| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Nasze nowe zabaweczki różne

Użytkownicy ForumWodne.pl, praca, hobby, zainteresowania.

Re: Nasze nowe zabaweczki różne

Postprzez hangman » 21 lutego 2019, o 19:59

też ostatnio kupiłem na moto tykle że starocia SJCam5000 ;) ale za cene 200pln raczej nie kupi się nic lepszego :mrgreen:

A czym śmigasz? Ja TDM 4tx i Romciem ADV 200. Właśnie po 6 latach padł mi rejestrator Prestigio i niucham za czymś sensownym...

Rawa
Tylko raz przetestowałem 4k i wolę full HD 30 klatek. Karta pamięci ma ograniczenia....
Świat kręci się dookoła moich marzeń...
hangman

Dziękował/a : 24
Dziękowano: 222
Dołączył/a: 05 lipca 2015
Sprzęt: samoróbki, KL12 itp, Nomad

Postprzez Łukasz » 21 lutego 2019, o 21:02

KLR 650 odchudzone i troszke zgrzebane do dalszych wyjazdów off

a co do nagrywania to to było nagrywane w HD (knał kumpla)
wiadomo jutub obcina jakośc ale spokojnie da się oglądać nawet szybkie przeloty ;)
https://youtu.be/7_PUK3x19WE
Łukasz

Dziękował/a : 2
Dziękowano: 57
Dołączył/a: 09 lipca 2015
Sprzęt: critical mass/canoe 14`

Postprzez rawa » 22 lutego 2019, o 14:35

hangman napisał(a):Tu pytanie czy twój pilot obsługuje tylko już włączoną kamerę, czy też ogólnie potrafi ją wzbudzić?
Pytam dlatego, że raz zamontowałem kamerę na maszcie i musiałem ją wystartować przy stawianiu,
a fajnie by było to ogarnąć zdalnie w dowolnym momencie.

O wzbudzaniu nie m mowy , jest jakiś stan uśpienia (ciemne ekrany) , ale kamerka musi być włączona aby mogła być sterowana. Prawdopodobnie dużej oszczędności na zasilaniu nie będzie w tym stanie.
Na tablecie zainstalowałem aplikacje zalecaną przez producenta ZSANYCAM , ale też dupy nie urywa , jest obraz z kamery ale z 1 sekundowym opóźnieniem, może zmienię zdanie jak zobaczę wszystkie ustawienia.
Na tą chwilę załączony pilot to dla mnie najlepsze rozwiązanie jak kamera na głowie, tylko 2 przyciski jeden do zdjęć drugi do filmów, posiada 2 czerwone ledy które potwierdzają przyjęcie zlecenia.
Dla filmów działa to włącz-wyłącz dla zdjęć wyzwala ich robienie wg ustawień np.seryjne.
Jakość Full HD 60 fps jest zupełnie wystarczająca , pożera pamięć ze średnią prędkością 2,41 MB/sek , co oznacza dla karty 64GB 8 godzin nagrania , więcej nie trzeba .
Godzina na akumulatorze (jeśli tak będzie bo jeszcze nie sprawdzałem) to trochę mało , rozważam kabelek i power bank w kieszeni.
rawa
Jeżeli czegoś nie wolno a bardzo się chce, to można.
Nie walcz z wiatrem, rozłóż ręce i spróbuj dzięki niemu szybować.
rawa

Images: 0
Dziękował/a : 178
Dziękowano: 343
Dołączył/a: 22 września 2015
Sprzęt: INTEX EX5 modyfikowany GMO

Postprzez hangman » 22 lutego 2019, o 20:43

Sprzedawca nie umiał mi powiedzieć, czy to będzie pasować, ale po wypłacie w końcu to kupię:

https://sjcamhd.com.pl/akcesoria-do-kam ... j5000.html

Mam przenośny akumulator LiFePo4 12V10Ah. Jak go podepnę to kamerka tydzień wytrzyma w pracy ciągłej,
nie mówiąc o czuwaniu.
Zakładam, że tez na Intex-ie masz 12V ?
Świat kręci się dookoła moich marzeń...
hangman

Dziękował/a : 24
Dziękowano: 222
Dołączył/a: 05 lipca 2015
Sprzęt: samoróbki, KL12 itp, Nomad

Postprzez rawa » 22 lutego 2019, o 21:08

Intex 12V 100Ah z ciągłym doładowywaniem.
Nagrywanie 3min filmów na jednym akumulatorze z kamerki FullHd 60 klatek zakończyło się po 1h48min - to więcej niż podają w instrukcji.
test2.JPG
test2.JPG (40.74 KiB) Przeglądane 907 razy

Nagrało się 35 filmów po 3 minuty i jeden 2 minutowy.
I zajęta pamięć karty to 15,2 GB
Ustawienie balansu bieli na światło dzienne dało efekt lekkiego fioletu na filmach i zdjęciach, jutro ustawię automat i zobaczymy.
rawa
rawa

