia i z otwartymi wrotami.
Z powodu tej przypadłości nie mogłem kiedyś przykręcić baterii do zlewozmywaka w kuchni, podchodząc do tematu kilka razy z niedowierzaniem że brakuje mi powietrza w dolnej szafce :shock:
rawa
Jeżeli czegoś nie wolno a bardzo się chce, to można.
Nie walcz z wiatrem, rozłóż ręce i spróbuj dzięki niemu szybować.
rawa

Dziękował/a : 178
Dziękowano: 343
Dołączył/a: 22 września 2015
Sprzęt: INTEX EX5 modyfikowany GMO

Postprzez marcel » 3 września 2019, o 10:35

rawa napisał(a):Aluminiowe maszty z rozpórką miałem w polskim namiocie w 1977 roku (nazwy nie pamiętam, podarowałem koledze), więc chyba to nie jest rewolucja dzisiaj.
Za to że tych masztów mało aktualnie w namiotach odpowiada pałąkowa konstrukcja większości z nich.
Też uważam że, namiot z masztami jest lepszy i na pewno łatwiejszy w montażu/demontażu.

Aluminiowe proste maszty to były od dawna. Też sypiałem w wynalazkach z Legionowa ;) Iglo zdominowało rynek bo ma lepszą relacje kubatura vs masa I
z racji bardziej pionowych ścian jest wygodniejsze.
Pałąki z duraluminium (żaden hi-tech to nie jest) od zawsze były jakieś 2,5-3 raza droższe niż te z włókna szklanego. Zaskoczeniem jest dla mnie to że trochę
z nagła materiały zrównały się ceną.

Albo ktoś postanowił wyjść przed szereg I przez mniejszenie zysku urwać kawalek tortu dla siebie, albo za chwilę się pojawią tytanowe albo karbonowe
maszty w cenie aluminiowych.
marcel

Dziękował/a : 90
Dziękowano: 311
Dołączył/a: 04 kwietnia 2015
Sprzęt: Ponton Czajka, Solar 410

Postprzez Krzyś66 » 3 września 2019, o 14:43

To ja Marcelu pozostanę przy swoim zdaniu , teoretycznie wspomniane przeze mnie bloki są z tego samego materiału, praktyka pokazuje co innego i to jest w każdym urządzeniu w każdej części mechanicznej.Nie widzę powodu aby nie mogło być w masztach do namiotu, wątpię aby ktoś to weryfikował w laboratorium, tylko czas pokaże jaka jest ich rzeczywista jakość.
Byłem fanem Lidla technicznego do czasu zakupu kilku badziewi i obecnie podchodzę sceptycznie do ich produktów.
Krzyś66

Dziękował/a : 9
Dziękowano: 263
Dołączył/a: 23 września 2013
Sprzęt: K1

Postprzez Łukasz » 7 września 2019, o 18:39

aluminium 7010 (bo z tego zwykle są robione maszty) jest stopem kilku metali (dla chętnych ile czego dostępne jest w sieci),
od kiedy chiny zaczęły robić takie rzeczy cena drastycznie spadła, ale w markach premium (MSR dla przykładu) dalej jest to zwykle produkt z USA
co do samych namiotów z lidla się nie wypowiem bo nie spałem, natomiast spałem w kilku namiotach produkowanych w chinach, posiadam jeden UL namiot z tego kraju, używam go od chyba 5 czy 6 lat
i powiem jedno jakość wykonania jest bardzo dobra, materiały użyte wysokiej jakości, ma kilka wad użytkowych (nieistotnych lub mało istotnych dla komfortu) a ostatecznym argumentem jest cena 4 lub 5cio krotnie niższa niż innych namiotów znanych marek
Łukasz

Dziękował/a : 2
Dziękowano: 57
Dołączył/a: 09 lipca 2015
Sprzęt: critical mass/canoe 14`

Powrót do Schronienie