| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Wózki do przenosek i nie tylko.

Budowa wózków, przyczepek i innych środków transportowych. Wózek, przyczepka do przewożenia pływadeł, łodzi, kanu, kajaka, pontonu.

Re: Wózki do przenosek i nie tylko.

Postprzez rosomak » 10 sierpnia 2013, o 16:31

"Wózek" do kanu:
rosomak

Dziękował/a : 30
Dziękowano: 18
Dołączył/a: 07 czerwca 2013

Postprzez KrakuS » 10 sierpnia 2013, o 20:12

Jakby to był monocykl... kanu przewiezie i po browar pojedzie :lol:
KrakuS

Dziękował/a : 176
Dziękowano: 35
Dołączył/a: 30 maja 2013
Sprzęt: ponton

Postprzez dar_ek » 10 sierpnia 2013, o 23:15

Sylwek napisał(a):Zadajmy sobie pytanie ..
ile razy w ciągu roku potrzebujemy do przenoski wózek?????
ja tak cirqa ze 4-5 razy ,
z reguły w takich miejscach idzie się do najbliższych zabudowań i bierze się wózek za 2 zł (słownie : dwa złote)
jak nie ma zabudowań ,to z reguły jakimś cudem znajduje się tam jakiś chłopak ,co to dłubiąc w nosie czeka na spływających :D
inne przenoski robię na plecach , :D

Nie wiem gdzie pływasz, ale ja błogosławię kupno wózka prawie na każdym spływie, a z wózkiem lub chłopaczkiem do wynajęcia spotkałem się raptem raz - na Krutyni.
Wszędzie indziej żywej duszy i trzeba taszczyć wszystko samemu, choćby do punktu wodowania, bo nie wszędzie da się samochodem blisko podjechać.
Dlatego uważam, że dobry wózek to wielka wygoda.
Głęboka rzeka nie huczy - przysłowie greckie
dar_ek

Dziękował/a : 11
Dziękowano: 109
Dołączył/a: 11 czerwca 2013
Sprzęt: czym się da, przeważnie kanu

Postprzez ra_dek » 11 sierpnia 2013, o 00:42

Dużo zależy od naszego nastawiania i od sposobu w jaki zamierzamy się przemieszać.
Ktoś lubi tak inny inaczej. Osobiście dążę do niezależności ale bez przesady. Lubię mieć wygodę więc jak mam wakacje i trochę kaski w kieszeni to chętnie wynajmę takse. Jednak nawet do tej taksy trzeba się jakoś dotelepać.

Na foto wyżej na małym wózeczku cały nasz bagaż, można go przenosić, ale po co? Rozłożenie wózka zajmuje minutę.
Z nad Dunajca wracaliśmy autobusem, po wyjściu na dworcu zapakowałem bety na wózek i przeciągnąłem na postój taxi, niby kilkadziesiąt metrów, ale wyobraźcie sobie że po całym dniu szaleństwa na wodzie i kilku godzinach w autobusie trzeba by to wszystko przenosić :roll:
Pod domem to samo, przed kamienicą zakaz, taksa nie stanie, trzeba kawałek dalej - miałbym to dźwigać? O nie :D

P.s. Przeniosłam trochę postów do tematu o spływie ceratowym pontonem, Dunajcem - dotyczyły pontonu, a nie wózków ;)
ra_dek

Images: 147
Dziękował/a : 2913
Dziękowano: 581
Dołączył/a: 28 maja 2013
Sprzęt: ponton z Intexu

Postprzez szpak » 11 sierpnia 2013, o 09:20

Dużo zależy od terenu po jakim mamy zamiar się poruszać. Jak ktoś się wybiera na mało dostępną rzekę, np. w góry albo inny trudny teren gdzie będzie musiał się przedzierać, to wózek na niewiele się przyda. Czasem lepiej dźwigać niż ciągnąć ;)
szpak

Dziękował/a : 56
Dziękowano: 18
Dołączył/a: 09 czerwca 2013
Sprzęt: czeski kajak pompowany

Postprzez sęp » 11 sierpnia 2013, o 11:53

Zgadza się, nie ma się co licytować. Dużo zależy od terenu, ale też od tego ile mamy sprzętu, ile osób będzie go taszczyć i na jakie odległości.
sęp
**

Dziękował/a : 8
Dziękowano: 13
Dołączył/a: 04 czerwca 2013
Sprzęt: tym w co wsiąde

