| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Krasówka

Krasówka

Postprzez drawa » 20 czerwca 2013, o 15:32

Krasówka – rzeka w środkowej Polsce, w województwie łódzkim w powiecie bełchatowskim, największy lewy dopływ Widawki. Przepływa przez Kotlinę Szczercowską. Długość około 35 km.

Źródła znajdują się w okolicy miejscowości Łuszczanowice, ujście w miejscowości Korablew (powiat bełchatowski). Większość wód pochodzi z odwodnienia odkrywki Szczerców. Rzeka zaliczana jest do wód krainy ryb łososiowatych i lipienia.

W obecnej chwili rzekę uregulowano i przesunięto o 0,5 km na wschód w okolicach kopalni KWB Bełchatów.

Więcej: [url]http://pl.wikipedia.org/wiki/Krasówka_(rzeka)[/url]

Kilka moich zdjęć u ujścia Krasówki do Widawki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Głodny jestem wszelkich info o tej rzece , szczególnie gdzie zacząć spływ?
drawa

Images: 14
Dziękował/a : 60
Dziękowano: 189
Dołączył/a: 31 maja 2013
Sprzęt: Forum Spływy Pontony

Re: Krasówka

Postprzez drawa » 20 czerwca 2013, o 22:11

Dostałem odpowiedż od kolegi Janusza z wypożyczalni kajaków ze Szczercowa;
Spływ Krasówką można rozpocząć z miejscowości Leśniaki.

organizuje on spływy po;

Obrazek

Z niedzielnej rozmowy wiem że jeszcze nikt nie pokusił się o spływ Pilisia i Krasówka nie mniej są w ofercie. Od siebie dodam że wujek gogle nie wie nic o spływie Krasówka. Możesz być pierwsza osoba która opublikuje materiał ze spływu tą rzeką Będe nieskromny :oops: Pilisie - spływ pierwszy opisałem ja .
drawa

Images: 14
Dziękował/a : 60
Dziękowano: 189
Dołączył/a: 31 maja 2013
Sprzęt: Forum Spływy Pontony

Powrót do KRASÓWKA