| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Wypożyczalnie. Jak to działa?

O przepisach nakazach i zakazach, pozwoleniach oraz ubezpieczeniach.

Re: Wypożyczalnie. Jak to działa?

Postprzez Krzyś66 » 9 grudnia 2013, o 13:54

matamu napisał(a):Łatwo zrobić biznes można tylko w branży która jeszcze nie istnieje.

Jeśli ma być apropos ... to może spływy na Wenus :?: ;)

A serio to w zasadzie wszystko było powiedziane.Jeszcze jedną sprawą jest to że konkurencja wciąż rośnie i klientów będzie ubywać.Drugą częścią konkurencji są niektóre agroturystyki .Niektórzy właściciele takich obiektów sami kupują sprzęt i tu może być spoko laminat bo i mniej intensywnie używany i koszty zakupu niższe a poza sezonem jest czas na naprawy.Jeśli wielu właścicieli agroturystyk poczyni takie zakupy to siłą rzeczy odejdzie część klientów od wypożyczalni tradycyjnych.
Ja czasem korzystam z wypożyczalni aby brać sprzęt dla swych znajomych i są "białe plamy" jeśli chodzi o wypożyczenie sprzętu , ale są one tam gdzie mało kto pływa, no i oczywiście firmy oddalone bez problemu dowiozą i na te rzeki sprzęt.
W marzeniach to bym sobie wypożyczalnię otworzył , ale jak sobie pomyślę o użeraniu się czasem z jakimiś prymitywami , które jest nieuniknione w tej branży, to gdybym musiał szukać innego dochodu , to bym wolał ... kopać rowy.
Krzyś66

Dziękował/a : 9
Dziękowano: 286
Dołączył/a: 23 września 2013
Sprzęt: K1

Postprzez szuwarek » 9 grudnia 2013, o 17:07

Krzyś66 napisał(a):... konkurencja wciąż rośnie i klientów będzie ubywać.

Od kilku lat przybywa wodniaków. Jest to jak wszyscy wiemy wspaniała forma wypoczynku i jest stosunkowo tania. Cena w dobie kryzysu ma ogromne znaczenie i o klientów byłbym spokojny. Jak już zostało to powiedziane: marketing! To wystarczy żeby działać, jak ktoś tego nie rozumie a ma zamiar wydać kase i czekać na klientów to niech od razu idzie kopać rowy :lol: m
A czy to lepsze niż użeranie się z prymitywami? Dyskusyjna sprawa ;)
szuwarek

Dziękował/a : 104
Dziękowano: 43
Dołączył/a: 11 czerwca 2013
Sprzęt: drewniak

Postprzez Mat » 9 grudnia 2013, o 17:27

Jest takie powiedzenie - reklama dźwignią handlu.
U nas np poznański decathlon w okresie wakacyjnym dodawał do gazet jednokartowa ulotkę z paroma artykułami promocyjnymi, a z drugiej byla reklama jednej z firm oferujących spływy Wełną. Reklamowali sie przede wszystkim agroturystyka/hotelikiem w starym młynie wodnym, własnym wypiekanym chlebem i podpiwkiem oraz rzecz jasna ogniskiem na koniec. Dodając bliskość Poznania myślę, że nieco klientów mogli sobie w ten sposób napędzić.
Mat

Images: 0
Dziękował/a : 83
Dziękowano: 278
Dołączył/a: 08 sierpnia 2013
Sprzęt: nifty 385, adventure plus

Postprzez Krzyś66 » 9 grudnia 2013, o 17:53

Cześć.
Kopanie rowów i prymitywy to były takie skróty myślowe :)

Rowów usługowo nie kopałem , ale podejrzewam ,że dość ciężka robota.Natomiast mam kontakt z klientami.Na szczęście z narąbanymi się nie użeram , ale czasem spotykam .... długo by opisywać aby nikt źle nie zrozumiał...najgorszy klient to : ""Polak w Egipcie "" ;) ;) ;) czyli Pan płaci , Pan żąda!!!.Myślę ,że inteligentni czają o jaki typ człeka mi chodzi i nie biorą do siebie tej uwagi jeśli do tego kraju jeżdżą.

