| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Słoneczne zasilanie do pływadeł.

Wykonywanie i naprawy napędów elektrycznych do łodzi, żaglówek, kanu, kajaków, pontonów i innych pływadeł.

Re: Słoneczne zasilanie do pływadeł.

Postprzez rawa » 12 lipca 2018, o 16:18

Orzesz , 600 cm , będziesz jeździł z czerwoną szmatą :lol:
Jak rozumiem ogniwa wyjdą poza obrys pływadła, jak masz wizję na ekranie to się pochwal.
Niezły projekt kosmiczny się rodzi :m_: , może trzeba szukać sponsora tytularnego na boczne burty których nie będzie widać , gmina czy miasto powinna dać dobry odzew jak nie wymienili się po ostatnich wykopkach :lol:
Chyba nie będzie jedno osobowa taka jak niżej?
Obrazek
rawa
Szczęście to nie cel na końcu drogi. Szczęście to droga sama w sobie.
Pozdrawiam wszystich zdrowo szurniętych jak w temacie.
rawa

Images: 0
Dziękował/a : 106
Dziękowano: 206
Dołączył/a: 22 września 2015
Sprzęt: INTEX EX5 modyfikowany GMO

Postprzez hangman » 12 lipca 2018, o 19:02

Jutro po pracy dopiero po to jadę, a że daleko to foty późno będą.
Właśnie "przerabiałem" auto do transportu tego. Jest podpórka z haka i z przodu z haka wkręcanego do holowania.
Jutro więcej w temacie, ale jadę konkretnie po to:
https://www.olx.pl/oferta/deska-windsurfingowa-6m-na-80-cm-klleper-s2-CID767-IDuaCOZ.html#8551451fa3

stary zabytek o którym nic nie wiem, ale sprawdzę. Już tam widzę możliwość zamontowania centralnie elektrycznego long taila z dyszą Korta...

A co do sponsora to z góry zlewam bo szkoda nerwów. No chyba że usługowe wożenie kobitek na wyspę...........................
Świat kręci się dookoła moich marzeń...
hangman

Dziękował/a : 14
Dziękowano: 138
Dołączył/a: 05 lipca 2015
Sprzęt: samoróbki, KL12 itp, Nomad

Postprzez hangman » 14 lipca 2018, o 11:29

No to się przejechałem w piątek trzynastego po deskę, jakieś w sumie 550km...
Sama deska leżała w kompostowniku i zdaje się kopulowały właśnie pod nią króliki :shock:
Wymiary to 3,7m bo...ofertę wystawiała niska kobita, która ją zmierzyła ...krokami i uznała że to metry :zzz:
Leży tam nadal bo w końcu chciała mi ja wcisnąć za darmo, ale nie skorzystałem...
Czyli znowu w życiu mi nie wyszło...
hangman

Postprzez rawa » 14 lipca 2018, o 12:39

Hej !!!
Szczerze współczuje sytuacji , wydawało mi się że ktoś posługiwał się konkretnym typem deski.
W dobie smartfonów trzeba jednak żądać zdjęcia którego przesłanie nic już nie kosztuje, zwłaszcza jeśli chodzi o rzeczy używane.
Mam nadzieję że nie stracisz zapału do sprawy i że masz samochód LPG.

Obrazek
rawa
Szczęście to nie cel na końcu drogi. Szczęście to droga sama w sobie.
Pozdrawiam wszystich zdrowo szurniętych jak w temacie.
rawa

Images: 0
Dziękował/a : 106
Dziękowano: 206
Dołączył/a: 22 września 2015
Sprzęt: INTEX EX5 modyfikowany GMO

Postprzez hangman » 15 lipca 2018, o 00:02

To co masz na fotce jest turbo bezsensem bo tylko połowa paneli na kadłubie ma prawo pracować, ale zapewne to jakiś jankes czyli półgłówek.
Nie, nie zniechęcam się bo już wiem, że solary potrafią zapewnić napęd.
Chcę coś takiego:

Obrazek

Tak teraz rozmyślam nad dwoma takimi samymi, starymi, oceanicznymi deskami łączonymi w jedno.
W kadłuby zabudowany wysokoprądowy aku li-ion 36V10Ah, silnik 36V 1500W na przekładni, 750W lekkich, elastycznych paneli.
Temat do realizacji na zimę bo jeszcze mam 2 raty za Yamahę i telefony córek ;)
hangman

Postprzez hangman » 17 lipca 2018, o 21:57

Małe pytanie off topic bo zainteresowałem się czymś takim jako bazą do prac solarnych:

https://www.olx.pl/oferta/katamaran-windcat-evo-4-CID767-IDpPfOR.html#931f7200f9

Wykonany jest cytuję ze strony firmy:
Kadłub w całości wykonany jest z laminatu przekładkowego w technologii INFUZJI do którego użyliśmy tkanin biaxialnych, kierunkowych a materiał przekładkowy to Herex. Jest to najbardziej zaawansowana technologia produkcji zapewniająca najniższą wagę i najwyższą sztywność i jakość laminatu. Technologię tą, dotychczas stosowaną wyłącznie w łodziach regatowych, użyliśmy aby dostarczyć produkt o bezkompromisowej jakości w tym segmencie.

Tu pytanie jak się w czymś takim naprawia realnie uszkodzenia kadłuba bo waga całości sugeruje straszną delikatność (całość podobno około 50kg).
hangman

Poprzednia strona

Powrót do Elektryczny