| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Liwiec 24-25.05

Liwiec 24-25.05

Postprzez skored » 26 maja 2014, o 19:32

Dzięki Grupie Turystycznej Wędrujemy (http://www.wedrujemy.org.pl) miałem okazję popływać na Liwcu. Traaa spływu wiodła od tamy w Kalinowcu poprzez nocleg w pięknym miejscu jakim jest ośrodek Nadliwie (http://www.nadliwie.pl) do Kamieńczyka gdzie Liwiec wpada do Buga. Konkurencja była okrutna (mam na myśli zapisy a nie samo pływanie). Odpisałem na ofertę mailową kilka godzin po otrzymaniu maila... Zanim jeszcze info o spływie pojawiło się na stronie grupy..... i okazało się że jestem na liście rezerwowej.Widać nasza brać kajakarska prężnie się rozrasta. No ale skoro jest relacja to wiecie już że popłynąłem....

Liwiec to jakby skrzyżowanie Wieprza z Pilicą.... Urokliwe meandry i piaszczyste plaże....
Spływ nie był w konwencji jaką najbardziej lubię czyli całkowicie (lub najbardziej jak się da) na dziko, ale takie pływanie z zagwarantowanym dachem nad głową i pysznym jedzonkiem też ma swoje zalety... :-) I tylko na początku brakowało mi namiotu.... A flotylla 19 kajaków na wszystkich robiła wrażenie....

Czas na zdjęcia:
Obrazek
Sosny, skarpy i mnóstwo ptaków

Obrazek
Obrazek
Plaże często kusiły do postoju, odpoczynku i kąpieli.

Obrazek
Obrazek
Płytka woda utrudniała pływanie. Jedynie w zakolach było głębiej niż do pasa, ale dzięki temu woda szybciej się nagrzewała i była naprawdę ciepła.

Obrazek
Nocowaliśmy jak wcześniej pisałem w ośrodku Nadliwie. Fajne miejsce. Pyszne jedzenie. Takie kajakarskie czyli bez ograniczeń... A rano jak na safari obudziły nas krzyki pawi.

Obrazek
Zrobił się troszkę szerzej co skwapliwie wykorzystaliśmy do tworzenia tratw.

Obrazek
I jak wszystko co dobre..... Koniec spływu... Jeszcze wspólny obiad ( Jak ktoś będzie w tych okolicach niech nie da się namówić na schabowego,ale niech sobie zamówi farszynki - coś pomiędzy pyzami a knedlami z mięsnym farszem), i niestety do domu.....

Jestem bardzo zadowolony z tego wypadu. Opłacało się tłuc sześć i pół godziny busami....
Tam gdzie nie ma zegarków ani dni tygodnia: http://skoredkrp.blogspot.com
skored

Dziękował/a : 172
Dziękowano: 138
Dołączył/a: 09 marca 2014

Re: Liwiec 24-25.05

Postprzez ra_dek » 26 maja 2014, o 19:50

:||:
Pięknie tam! Super foty.
Bardzo się cieszę że forum obrasta w relacje i informacje o wartych poznania stronach i projektach - rzuciłem okiem i polecam: wedrujemy.org.pl
Gratulacje dla wszystkich biorących udział w spływie :D
ra_dek

Images: 147
Dziękował/a : 2913
Dziękowano: 581
Dołączył/a: 28 maja 2013
Sprzęt: ponton z Intexu

Postprzez Czołg » 26 maja 2014, o 20:13

Super spływik. Kiedyś dopadnę i Liwiec ;) Nie było za tłoczno? Flotylla faktycznie niezła ;)
Grupa Kajakowa "MENAŻA 07"

-Jacek-
http://kajakczolgowy.blogspot.com
Czołg

Dziękował/a : 795
Dziękowano: 639
Dołączył/a: 18 stycznia 2014
Sprzęt: Carolina14, Canyon, Cerro

Postprzez Ted » 27 maja 2014, o 00:04

Skored , jesteś już drugim forumowiczem który zachęca poprze relację zdjęciową do odwiedzenia tej rzeki. Dzięki.
Lechu mamy blisko w miarę ??? A kolega z Warki i inni chętni dojadą. Maciek pisał że w sezonie wody może brakować.
Ted

Dziękował/a : 540
Dziękowano: 618
Dołączył/a: 20 lutego 2014
Sprzęt: kajak pneumatyczny

Postprzez Kornelia_G » 5 czerwca 2014, o 07:40

Ale że woda była gotowa w maju :shock: Super impra :mrgreen:
Wszelkie uwagi i sugestie w sprawie Bazy Rzek i Kanałów proszę pisać tu: posting.php?mode=reply&f=11&t=3673
Kornelia_G

Images: 2
Dziękował/a : 54
Dziękowano: 14
Dołączył/a: 26 czerwca 2013
Sprzęt: biore od rodziców

Powrót do LIWIEC