Klientów przybywa ... chyba już coraz mniej , a wypożyczalni przybywa w dużym tempie.Sam marketing sprawy nie załatwi : gdy będziesz miał sklepik z towarem takim jak w Biedronce i ci ją za rogiem otworzą , to samym marketingiem długo nie pociągniesz :lol: Koledzy wcześniej wymienili co musi być dodatkowo.
Krzyś66

Postprzez Waho » 9 grudnia 2013, o 19:10

Czyli kasa,
Ostatnio edytowano 21 grudnia 2013, o 17:10 przez Waho, łącznie edytowano 1 raz
Waho

Dziękował/a : 310
Dziękowano: 153
Dołączył/a: 25 sierpnia 2013
Sprzęt: Łódka, deska SUP, kanu.

Postprzez Waho » 9 grudnia 2013, o 21:22

Nie ukrywam,
Ostatnio edytowano 21 grudnia 2013, o 17:10 przez Waho, łącznie edytowano 1 raz
Waho

Postprzez Artur » 9 grudnia 2013, o 22:04

Jeżeli nie ma być to wielki biznes, to zawsze pozostaje nasza hojna uniia ;). Można powalczyć o jakąś dotację i nie musimy wtedy inwestować własnych środków.
Artur

Dziękował/a : 376
Dziękowano: 536
Dołączył/a: 24 października 2013
Sprzęt: żagle, silnik, wiosła

Postprzez ra_dek » 9 grudnia 2013, o 22:28

Waho, miałem nie pisać ale... Firm miałem kilka, biznesów kilkanaście, a dziś moim największym życiowym marzeniem i celem życiowym jest zamknięcie prowadzonej działalności.
Jest kryzys, państwem rządzą ludzie mali i marionetki troszczące się jedynie o własne trwanie, przedsiębiorca traktowany jest jak złodziej i ciągle musi się tłumaczyć. Zamiast robić swoje i być przez państwo wspierany, ciągle walczy z państwem które przy pomocy przeróżnych instytucji próbuje go skubać. Dochodzi do tego świadomość że wspierana przez państwo zorganizowana grupa przestępcza o kryptonimie ZUS, za sam fakt że chciałeś uczciwie zarabiać dając pracę innym i przynosząc państwu dochód, będzie Ci co miesiąc zabierać /powinienem napisać kraść/ 1000 zł. których nigdy, przenigdy Ci nie zwróci. Dodaj do tego że zapaść i recesja dopiero przed nami, a nadchodzące wybory prawdopodobnie wygra partia która wprawdzie ochoczo wydaje 20 baniek dotacji z budżetu, ale przedsiębiorców uważa za złodziei. Co z pewnością zaowocuje kolejnymi szykanami, tym bardziej że powoli nie ma już skąd brać, a budżet trzeba jakoś dopiąć.

Czy to jest klimat do otwierania firmy? Niech każdy odpowie sobie sam.
Moim zdaniem jeśli już to tylko i wyłącznie z dopłatą z eurokouchozu. Trzeba go doić zanim się rozpadnie.
ra_dek

Images: 147
Dziękował/a : 2913
Dziękowano: 581
Dołączył/a: 28 maja 2013
Sprzęt: ponton z Intexu

Postprzez Waho » 10 grudnia 2013, o 19:38

To wynajem pozwala uniknąć płacenia ZUS,u podatku Vat, czy też zakładania firmy, jest to forma opodatkowania z której może korzystać każdy od biznesmana do bezdomnego.
Jeśli dokładnie przeczytałem to na koniec roku idziesz z pitę ??? do urzędu skarbowego i płacisz od sumy uzyskanego dochodu 19% lub 8,5% w zależności od formy rozliczenia.
Warto się z tom formą opodatkowania dokładnie zapoznać.
Waho

Postprzez Waho » 10 grudnia 2013, o 21:11

Nie musisz czekać do emerytury,
Ostatnio edytowano 21 grudnia 2013, o 17:11 przez Waho, łącznie edytowano 1 raz
Waho

Postprzez Waho » 10 grudnia 2013, o 21:30

Ja też
Ostatnio edytowano 21 grudnia 2013, o 17:11 przez Waho, łącznie edytowano 1 raz
Waho

