| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Wózki do przenosek i nie tylko.

Budowa wózków, przyczepek i innych środków transportowych. Wózek, przyczepka do przewożenia pływadeł, łodzi, kanu, kajaka, pontonu.

Re: Wózki do przenosek i nie tylko.

Postprzez yaktra » 17 czerwca 2013, o 17:04

A ja pomyślałem o takim wózku;
http://gimi.co/wozek-na-zakupy-gimi/wozek-na-zakupy-twin.html

Złożony ponton przenoszę w wojskowej niemieckiej torbie z demobilu. Można by usunąć z wózka całą torbę a zostawić szkielet do którego zamocujemy torbę z pontonem. Podjechać z tym do autobusu czy pociągu żaden problem. Umieścić pusty wózek w miejscu na pawęży to raczej przeszkadzać nie powinien. Kolega chowa w trzciny/ krzaki, ale tu akurat trzeba wziąć pod uwagę powrót do miejsca startu.
" O świcie przestał sypać śnieg. Szeroką drogą przez gęsty sosnowy młodnik nikt przede mną nie szedł. Napisałem - nie szedł. Ileż w tym zarozumiałości! Tak jakby w przyrodzie nic się poza człowiekiem nie liczyło..."

JAN EDWARD KUCHARSKI.
yaktra
*

Dziękował/a : 1
Dziękowano: 3
Dołączył/a: 02 czerwca 2013
Sprzęt: Challenger 3

Postprzez ra_dek » 17 czerwca 2013, o 18:07

Jako pomoc przy małych pływadłach w mieście się sprawdzi, ale w terenie wątpię. Za małe i za wąskie kółka.
A cena, moim zdaniem z kosmosu.
Mając tyle do wydania na wózek podobną kwotę kupiłbym niemieckiego składanego Wolfcrafta, mam kilka narzędzi tej firmy, bardzo dobra jakość. Wózek oglądałem kilka razy jest świetny, jedyna wada: wiadomo...
Ale jak już pisałem wózek to kółka, a te /nowe/ można kupić za ok. 50 zł. A jak się poszuka na targach, złomach...
ra_dek

Images: 147
Dziękował/a : 2913
Dziękowano: 581
Dołączył/a: 28 maja 2013
Sprzęt: ponton z Intexu

Postprzez panda » 17 czerwca 2013, o 18:36

Ciekawe kółka za niewielkie pieniądze można kupić w markecie JULA http://www.jula.pl/koo-pneumatyczne-260mm-321004
panda
*

Images: 0
Dziękował/a : 1
Dziękowano: 4
Dołączył/a: 01 czerwca 2013
Sprzęt: kanu

wózek z allegro

Postprzez dar_ek » 17 czerwca 2013, o 20:52

Głęboka rzeka nie huczy - przysłowie greckie
dar_ek

Dziękował/a : 11
Dziękowano: 109
Dołączył/a: 11 czerwca 2013
Sprzęt: czym się da, przeważnie kanu

Postprzez sęp » 17 czerwca 2013, o 20:58

Jeśli nie lubisz robić sam, a możesz sobie na niego pozwolić to chyba warto. Waga spora; 5 kg! Ale produkt polski, wygląda na porządny.
sęp
**

Dziękował/a : 8
Dziękowano: 13
Dołączył/a: 04 czerwca 2013
Sprzęt: tym w co wsiąde

Postprzez kuna » 18 czerwca 2013, o 08:12

Moim zdaniem i to widać, że rurki złączone,jedna na dwa nity, przy osi w V - nie wytrzymają obciążenia. Tu wstawiłbym dwie, na każdy punkt podparcia, blachy trójkątne. W niczym nie będą przeszkadzały, a wzmocnią konstrukcję. Dla mnie, po kupnie wózka, natychmiast dodałbym w/w wzmocnienia trójkątne z blach aluminiowych, o grubości 1,5 mm..
Nie daj się uwikłać! Za wyjątkiem wszelkiego ruchu, dla zdrowia!
kuna

Dziękował/a : 0
Dziękowano: 60
Sprzęt: wpław

Postprzez kuna » 18 czerwca 2013, o 12:58

Bazgroły, nie na wystawę. Przyczepkę wykonałbym ze stalowego pręta zbrojeniowego. Nie wierzcie częściom składaka, na zdjęciu. Ma być solidnie i na lata. Czy są pytania?
Załączniki
Blachy (zakreskowane) wspomagające. 001.jpg
Po spawaniu, obróbka termiczna. Pręt zbrojeniowy, jest stalą węglową. Ale warto pomęczyć się.
Blachy (zakreskowane) wspomagające. 001.jpg (161.9 KiB) Przeglądane 5335 razy
kuna

Postprzez dar_ek » 18 czerwca 2013, o 13:12

kuna napisał(a):Moim zdaniem i to widać, że rurki złączone,jedna na dwa nity, przy osi w V - nie wytrzymają obciążenia. Tu wstawiłbym dwie, na każdy punkt podparcia, blachy trójkątne. W niczym nie będą przeszkadzały, a wzmocnią konstrukcję. Dla mnie, po kupnie wózka, natychmiast dodałbym w/w wzmocnienia trójkątne z blach aluminiowych, o grubości 1,5 mm..

Trójkątnych wzmocnień nie da się dołożyć, bo to ma się składać. Dodałbym za to dwie taśmy, które chroniłyby przed nadmiernym rozwarciem podpór, podobnie jak to jest w wózkach pod kajaki.
Obrazek
"Pancerny" wózek można zespawać i z kątowników, ale chodzi o to żeby był w miarę lekki. Ten jest cięższy od aluminiowego o 1.5 kg, czyli butelkę mineralnej, sądzę, że to do przyjęcia, skoro ma ładowność o 20 kg większą.
Głęboka rzeka nie huczy - przysłowie greckie
dar_ek

Dziękował/a : 11
Dziękowano: 109
Dołączył/a: 11 czerwca 2013
Sprzęt: czym się da, przeważnie kanu

Postprzez kuna » 18 czerwca 2013, o 14:46

Brawo. Taśma jest ok. Duraluminium, także bywa wytrzymałe. Dla kanu, sprawiłbym dwa takie wózki. Blisko siebie pracujące, to nawet nie trzeba skrętnych kół.
A w tym systemie, byłyby cztery koła. I kanu nie chciałoby się rozłamać i powierzchnia robocza kół, większa. :D
kuna

Postprzez kuna » 18 czerwca 2013, o 20:08

Czytaj mnie, ,,z przymrużeniem oka". I pośmieję się dalej: dłubanka, przełamie się. Taka spruchniała z pieńka, lub z boazerii. Ale skoro o tym mowa, to dla dłubanki, powinno się rozciagnąć podporę/podwozie, aby podtrzymywało łódkę w jaknajdłuższym odcinku jej długości. Już wyobraziłem sobie, napakowaną, pośrodku podpartą. Ale sprawa idealnego wózka, nadal mnie męczy. Być może, po opatentowaniu, da się z tego wyżyć. Ale te opłaty?... :roll:
kuna

Postprzez kuna » 19 czerwca 2013, o 18:13

Przepraszam! Zagalopowałem się! Dzisiaj, grzebałem przy hamulcach przyczepki, zdjęcie powyżej. Muszę znaleźć środek, na hamowanie kół z jednakową siłą, aby nie zarzucało. Czy najazdowo, czy centralnie, klamką na kierownicy. Narazie, zamontowałem szczęki na widelcach. Wygląda to obiecująco. Zdaję sobie sprawę, że jest to w moim interesie i ew. przechodnów.
kuna

Postprzez ra_dek » 20 czerwca 2013, o 18:47

Wracając do wózków, oto mój znikający wózek V3. Objaśniam, tak jest trochę przyduży, kolor akurat taki był pod ręką miał tylko zabezpieczyć drewno, ale nie miałem czasu na drugie malowanie. Tak przednia "ośka" jest za długa, może skrócę ale to nie przeszkadza a nie chce mi się tego robić. Na wózek wchodzą bety dla czterech osób, na kilka dni + żarcie + namiot + ponton + 30 l paliwa + silnik. Nikt nic nie niesie na plecach. Wózek składa się na pół i w takiej postaci mieści się z tyłu pontonu. Przy okazji dodam fotkę.
Załączniki
znikajacy_wozek_V3.JPG
znikajacy_wozek_V3.JPG (72.63 KiB) Przeglądane 5303 razy
ra_dek

