| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

techniki na kajaku

Rozmowy o wszystkim co związane z Nami i z wodą.

techniki na kajaku

Postprzez miandas » 26 lipca 2020, o 12:26

Przydałby się osobny katalog na takie rozważania - to tak na początek.

Nie wiem czemu akurat na forum Giełdy Kajakowej na FB , a nie w bardziej godnym miejscu ale znalazłem świetny film - co prawda dotyczący opanowania kajaka morskiego ale myślę, że również przydatny dla śródlądowców.
Przyznaję, że takie umiejętności są raczej poza moim zasięgiem ale być może komuś się przyda.
Film jest naprawdę profesjonalny, a gość wykonuje pokazywane manewry z wielką finezją, równocześnie mając minę, jakby jadł właśnie kaszę albo czyścił buty.
Warto zobaczyć.
I kajak ładny...

https://youtu.be/8cJVmYQnAXY
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Images: 0
Dziękował/a : 2529
Dziękowano: 635
Dołączył/a: 24 czerwca 2015
Sprzęt: Solar410 Camden120 Twist 2.1

Re: techniki na kajaku

Postprzez Ra$ » 31 lipca 2020, o 22:10

Ha! Wszystko poza podpórką wiosłem jest znane i wykonywalne na kanadyjce. Śmiem twierdzić, że nawet łatwiejsze (pagaj zakończony rączką, płaska płetwa wiosła). Podpórki wykonać się nie da (do końca) ze względu na otwarty pokład. Jak zobaczyłem ostatnie zdjęcia, to pomyślałem że ten gość się po prostu przesiadł z kanadyjki ;)
A ogólnie to myślę, że szlifowanie techniki wiosłowania (albo raczej pływania) to bardzo ważna rzecz. Aleksander Doba w swoich książkach wiele miejsca poświęca na opis jak długo uczył się techniki. Wiele wypadków na wodzie chyba bierze się z pozornej łatwości wiosłowania na kajaku. Mała popularność kanadyjek bierze się też stąd, że tej pozornej łatwości wiosłowania są one pozbawione. A jak film pokazuje - z grubsza chodzi o to samo.
Cytując sławny skecz: "praw fizyki Pan nie zmienisz i nie bądź Pan głąb! - Zapisałeś Jasiu?"
Ciekawe co na to inni forumowicze?
Ra$

Dziękował/a : 113
Dziękowano: 91
Dołączył/a: 07 stycznia 2018
Sprzęt: Canoe itp...

Postprzez strażowy » 10 sierpnia 2020, o 22:56

miandas napisał(a):...
Warto zobaczyć.

https://youtu.be/8cJVmYQnAXY

...no i koleś "pozamiatał" na dowidzenia :mrgreen: ...widzieliśta co wozi za sobą ?
Pięknie panuje nad okrętem a ten nautyczne sunie jak zwiewna torpeda - super :||: ...Damian , dzięki :m_:
...pozdrawiam z Poznania ;)
strażowy

Dziękował/a : 303
Dziękowano: 294
Dołączył/a: 26 sierpnia 2019
Sprzęt: Solar2, Safari330,Charleston15

Postprzez Anika56 » 14 sierpnia 2020, o 11:13

"Praw fizyki Pan nie zmienisz" coś o tym wiem. Na początku przygody często łapałam się na pozornie łatwe wiosłowanie... Aż mi było wstyd
Anika56
*

Dziękował/a : 0
Dziękowano: 1
Dołączył/a: 07 lutego 2019
Sprzęt: kajaki

Postprzez kapokiemjestem » 6 maja 2022, o 11:38

I tak podziwiam :) ja uczyłem się poprawnej techniki naprawdę długo!

Dziękował/a : 0
Dziękowano: 2
Dołączył/a: 21 października 2020
Sprzęt: na kajaku

Postprzez Łukasz » 9 maja 2022, o 10:24

Ra$ napisał(a):Ha! Wszystko poza podpórką wiosłem jest znane i wykonywalne na kanadyjce. Śmiem twierdzić, że nawet łatwiejsze (pagaj zakończony rączką, płaska płetwa wiosła). Podpórki wykonać się nie da (do końca) ze względu na otwarty pokład. Jak zobaczyłem ostatnie zdjęcia, to pomyślałem że ten gość się po prostu przesiadł z kanadyjki ;)
A ogólnie to myślę, że szlifowanie techniki wiosłowania (albo raczej pływania) to bardzo ważna rzecz. Aleksander Doba w swoich książkach wiele miejsca poświęca na opis jak długo uczył się techniki. Wiele wypadków na wodzie chyba bierze się z pozornej łatwości wiosłowania na kajaku. Mała popularność kanadyjek bierze się też stąd, że tej pozornej łatwości wiosłowania są one pozbawione. A jak film pokazuje - z grubsza chodzi o to samo.
Cytując sławny skecz: "praw fizyki Pan nie zmienisz i nie bądź Pan głąb! - Zapisałeś Jasiu?"
Ciekawe co na to inni forumowicze?

tak większość tego standardowo się na kanadyjce robi (a nawet więcej :mrgreen: ), tak samo jak w kajaku górskim, jedyna różnica, że tutaj nie "zapiera" się kajaka o prąd i nie rzuca człowiekiem po całej rzece :mrgreen: :m_:
ale, tak czy siak, jest to bardzo fajny filmik :)
Łukasz

Dziękował/a : 3
Dziękowano: 97
Dołączył/a: 09 lipca 2015
Sprzęt: critical mass/canoe 14`

Powrót do Rozmowy