Postprzez Prus » 11 grudnia 2013, o 00:29

eltech napisał(a):prowadziłem firmę 15 lat i wystarczył jeden kiepski rok i włamanie do firmy żebym sam popadł w długi w urzędach zamknął firmę i zwolnił 8 ludzi
Teraz pracuję u kogoś i mam głęboko w dupie co się wydarzy
Dawniej płaciło się 10-cinę jako podatek i to w szkole uczyli że było chore bo był wyzysk.
Dziś dzień wolności podatkowej przypada dopiero w połowie czy pod koniec sierpnia a więc podatki płacimy mniej więcej w wysokości 50 % a jak jeszcze weźmie się wszystko policzy do kupy czyli zus wat podatek i parę innych opłat jakie trzeba wnieść to wyjdzie pewnie z 70-80 % a przy czym jesteś traktowany jako potencjalny złodziej i to Ty musisz udowadniać że tak nie jest a nie jakiś p... zawszony urzędas który w stosunku do petenta jest prawie Bogiem.
I Nikogo nie obchodzi czy firma ma kłopoty czy nie czy można jej jakoś pomóc - choćby nawet poradą prawną darmową.
A już nie wspomnę o przepisach pisanych w taki sposób że co urzędnik to inna interpretacja a na koniec można napisać do urzędu pismo z prośbą o wyjaśnienie przepisów i najlepsze że to nie jest dla urzędu wiążące. Porażka

I ja dodam coś od siebie.
Płace ZUS, podatek dochodowy, podatek VAT, o bieżących zobowiązaniach nie wspomnę. Co jakiś czas przychodzą mi podsumowania z ZUS-u, ja się w nie nie zagłębiam, a raz przeczytałem... i doznałem szoku. Dziś płacę składkę wysokości 972zł 40gr miesięcznie, jeżeli dotrwam w tej systematyczności do wieku emerytalnego to ZUS obiecuje mi emeryturę wysokości 499zł (sic!). Podsumujmy: jakieś 43 lata płacenia składki to 501 758zł 40gr. W zamian ZUS wypłaci mi (stastycznie rzecz ujmując) 29 940zł, czyli niecałe 6% tego co im przynoszę. Rewelacja, a to przy założeniu, że składka nie wzrośnie (akurat) i ZUS nie zbankrutuje (akurat).

Urząd skarbowy i armia urzędników, którzy pracują głównie nad tym jak pokazać, że są potrzebni to odrębny problem.
Prus

Dziękował/a : 243
Dziękowano: 479
Dołączył/a: 31 lipca 2013
Sprzęt: kajak

Postprzez Krzyś66 » 11 grudnia 2013, o 01:28

Się poważnie zrobiło, a raczej nawet jakaś beznadzieja ( w sensie braku widzenia szans na jakieś pozytywne zmiany)... trudno się nie zgodzić :|
Ale dla rozluźnienia atmosfery , może ktoś nie widział , może ktoś sobie chętnie przypomni , to bardzo apropos ostatnich wpisów: http://www.youtube.com/watch?v=ooGHbtF_Iz0
nie wiem dlaczego :?: ten skecz nie śmieszył mojej kuzynki ... pracownicy US :lol:
Krzyś66

Postprzez ra_dek » 11 grudnia 2013, o 02:18

Nie żebym się na siłę czepiał, czy szukał dziury w całym ale to co napisał Prus, jego wyliczenie, mija się z prawdą. Żeby urealnić wyliczenie trzeba użyć kalkulatora odsetek :idea: Przy podanych założeniach niby się zgadza, ale gdyby ktoś przez dany okres wpłacał na tzw procent, nawet bez funduszy wysokiego ryzyka i grania/spekulowania na giełdach to kwota ta "trochę" urośnie.
I pamiętajmy że 1. zus przestanie istnieć w ciągu dekady, 2. choćby nie wiem co, większość z nas długo emerytury pobierać nie będzie, a wpłacone pieniądze przepadają na bieżąco, nikt nigdy ich nie odzyska. 3. Warto pamiętać że część kwoty wpłacanej dla zus to kwota która ma nam zapewnić opiekę medyczną, a jak to działa to każdy wie.
ra_dek

Images: 147
Dziękował/a : 2913
Dziękowano: 581
Dołączył/a: 28 maja 2013
Sprzęt: ponton z Intexu

Postprzez Krzyś66 » 11 grudnia 2013, o 11:47

Radku wyluzuj, więcej optymizmu , świata nie zmienisz , ja też wiem że swojej emerytury raczej nie dostanę.
Idą Święta ,uśmiech na twarz :)
Ja mam dewizę : nigdy nie jest tak źle ,żeby nie mogło być gorzej , dlatego czerpmy radość z tego co mamy dziś.