Postprzez Pasat » 20 czerwca 2013, o 22:10

Ahoj!
Radek - coś tu ściemniasz:) I to wszystko włazi do tego INTEXA? FIU FIU!!! A te kanistry to normalne samochodowe? A nie pęcznieją Ci na słońcu?
pozdrawiam
Lech z lasu
Pasat

Dziękował/a : 5
Dziękowano: 15
Sprzęt: PONTONpasat,NASTĘPNEwDRODZE

Postprzez kuna » 20 czerwca 2013, o 22:22

Wózek, którego zdjęcie wykonałem z daleka. Jest, bardzo ażurowym wózkiem. Oś zespolona z dyszlem. Oraz skrzynia i boczki, z kątownika. Kratownica z drutu. Stoi oparty o płot, dyszlem, do góry. Koła, pamiątka po okupancie niemieckim (jakiś Volswagen, z przodu miał koła, te właśnie, dalej, gąsiennice) Opony, z motocykla. Trudno będzie uwierzyć, że znosił na sobie, ponad tonę łubianek z truskawkami. Dzięki nimu, szwagier, zyskał spory dom. Stoi tak sobie i stoi, i nikogo się nie ... Może ktoś go zapragnie. Wtedy zrobię sobie frajdę, jak św. Franciszek? Można nań załadować 2X kanu, na krawędzie i sprzęt z wiktem, w skrzyni. Jeden wioślarz, spokojnie go ciągnie, po twardym. A dwaj, galopem. Przywiozłem go z innej działki, na bagażniku dachowym samochodu.
kuna

Postprzez ra_dek » 20 czerwca 2013, o 22:43

Pasat :?: Po co miałbym ściemniać :?:
Oto on, z profilu:

Obrazek

A tu jest wszystko co opisałem, kanistry trochę mniejsze ale większe zajmują prawie tyle samo miejsca.
Nie pęcznieją bo są przykryte.

Obrazek
ra_dek

Postprzez Pasat » 20 czerwca 2013, o 22:50

Ahoj!
Wojtek , ja tylko żartowałem :mrgreen:
Zadziwia mnie ( na pozytywnie) pojemność tego pływadła.
pozdrawiam
Lech z lasu
Pasat

Dziękował/a : 5
Dziękowano: 15
Sprzęt: PONTONpasat,NASTĘPNEwDRODZE

Postprzez Wylał » 24 czerwca 2013, o 14:08

Ewa czy napewno o te zdjęcia chodziło, czy to może pomyłka. To ma być wózek do przenosek?
Wylał
*

Dziękował/a : 21
Dziękowano: 9
Dołączył/a: 03 czerwca 2013
Sprzęt: plasticzany

Postprzez kuna » 24 czerwca 2013, o 16:28

Jejku.Jak wrzasnął przejechany tym wózkiem jeż. To jest ,,wózek pokazowy". Kanu, możnanieść, na plecach. Żal zrobiło mi się, staruszka, na chwilę przed oddaniem na złom. Pomyślałem, a może przez ten upał, zamroczyło mnie, że znajdzie się nabywcana ten złom, za złotówkę. Tak kończy, na złomie, nie jeden zasłużony pojazd. Przepraszam. :D
kuna

Postprzez KrakuS » 24 czerwca 2013, o 17:41

Przyznaje że przez chwile też myślałem że bez sensu, zaraz potem że jak ktoś ma blisko rzekę czy jeziorko i może na brzegu zostawić to spoko, a się wyjaśniło. Jako wózek do podwózek może być, bo do przenosek to chyba jednak nie ;)
KrakuS

Dziękował/a : 176
Dziękowano: 35
Dołączył/a: 30 maja 2013
Sprzęt: ponton

Postprzez kuna » 24 czerwca 2013, o 18:21

Krakus, jesteś genialny! W tej chwili, wózek stoi ,,na baczność", na łańcuch z kłódką, zapięty, do płotu. I czeka na klienta, który jeszcze chciałby Go wykorzystać do tego,do czego był stworzony. O pływaniu, nie marzyły nawet, jego poniemieckie koła. :lol:
kuna

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wózki, przyczepki