Postprzez rawa » 3 marca 2019, o 17:47

Wybór automatycznego balansu bieli rozwiązał problem nienaturalnych barw.
Power bank 5000 mAh w kieszenie i naładowany akumulator w kamerce dał energie na zapis całej karty 64GB w formacie Full Hd 60Hz co dało 6h 50min filmu :)
rawa
rawa

Re: Transmiter na wodę pulpity na stelarz

Postprzez rawa » 3 marca 2019, o 17:50

Wiem jak cenne są dźwięki natury przy pływaniu, ale są takie chwile że ich brak kiedy do brzegu jest kilkaset metrów.
Wiec czasami lubię jak coś brzęczy w głośniku niezbyt głośno i nastrojowo.
Kupiłem 2 małe głośniki bluetooth / radio FM z zamiarem jednoczesnego sterowania ze smartfona.
Normalnie telefon połączony jest z jednym wybranym urządzeniem.
Są do tego specjalne aplikacje, jedna z nich to AmpMe, 7 dniowa darmowa wersja potem uwaga opłata wynosi 47 zł tygodniowo !!!!
Kto ma skonfigurowane płatności kartą w telefonie i włączy odnawianie subskrypcji zapominając o nich, może mieć pozamiatane , nie dostanie się nawet smsa o opłatach.
Dla mnie takie cwaniactwo działa jednoznacznie i odinstalowałem program, poszukiwanie innego darmowego nie dało rezultatu.
Pewnie się pojawi wersja darmowa czegoś podobnego bo jest kilka przydatnych sytuacji dla takiej funkcji , nauka tańca albo impreza na plaży gdzie wszyscy słuchają mówiącego lub tej samej muzyki.

Puki co wybór padł na transmiter FM z funkcją bluetooth, z nim łączy się telefon, a on nadaje na wybranej częstotliwości z zasięgiem 10m.
Do mocowania głośników użyłem kolorowej plexi na której znalazło się kilka innych drobiazgów , uchwyt magnetyczny , wieszak , hub i lampka USB i takie tam.
Wszystko brzęczy zgodnie z oczekiwaniami :)

tra1.JPG
tra1.JPG (70.05 KiB) Przeglądane 841 razy

20190303_153925.jpg
20190303_153925.jpg (306.62 KiB) Przeglądane 841 razy

20190303_153837.jpg
20190303_153837.jpg (233.02 KiB) Przeglądane 841 razy
rawa
rawa

Postprzez Maga » 1 kwietnia 2019, o 15:48

Nowy nabytek - termos obiadowy.

Obrazek
http://panirybka.blogspot.com

Maga w kajaku - mapa

"Teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu"
Maga

Dziękował/a : 798
Dziękowano: 841
Dołączył/a: 15 lutego 2014
Sprzęt: Helios II

Postprzez miandas » 1 kwietnia 2019, o 18:22

Mam i ja
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Dziękował/a : 1790
Dziękowano: 410
Dołączył/a: 24 czerwca 2015
Sprzęt: Solar 410, OldTown Camden120

Postprzez peterka » 1 kwietnia 2019, o 20:02

Ja mam od prawie roku rockland comet 0,5 i 0.75l. Używam bardzo często i na wycieczkach i w pracy. Co ciekawe w pracy mam fajnie urządzoną i nieźle wyposarzoną kuchnię...a ja i tak wolę jeść z termosu :) ..takie zboczenie . A może bardzo polubiłem swoje termosy ?
Bardzo dobrze trzymają temperaturę. Podobno Stanley najlepszy, ale ceny kosmiczne.
Jeżeli mogę coś podpowiedzieć : nie kupujcie termosów firmy laken. Hiszpański badziew. Wyrzuciłem po 2 latach do kosza. Temperatura była... natychmiast oddawana na zewnątrz. Wręcz parzył. Pamiętam że cena tego cacka była wysoka. Nie warto.
,,Płynie sie po to - żeby płynąć" R.Polański ,, Nóż w wodzie"
peterka

Dziękował/a : 552
Dziękowano: 533
Dołączył/a: 09 sierpnia 2014
Sprzęt: Solar 410c twist 2 helios1

Ładowarka USB

Postprzez rawa » 9 sierpnia 2019, o 14:27

Wraz ze wzrostem wielkości ekranu i wydajności mobilnej elektroniki rośnie ich zapotrzebowanie na energię.
Coraz mniej osób posiada tylko jedno takie urządzenie - mój przykład telefon prywatny , służbowy i często jeszcze alarmowy.
W domu do tego dochodzi tablet, czytnik książek, słuchawki i tak dalej.
Zrobiłem pomiary kilkunastu ładowarek jakie się nazbierały od różnych sprzętów przez lata.
I choć wszystkie one są sprawne technicznie, nie ma sensu ich wykorzystywania do ładowania powyżej 24h , a 3 z nich nie potrafią w pełni naładować nowego telefonu.
Tylko jedno wyjście to kolejna wada tych ładowarek.