Pozdrawiam i jak mawia ""klasyk"" ;) Alleluja i do przodu !
Krzyś66

Postprzez Prus » 11 grudnia 2013, o 16:16

ra_dek napisał(a):Nie żebym się na siłę czepiał, czy szukał dziury w całym ale to co napisał Prus, jego wyliczenie, mija się z prawdą. Żeby urealnić wyliczenie trzeba użyć kalkulatora odsetek :idea: Przy podanych założeniach niby się zgadza, ale gdyby ktoś przez dany okres wpłacał na tzw procent, nawet bez funduszy wysokiego ryzyka i grania/spekulowania na giełdach to kwota ta "trochę" urośnie.
I pamiętajmy że 1. zus przestanie istnieć w ciągu dekady, 2. choćby nie wiem co, większość z nas długo emerytury pobierać nie będzie, a wpłacone pieniądze przepadają na bieżąco, nikt nigdy ich nie odzyska. 3. Warto pamiętać że część kwoty wpłacanej dla zus to kwota która ma nam zapewnić opiekę medyczną, a jak to działa to każdy wie.

Jest w moim wpisie pewne spłycenie,ale nie zmienia to obrazu całej sytuacji.
Istotnie nie uwzględniłem oprocentowania, ale nie śmiałem już zawracać ZUS-owi głowy takimi bzdurami jak odsetki czy inflacja. Zresztą one spotęgują dysproporcję między tym co wpłacamy i tym co dostajemy. Z drugiej strony, jak sam pisałeś nasze pieniądze w ZUS-ie nie idą na konto, ale są na bieżąco przejadane, więc co tu dyskutować o oprocentowaniu wkładu.
Na punkt 1 i 2 nie mamy wpływu, poza tym to nie zmienia zasady obliczeń.
3 - to prawda, jest ubezpieczenie zdrowotne, stanowiące 1/4 składki. Co z tego? Chodzę do dentysty i internisty. Do dentysty prywatnie, do internisty zwykle też. Wolę odpalić 70zł, niż stracić dzień w kolejce i rano czatować na rejestrację, zresztą bez gwarancji sukcesu.
Prus

Dziękował/a : 243
Dziękowano: 479
Dołączył/a: 31 lipca 2013
Sprzęt: kajak

Postprzez Mat » 11 grudnia 2013, o 16:19

Jakby nie było jeśli nie wyrobimy emerytury zawsze zostaje "socjal" ;-)
Kwoty są podobne do najniższej zusowskiej ;P
Mat

Images: 0
Dziękował/a : 83
Dziękowano: 278
Dołączył/a: 08 sierpnia 2013
Sprzęt: nifty 385, adventure plus

Postprzez Masło » 11 grudnia 2013, o 16:37

Najgorsze w naszej /krajowej/ sytuacji jest to że nie wszyscy wiedzą jak jest, a nikt nie próbuje tego zmienić :shock:
Jak widać po ostatnich postach dział Polityka jednak by się przydał, bo co teraz z ot w tym temacie? Miało być o wypożyczalni ;)
Masło
**

Dziękował/a : 2
Dziękowano: 2
Dołączył/a: 03 czerwca 2013
Sprzęt: w planach: Colorado

Postprzez Waho » 11 grudnia 2013, o 18:51

DarNur.
Ostatnio edytowano 21 grudnia 2013, o 17:13 przez Waho, łącznie edytowano 3 razy
Waho

Postprzez Waho » 11 grudnia 2013, o 19:54

Dzięki kolego,.
Ostatnio edytowano 21 grudnia 2013, o 17:13 przez Waho, łącznie edytowano 1 raz
Waho