Postprzez ra_dek » 13 sierpnia 2013, o 00:52

Wózek to koła, a koła są różne. Można dobrać koła do terenu, także grząskiego, są takie na rynku - wybór jest ogromny 8-)
ra_dek

Postprzez kuna » 13 sierpnia 2013, o 08:34

,,Dużo zależy od naszego nastawiania i od sposobu w jaki zamierzamy się przemieszczać." Święte słowa Ra-dka! Powieszę na ścianie, w ramce! Natychmiast pomyślałem o mającym nastąpić rajdzie, WJM - Jeziora Augustowskie, via Ełk. I nie będę wybierał zabagnionych brzegów, choć obawiam się, że czasem będą, niedoominięcia. Wtedy płoza (czyt. szerszy kil lub decha) pod kadłubem, pomoże w forsowaniu. Nie zapomnę o talii i śledziu. Niezbędnych elementów wyposażenia.
Straszę, straszę i startu, nie widać. Może dlatego, że nie wyznaczyłem jeszcze sobie, terminu... :roll:
Nie daj się uwikłać! Za wyjątkiem wszelkiego ruchu, dla zdrowia!
kuna

Dziękował/a : 0
Dziękowano: 60
Dołączył/a: 02 czerwca 2013
Sprzęt: wpław

Postprzez samson » 13 sierpnia 2013, o 11:51

Na kajaku za wiele miejsca na wózek nie ma, może dlatego moim zdaniem można się bez niego obejść.

Jak patrzę na foto kolegi wyżej to się zastanawiam cóż takiego trzeba zabierać na spływ żeby się aż tak obładować?
Na ile tygodni była planowana wyprawa? :lol:
samson
*

Dziękował/a : 17
Dziękowano: 7
Dołączył/a: 29 czerwca 2013
Sprzęt: kajak

Postprzez dar_ek » 13 sierpnia 2013, o 12:46

samson napisał(a):Na kajaku za wiele miejsca na wózek nie ma, może dlatego moim zdaniem można się bez niego obejść.

Można, ale nie warto dla tych zaoszczędzonych 250 zł. Pływam dość często z klubem kajakowym i widzę co się dzieje na przenoskach, jak kobiety się męczą itp.
20-30 metrów przenoski bez wózka jest OK, ale kilkaset metrów to już mordęga. I niekoniecznie są to spływy z bagażem na tydzień, przeważnie jedniodniowe. Porządny polietylenowy kajak - dwójka rzadko waży mniej niż 30 kilka kg + niewygodne uchwyty i już robi się problem, który rozwiązuje wózek.
Można oczywiście pływać prawie bez bagażu, ale po co? Właśnie po to mam łajbę żeby nie taszczyć na plecach tego co mi ułatwia i umila turystykę, asceza jest dobra dla mnichów :)
dar_ek

Postprzez Ciechanowski » 13 sierpnia 2013, o 13:02

No właśnie tak to już jest że kajaczkiem pływają kajaczkarze, przeważnie na przejażdżki - nie wiem jak to zdrobnić :lol:
Taki człowiek jest dowożony na miejsce startu gdzie czekają kajaki, zabiera ze sobą wodę, termos albo browar, bo 15 km. dalej czeka pan z przyczepką na kajaki i klimatyzowanym busem na "podróżników". Nic dziwnego że Ci ostatni dziwią się widząc kogoś kto płynie z prowiantem i bagażem na kilka dni.
A bagaż na kilka dni i kilka tygodni jest właściwie tej samej wielkości.
Bagaż na kilka godzin można zmieścić nawet w dziecięcej skarpecie, ja biorę wodę i dropsy ;)
Ciechanowski

Dziękował/a : 21
Dziękowano: 20
Dołączył/a: 03 czerwca 2013
Sprzęt: różny

Postprzez dar_ek » 13 sierpnia 2013, o 13:19

Ciechanowski napisał(a):A bagaż na kilka dni i kilka tygodni jest właściwie tej samej wielkości.

Słuszna uwaga (admin dać mu wódki ;)), mało kto o tym pamięta. Jedzenie i picie i tak się nabywa po drodze, reszta to wyprawowy standard, który jednak trochę waży.
Chyba, że ktoś śpi na kasie i go stać na alpinistyczne cuda z włókien węglowych, tytanu, kevlaru itp.
Ja tam preferuję ciężki, solidny, ale względnie tani sprzęt z demobilu, a to trochę waży, dlatego wózek pod łódkę też mam stalowy, a nie aluminiowy. Różnica na wadze to raptem 1.5 l butelka wody mineralnej, a w razie co, to mi kowal w nadrzecznej wsi pospawa.
dar_ek

Postprzez ra_dek » 13 sierpnia 2013, o 17:12

samson napisał(a):...cóż takiego trzeba zabierać na spływ żeby się aż tak obładować?
Na ile tygodni była planowana wyprawa?

Wyprawa była planowana na kilka dni, wyszły trzy. Co zabieramy, ano same potrzebne rzeczy :lol:
To jest bagaż wraz z łajbą, spaniem i żarciem dla czterech osób na ok. 4 do 7 dni - tyle miało być.

Ciechanowski napisał(a):A bagaż na kilka dni i kilka tygodni jest właściwie tej samej wielkości.

Zgadzam sie :)

Darek napisał(a):...wózek pod łódkę też mam stalowy, a nie aluminiowy. Różnica na wadze to raptem 1.5 l butelka wody mineralnej, a w razie co, to mi kowal w nadrzecznej wsi pospawa.

To cenna uwaga, do rozważenia na przyszłość. Zastanawiałem się nad nowym z alu, ale fakt jakby co to nie tak łatwo pospawać.

P.s. Darek w sprawie wódki to może się zdarzy kiedyś "pogadać" ;)
A na razie polecam; prawym górnym rogu jest taka rączka, sprawdź na poście Ciechanowski'ego co ona robi ;)
ra_dek

Postprzez dar_ek » 13 sierpnia 2013, o 20:16

ra_dek napisał(a):To cenna uwaga, do rozważenia na przyszłość. Zastanawiałem się nad nowym z alu, ale fakt jakby co to nie tak łatwo pospawać.

Ja tam miałem już dość zastanawiania się, kombinowania i zamówiłem (ten pod łódkę) u tego gościa http://allegro.pl/listing/user/listing. ... id=2621311
i nie żałuję. Przy okazji dokupię koła na łożyskach, choć i te co są całkiem nieźle się sprawują.
Czasem nie mam partnera do pływania i sam muszę "obsłużyć" kanu o wadze prawie 40 kg, bez tego wózka bym się zarżnął.
A i we dwójkę bardzo się przydaje gdy trzeba pokonać większą odległość np. przez miedzę do jeziora.
Polecam jeszcze przeczytać to, co wielką czcionką pisze Skibicki
http://skibicki.pl/forum/viewtopic.php?t=1414
dar_ek

Postprzez ra_dek » 13 sierpnia 2013, o 21:55

Całkiem, całkiem te wózki. Pomyślę nad kolejną funkcją do mojego "znikającego wózka V3". Dzięki za inspiracje :D

A co do strony Zygmunta Skibickiego; bardzo dobra strona! Kiedyś przeglądnąłem, ale nie było czasu... Fajnie że podlinkowałeś.
ra_dek

Postprzez dar_ek » 14 sierpnia 2013, o 17:01

Sylwek napisał(a):Co do Pana Skibickiego ,to akurat swoje mądrości niech sobie ten Pan zachowa dla siebie :lol:

Skibicki to oryginał, czasem bajdurzy, ale akurat w tym, że ciąganie kajaka lub kanu po nieznanym terenie może spowodować rozprucie kadłuba ma rację i na to tylko chciałem zwrócić uwagę.
Mała dziura - duży kłopot, dlatego wózek może się jednak przydać. Chyba, że ktoś woli nosić, nie bronię :)
dar_ek

Postprzez drawa » 14 sierpnia 2013, o 19:06

że ktoś woli nosić
próbowałem odradzam :roll:
drawa

Images: 14
Dziękował/a : 60
Dziękowano: 189
Dołączył/a: 31 maja 2013
Sprzęt: Forum Spływy Pontony

Postprzez ra_dek » 14 sierpnia 2013, o 23:05

Sylwek napisał(a):w mojej głowie kołace się pomysł zbudowania czegoś na bazie dwóch kółek i ramy z rurek pcv,
gdzieś coś takiego już widziałem ,tylko nie pamiętam gdzie ...

Może na pierwszej stronie tego wątku? ;)

A serio to i mnie podoba się ten pomysł. Nie miałbym co wozić takim wózkiem, więc sobie takiego nie zrobię :lol:
ra_dek

Postprzez drawa » 14 sierpnia 2013, o 23:21

z mojego archiwum
Obrazek Obrazek
drawa

Images: 14