Zakupiłem nową ładowarkę za kwotę poniżej 15 pln do tego dobre i trwałe kable i wszystko się dzieje dużo szybciej :P
Nowa ładowarka jest 3-4 krotnie wydajniejsza od tego co na stole.
O maksymalnym prądzie ładowania decyduje zasilane urządzenie a nie ładowarka, a to dzięki niej pozbywamy się przypadków kiedy urządzenie ładowane chce więcej niż może dać ładowarka.
Nie ma więc niebezpieczeństwa uszkodzenia urządzenia lub akumulatora z powodu zbyt wydajnej ładowarki.
Kupując nowy sprzęt warto wybrać złącze USB-C , zamiast MICRO USB z wielu powodów :

usbcs.JPG
usbcs.JPG (21.55 KiB) Przeglądane 329 razy

- nie można dokonać nieudanej próby łączenia z powodu kształtu łącza
- złącze jest szybsze w transmisji
- jest solidniej zbudowane
- można nim przesyłać dużo większe prądy przy ładowaniu

Polecam :m_:

l.JPG
l.JPG (94.03 KiB) Przeglądane 340 razy

l6.JPG
l6.JPG (93.79 KiB) Przeglądane 340 razy

l5.JPG
l5.JPG (100.44 KiB) Przeglądane 340 razy
rawa
rawa

Postprzez mlodek » 9 sierpnia 2019, o 18:10

Od dawna zastanawiam się dlaczego :
- telefony nie posiadają jednego standardowego gniazda ładowarkowego
- telefony nie posiadają standaryzowanych prądów ładowania
- przewody ładowarek dołączanych do telefonów nie posiadają elastycznych giętkich wzmocnień na końcach (tak jak powyżej)
Zwiększa się w ten sposób trwałość przewodów oraz likwiduje nadmiar ładowarek.
Standaryzacja spowodowałaby oszczędności środowiskowe związane z koniecznością utylizacji niepotrzebnego sprzętu.
mlodek

Dziękował/a : 58
Dziękowano: 244
Dołączył/a: 07 lutego 2015
Sprzęt: canoe "Wichita"

Postprzez Łysy » 9 sierpnia 2019, o 23:39

Co do standaryzacji portu ładowania, to przez długi czas taki istniał. Praktycznie wszyscy producenci wykorzystywali micro-USB. Dopiero od niedawna pojawiło się USB-C, które powoli wypiera poprzedni standard. Zawsze jednak można zastosować przejściówkę, która umożliwi kompatybilność między tymi dwoma rodzajami gniazd. Naturalnie nie dotyczy to produktów Apple. Ta firma zawsze musi stosować indywidualne rozwiązania, oczywiście za cenę kilkukrotnie razy wyższą niż taki sam produkt konkurencji. W kwestii samych ładowarek myślę, że też nie jest najgorzej. Większość z nich ma budowę modularną ze standardowym wyjściem USB, do którego podpinamy odpowiedni kabel. Praktycznie każdą uniwersalną ładowarką dającą prąd ok. 2 Amper możemy naładować dowolny telefon. Jedyne różnice pojawiają się przy użyciu tzw. szybkiego ładowania z którego osobiście korzystam dość rzadko. Sam jako podstawowej ładowarki używam 4-portowego Aukeya, którą to ładuję praktycznie wszystkie urządzenia, podpinając jedynie odpowiednie kable. Jak dla mnie producenci telefonów mogliby całkowicie zrezygnować z dołączania ładowarek, dając jedynie sam kabel z odpowiednia końcówką.
Łysy

Dziękował/a : 121
Dziękowano: 131
Dołączył/a: 01 grudnia 2014
Sprzęt: Gumotex Solar 410c

oginalny prezent za grosze

Postprzez rawa » 2 września 2019, o 18:19

Myślałem długo nad prezentem dla całej rodziny, znajoma znalazła w internecie coś fantastycznego kubek z wybraną fotografią lub dowolną grafiką za mniej niż 5pln sztuka na aledrogo.
Przyznam się że w tej cenie nie widziałem surowego ani w kratkę kubka w handlu detalicznym u siebie.
Jakość zadowalająca towar trwały ciężko będzie zniszczyć, zmywarki też się nie lęka.
Może to dobry pomysł też za zlot FW , przy ognisku bardziej praktyczny od koszulki i ma tylko jeden rozmiar :lol:
Jest program do przygotowania grafiki na całym obwodzie , banalnie proste.
Polecam :m_:

kub1.JPG
kub1.JPG (73.73 KiB) Przeglądane 144 razy

kub2.JPG
kub2.JPG (41.07 KiB) Przeglądane 144 razy
rawa
rawa

Re: oginalny prezent za grosze

Postprzez mlodek » 3 września 2019, o 18:48

rawa napisał(a): ... Może to dobry pomysł też za zlot FW , przy ognisku bardziej praktyczny od koszulki i ma tylko jeden rozmiar :lol:

Bardzo dobry !
mlodek

Dziękował/a : 58
Dziękowano: 244
Dołączył/a: 07 lutego 2015
Sprzęt: canoe "Wichita"

Postprzez miandas » 3 września 2019, o 18:58

Co do zlotu, to są pewne koncepcje.
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas